72

Konopni terapeuci i ich rola w terapii pacjenta

Terapia konopiami, w tym medyczną marihuaną, jest z reguły długotrwałym procesem, a przez to, że przypadek każdego pacjenta jest inny, nie ma z góry określonych schematów postępowania. Terapia konopna nie powinna zatem odbywać się bez profesjonalnych konsultacji, które oferują m.in.  konopni terapeuci.

Spis treści:

Produkty konopne, medyczna marihuana i „receptomaty”

Pacjenci cierpiący na różne schorzenia i dolegliwości coraz częściej zwracają się ku temu co naturalne. Rosnący popyt na produkty konopne spowodował, że są one obecnie łatwo dostępne w internecie, aptekach, czy nawet w supermarketach. Oferta jest bardzo szeroka, a ich jakość i ceny zróżnicowane. Nie bez powodu odradza się zakup np. podejrzanie tanich olejów CBD. Po co jednak sięgać po te z wyższej półki, jeśli stosowane niewłaściwie nie przyniosą żadnych efektów?

W Polsce także leczenie medyczną marihuaną staje się coraz bardziej popularne, przez co w ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o tzw. „receptomatach”, działających online, często pod przykrywką profesjonalnej kliniki konopnej. To portale, na których np. receptę na medyczną marihuanę można otrzymać nawet w 15 minut. Wiele osób chętnie korzysta z tego typu rozwiązania, ale niestety, najczęściej wszystko odbywa bez jakiegokolwiek kontaktu z lekarzem, który przeprowadzi z chociaż podstawowy wywiad i wyda pacjentowi zalecenia. Ponownie zatem należy zadać sobie pytanie, czy warto kupować susz konopi indyjskich za kilkaset złotych, jeśli nawet się nie wie jak i kiedy go stosować?

Kim są konopni terapeuci?

Terapeuta konopny to osoba, która posiada kwalifikacje i wiedzę w zakresie prowadzenia terapii konopnej, czyli wykorzystania właściwości konopi w różnych jednostkach chorobowych danego pacjenta, w celu złagodzenia objawów, poprawy jego stanu zdrowia i samopoczucia.

terapeuta konopny Jarosław Stadnik

Konopni terapeuci posiadają zatem wiedzę nie tylko o roślinach konopi, ich właściwościach i zastosowaniu, ale jednocześnie znają przebieg i tradycyjne sposoby leczenia różnych chorób. Potrafią także dobrać właściwe dawkowanie preparatów z konopi i przewidzieć potencjalne interakcje ze stosowanymi przez pacjenta lekami.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Decydując się na współpracę z certyfikowanym terapeutą konopnym pacjent ma pewność, że otrzyma profesjonalne wsparcie na każdym etapie terapii, która będzie prowadzona w sposób skuteczny, bezpieczny i z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb.

Jak wygląda terapia konopna i leczenie medyczną marihuaną?

Pod wieloma względami bardzo ważna jest pierwsza wizyta. Niezależnie od tego, czy konsultacja odbywa się stacjonarnie, czy online za pośrednictwem systemu telemedycznego, kluczowy jest bezpośredni kontakt pacjenta ze specjalistą lub terapeutą konopnym, otwarta rozmowa oraz nawiązanie współpracy opartej na zaufaniu.

konopni terapeuci

To czas na przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, zorientowanie się w historii jego choroby, zapoznanie się z dokumentacją medyczną i dotychczasowym leczeniem, a finalnie podjęcie decyzji, czy (i w jaki sposób) medyczna marihuana może w danym przypadku pomóc. Na tym etapie, jeśli są wskazania, pacjent otrzymuje e-receptę na medyczną marihuanę, a także wszelkie niezbędne informacje dotyczące jej stosowania i dawkowania, albo – w uzasadnionych przypadkach – kierowany jest na dalsze konsultacje specjalistyczne.

Niemniej ważne są kolejne konsultacje, które pozwalają na analizę postępów w dotychczasowym leczeniu, a także modyfikowanie terapii, czy dawkowania w przypadku pojawienia się skutków ubocznych lub interakcji z lekami. Pamiętaj, że stały kontakt ze specjalistą to dbałość o Twoje bezpieczeństwo na każdym etapie terapii i maksymalizacja jej efektów.

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności