3310

Kannabidiol (CBD) lekarstwem na trądzik?- badania

Wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie Journal of Clinical Investigation i National Institute of Health dowiodły, że kannabidiol (CBD) może być skutecznym lekiem na trądzik.

Trądzik jest najczęstszą chorobą ludzkiej skóry, która wpływa na jakość życia milionów ludzi na całym świecie. Pomimo heroicznych starań naukowców, wciąż brakuje skutecznych środków przeciw trądzikowych.

Powstawanie trądziku związane jest z nadmiernym wytwarzaniem sebum, dlatego poniższe badania koncentrowały się na gruczołach łojowych odpowiedzialnych za wydzielanie sebum.

Na potrzeby badań, naukowcy wykorzystali kannabidiol pochodzący z marihuany na ludzkie gruczoły łojowe i ustalili, że CBD jest wysoce skutecznym środkiem regulującym wydzielanie sebum, a co za tym idzie lekarstwem na trądzik.

Zespół badawczy przeprowadził badania z użyciem hodowli komórkowych z ludzkich gruczołów łojowych, traktując je kannabidiolem, który “hamował lipogeniczne działania różnych związków, w tym kwasu arachdonowego, oraz kombinacji kwasu linolowego i testosteronu, poprzez aktywację receptora waniloidowego-4 należącego do grupy receptorów potencjału przejściowego”.

“Nasze wyniki wskazują, że ze względu na połączone efekty lipostatyczne, antyproliferacyjne i przeciwzapalne wskazują na CBD, jako obiecujący środek terapeutyczny w leczeniu trądziku”

Podsumowując, wyniki badań pokazują, że miejscowe podawanie oleju CBD, może zniwelować problem trądziku i zapobiegać jego powstawaniu.

Więcej konopiach w leczeniu trądziku:

Olej konopny – naturalne lekarstwo na trądzik


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Konopie w kosmetykach – poznaj ich właściwości!

O autorze:

Redaktor naczelny portalu MedycznaMarihuana.com Twórca marki BioHemp.pl, AnandaMed.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do konopii indyjskich.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności