132

Izrael eksporterem medycznej marihuany?

Izrael eksporterem medycznej marihuany? Szybko rozwijający się przemysł medycznej marihuany w Izraelu ma obiecującą perspektywę – eksport marihuany do Ameryki. Izrael jest już czołowym dostawcą farmaceutyków do USA, ale teraz jego rząd, naukowcy i firmy współpracują ze sobą, aby stworzyć dynamicznie rozwijający się rynek medyczny.

Kiedy konserwatywni rabini dali przyzwolenie na używanie marihuany w celach medycznych, a rząd przyjął liberalną postawę w tej sprawie, inwestycje w branży konopi dosłownie eksplodowały.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

“Nie wiem czy moi wyborcy są tak zadowoleni z tego co zrobiłem,” powiedział minister zdrowia i ultra ortodoksyjny rabin Yaakov Litzman. “Muszę rygorystycznie patrzeć, jak mogę pomóc chorym ludziom, którzy potrzebują marihuany,” dodał.

W Izraelu, liczba pacjentów leczonych marihuaną wzrosła z kilkudziesięciu 10 lat temu, do około 23.000 w 2015 roku, a szacuje się, że liczba pacjentów nadal będzie rosła.

Izrael eksporterem medycznej marihuany

“To może być biznes warty setki milionów dolarów dla Izraela,” przewiduje Aharon Lutzky, dyrektor generalny Tikun Olam.

To wciąż niewiele, biorąc pod uwagę wielość Amerykańskiego rynku marihuany, który pod koniec dekady może być wart 22 miliardy dolarów, jak przewidują analitycy.

Chociaż Izrael pozwala firmom na szerzenie swojej wiedzy poza granicami kraju, to prawo nie pozwala na eksport marihuany lub nawet jej fragmentów, chociaż Aharon Lutzky oczekuje, że ustawa zostanie wkrótce zmieniona.

Tikun Olam, co w języku Hebrajskim oznacza “uzdrowienie świata”, ma nadzieję na wykorzystanie swojej wiedzy poza granicami kraju, poprzez uzyskanie patentów na swoje najlepsze odmiany.

Firma twierdzi, że opracowała odmianę marihuany najwyższym jak dotąd stężeniu THC (psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu, który skutecznie łagodzi nawet silne i przewlekłe bóle), jak również inną odmianę o najwyższym stężeniu CBD (nie psychoaktywnego kannabidiolu, który posiada szereg zastosowań medycznych).

Aby utrzymać standardy, laboratoria i szklarnie są ściśle kontrolowane, a poziomy kannabinoidów w poszczególnych odmianach dokładnie mierzone, od sadzenia aż do zbioru.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Religia Judaizmu zezwala na spożywanie czegoś naturalnego, co pomaga ludziom w zachowaniu zdrowia, a marihuana została nawet przyjęta przez konserwatystów religijnych.

Pomimo tego, nawet w Izraelu znajdują się krytycy, którzy są przeciwni stosowaniu marihuany do celów leczniczych. Mimo to, eksperci twierdzą, że kraj jest dobrze przygotowany na wykorzystanie potencjału marihuany.

“Izrael ma szansę, aby stać się prawdziwą mekką dla badań nad marihuaną,” powiedziała Suzanne Sisley, lekarz z Arizona Telemedicine Program.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności