15294
rośliny kannabinoidy

Inne niż konopie rośliny zawierające kannabinoidy (cz.1)

Rośliny, które zawierają kannabinoidy to nie tylko konopie. Jak się okazuje ta grupa substancji aktywnych, może występować także u innych gatunków roślin. To właśnie one są odpowiedzialne za szereg właściwości leczniczych, które przypisuje się tej roślinie. Kannabinoidy działają, gdyż łączą się z receptorami układu endonakannabinoidowego, które znajdują się w organizmie nie tylko ludzi, ale także zwierząt!

Konopie są postrzegane jako jedna z najbardziej przydatnych roślin na ziemi. Jednak, czy wiesz, że kannabinoidy występują także w innych roślinach? Oto one:

Rośliny i kannabinoidy – Jeżówka – Echinacea

Jeżówka to popularna rośliną, którą możecie kojarzyć z przydomowych ogródków Waszych babć. Zastosowania lecznicze echinacei są dobrze znane i daleko idące. To roślina, która jest stosowana do zwalczania przeziębienia, w celu łagodzenia objawów lęku, zmęczenia, zapalenia stawów, migreny i innych schorzeń. Jak widać, to bardzo podobny do konopi profil działania. Niektóre gatunki jeżówki zawierają kannabinoidy. Dokładniej mówiąc, zawierają one kannabimimetyki.

Te ziołowe kanabimimetyki nieco różnią się od tych, które znajdują się w roślinach konopi, ale mimo to angażują system endokanabinoidowy. Występujące w największej ilości kanabinoidy w echinacei znane są jako N-alkiloamidy (NAA).

Znajdujące się w echinacei kannabinoidy oddziałują najbardziej na receptor CB2. Ten receptor jest w dużym stopniu odpowiedzialny za regulowanie układu odpornościowego, bólu i reakcji zapalnej organizmu. W marihuanie to psychoaktywny THC jest głównym stymulatorem receptora CB2. Powinowactwo THC z tym konkretnym receptorem częściowo dlatego warunkuje, że jest tak skuteczne w leczeniu stanów zapalnych i bólu im towarzyszącego.

Także słoneczniczek szorstki (Heliopsis helianthoides) posiada ten rodzaj kannabinoidów.

rośliny kannabinoidy

Słoneczniczek szorstki (Heliopsis helianthoides)

Akmelia ,,piorunujące pączki’’ – Acmella oleracea

Ta zabawnie nazwana roślina jest znana również jako ,,roślina zęba’’. Rośnie w Amazonii i można wytworzyć z niej silny żel do usuwania bólu. Badania nad tym roślinnym żelem przeprowadzone przez Cambridge University wykazały, że roślina skutecznie blokuje receptory bólu na zakończeniach nerwowych.

rośliny kannabinoidy

Akmelia ,,piorunujące pączki’’ – Acmella oleracea


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Związki podobne do kannabinoidów, znane jako N-izobutyloamidy, działają na receptor CB2, dzięki czemu ten dziwnie wyglądający kwiat jest potężnym środkiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Tak potężnym, że obecnie jest postrzegany jako nowa alternatywa dla leków stomatologicznych przepisywanych na bolesne dolegliwości, takie jak bóle spowodowane wzrostem zębów mądrości.

Te rośliny tylko potwierdzają jak wielką moc mają zioła i zawarte w nich substancje. Konopie to w końcu ziele, które stosowane było na całym świecie przez tysiące lat. Czas wrócić do korzeni!

Niebawem kolejna część artykułu!

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności