2473

Czy można być uczulonym na marihuanę?

uczulenie na marihuanę

uczulenie na marihuanę

Marihuana to kwiatostany konopi indyjskich. Wiele osób cierpi z powodu silnej alergii na pyłki kwiatowe, czy można mieć uczulenie na marihuanę? Czy to właśnie pyłki odpowiedzialne są za potencjalne reakcje alergiczne?

W 1971 roku, kobieta w średnim wieku zdecydowała się zapalić marihuanę po raz pierwszy, tylko po to, aby sprawdzić czy jest na nią uczulona. Jej lekarze zaskoczeni łagodną reakcją anafilaktyczną, opublikowali opis tego przypadku w pierwszym raporcie na temat tego zjawiska.

To mało prawdopodobne, żeby ta kobieta była pierwszą i jedyną osobą w historii uczuloną na konopie. Ostatnie analizy pokazują, że coraz więcej ludzi na świecie poprzez badania wykrywa u siebie alergie. Niektórzy pracownicy przemysłu konopnego również zgłaszają objawy uczulenia takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie lub zaczerwienione oczy. Do tej pory niewiele wiadomo na temat tego co powoduje taki efekt.

Zespół naukowców z Kanady i Stanów Zjednoczonych próbował ustalić przyczynę tych reakcji alergicznych. Ich odkrycie, które opublikowano w „Annals of Allergy, Asthma & Immunology” nie wskazuje składników konopi samej w sobie jako przyczyny. 

Uczulenie na marihuanę – czy białko jest powodem?

Pacjenci wydawali się reagować na szeroki zakres białek zawartych nie tylko w marihuanie, ale również w innych roślinach. Są to m.in. białka zidentyfikowane – głównie enzymy – zawierają one RUBISCO (najbardziej obfite białko występujące w naturze), białka wiążące (odpowiedzialne za alergie na pyłki leszczyny) oraz niektóre części syntazy ATP (odpowiedzialne za alergie na pszenice i grzyby).

Choć badani nie byli poddani testom alergicznym na inne rośliny, wcześniejsze analizy wykazały uczulenie na ambrozje i szarłat u ludzi reagujących na konopie. Co więcej, 32 pacjentów wrażliwych na pomidor, reaguje w ten sam sposób na marihuanę. Być może zatem, w roślinach konopi są pewnego rodzaju związki, które występują także właśnie w pomidorach, ambrozji, czy szarłacie i powodujące reakcję alergiczną.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Nowe odkrycia przynoszą jednak dobre wieści – szczególnie dla pacjentów leczonych medyczną marihuaną. Ludzie uczuleni na konopie nie mają problemu z wyekstraktowanym THC lub innymi związkami medycznymi (CBD i inne kannaboinoidy) zawartymi w marihuanie.


Przeczytaj także o: Wskazania i przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany.

Źródło:
A therapeutic effect of cbd-enriched ointment in inflammatory skin diseases and cutaneous scars.


O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności