255 0

Bezpieczny waporyzator – to znaczy jaki?

Waporyzacja to doskonała alternatywa dla tradycyjnego palenia. W czasie inhalacji do organizmu dostaje się jedynie obojętna dla zdrowia para wodna, która jest bardzo bogata w cenne składniki aktywne. Wybierając waporyzację, unikasz wprowadzania do organizmu wielu szkodliwych substancji, do których uwalniania dochodzi w czasie spalania. Niestety, zdarza się, że waporyzacja nie zawsze jest bezpieczna. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w których ktoś decyduje się na zakup bardzo taniego waporyzatora, który nie powinien być dopuszczony do sprzedaży. Dziś odpowiemy na pytanie, czym powinien charakteryzować się bezpieczny waporyzator i jak go rozpoznać. Zapraszamy do lektury!

Jakich waporyzatorów należy unikać?

Niskiej jakości waporyzator z pewnością pozwoli na oszczędności, jednak tylko na chwilę. Prawdopodobnie już po pierwszym zastosowaniu uświadomisz sobie, że przyjemność z takiej waporyzacji jest żadna, a samopoczucie… delikatnie mówiąc, nienajlepsze. Dlaczego?

Vaporizer z niskiej jakości materiałów

Jedną z istotniejszych kwestii jest to, z jakich materiałów wykonane jest urządzenie. Należy pamiętać, że podczas waporyzacji sprzęt rozgrzewany jest do bardzo wysokich temperatur – nawet 200 stopni Celsjusza. Ma to bezpośredni wpływ na całe urządzenie – powinno ono być wykonane z takich materiałów, które nie reagują na wysokie temperatury. W przypadku urządzeń z taniego plastiku, para wodna może być wręcz toksyczna. Przed zakupem należy upewnić się, czy waporyzator wykonany jest z dobrej jakości materiałów oraz czy posiada niezbędne atesty i certyfikaty.

Waporyzator, który przypala susz

Jednym z najważniejszych powodów, dla których waporyzacja jest zdrowsza od palenia jest to, że do organizmu nie dostają się szkodliwe substancje, które powstają w trakcie spalania. Niestety, w przypadku vaporizerów, które przypalają susz, to nie działa. Para, która dostaje się do organizmu, nie jest obojętna – może zawierać szkodliwy dla zdrowia dym, czyli to, czego chcemy uniknąć.

Urządzenie bez izolowanej ścieżki powietrza

Kolejna rzecz, której trzeba unikać jak ognia, to vaporizer bez izolowanej ścieżki pary. O co chodzi? Otóż ścieżka powietrza to droga, jaką pokonuje para wodna z wnętrza vaporizera do naszych ust. Bardzo ważne jest to, aby była ona odizolowana od baterii czy elementów, które mogą być potencjalnie szkodliwe. W kontakcie z bardzo wysoką temperaturą podzespoły elektroniczne czy bateria mogą odgazowywać, czyli wydzielać toksyczne gazy. W efekcie waporyzacja wcale nie będzie bezpieczna – wręcz przeciwnie, może spowodować problemy zdrowotne. Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy wybrany model ma izolowaną ścieżkę powietrza – w razie wątpliwości możesz dopytać producenta lub sprzedawcy.

Tanie waporyzatory z AliExpress

Serwisy sprzedażowe, takich jak AliExpress, eBay czy Wish, to doskonale miejsce do zakupu drobnej elektroniki czy ciekawych gadżetów. Jeśli chodzi o waporyzatory, lepiej wybierać te, które pochodzą od rzetelnych i sprawdzonych dostawców. Chińskie, bardzo tanie vaporizery nie posiadają odpowiednich certyfikatów, wykonane są z niskiej jakości materiałów, w korzystanie z nich może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Nie warto wydać na nie nawet tych kilkudziesięciu złotych. O wiele lepiej jest nieco zaoszczędzić i znaleźć vaporizer premium, który nie będzie miał negatywnego wpływu na organizmu.

Bezpieczny waporyzator – to znaczy jaki?

Być może nie każdy wie, że na rynku (również w polskich sklepach) można znaleźć mnóstwo waporyzatorów, które nie spełniają nawet podstawowych standardów jakości. W efekcie sprzęt może okazać się niezadowalający, a w najgorszym przypadku niebezpieczny. A zatem jak wybrać waporyzator, który będzie w 100% bezpieczny?

Vaporizery od sprawdzonych dostawców

Najważniejsza zasada brzmi: wybieraj tylko te waporyzatory, które pochodzą od znanych i cenionych producentów i sprzedawców. Na rynku istnieje wiele firm, które wypracowały sobie bardzo dobrą opinię. Podobnie jest ze sklepami. ,,Zawsze, kiedy ktoś pyta mnie, w jakim sklepie kupić waporyzator, odpowiadam: VapeFully.pl. Kupując w tym sklepie można mieć pewność, że vaporizer jest całkowicie bezpieczny i przechodzi wszelkie niezbędne testy. Zespół VapeFully.pl starannie selekcjonuje swój asortyment, a każdy nowy model jest dokładnie sprawdzany i testowany. W efekcie szeroki asortyment waporyzatorów, który bez wątpienia jest dostępny w VapeFully.pl, to urządzenia w 100% bezpieczne. Polecam zarówno początkującym, jak i zaawansowanym” – mówi Ryszard Fazowski, ekspert sklepu z waporyzatorami VapeFully.pl.

Kto pyta, nie błądzi

Dopiero raczkujesz w świecie waporyzacji i nie masz zielonego pojęcia, jak rozpoznać dobrej jakości urządzenie? A może możesz pochwalić się dużym doświadczeniem, ale nadal nie masz pewności, czy waporyzator, na który polujesz, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia? Pamiętaj o ważnej zasadzie: kto pyta, nie błądzi. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, nie wahaj się zapytać bardziej doświadczonych osób lub specjalistów w dziedzinie waporyzacji. Dzięki temu będziesz miał pewność, że waporyzator, który wybierzesz, będziesz bezpieczny dla Twojego organizmu, a Ty będziesz mógł cieszyć się waporyzacją bez żadnych obaw.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Daniel Kabala
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland