1440

Kemferol – strażnik zdrowego serca

Konopie zachwycają badaczy pod względem bogactwa przeróżnych związków, często charakterystycznych tylko dla tej grupy roślin. Kemferol znany jest nie od dziś, był wykorzystywany w medycynie rdzennych ludów na całym świecie, ale teraz dopiero nauka odkrywa jego prawdziwe możliwości.

Bioflawonoidy

Kemferol należy to naturalnie występujące flawonoli (podgrupa flawonoidów), który został wyizolowany z roślin jadalnych, takich jak, brokuł, grejpfrut, fasola, endywia, a także w roślinach lub produktach botanicznych powszechnie stosowanych w medycynie tradycyjnej, w tym również w konopiach. Kemferol jest również składnikiem kilku afrykańskich roślin leczniczych, w tym Hedysarum coronarium, Tylosema esculentum, Vahlia capensis. Niektóre badania epidemiologiczne wykazały stwierdzono pozytywny związek między spożywaniem żywności zawierającej tą substancję, a zmniejszonym ryzykiem zachorowania na szereg chorób, takich jak rak i choroby wieńcowe : dławica piersiowa czy zawał mięśnia sercowego.

Pomocny przy…

Liczne badania przedkliniczne wykazały, że kamferol i niektóre glikozydy kamferolu mają szeroki zakres działań farmakologicznych:

    • przeciwutleniające,
    • przeciwzapalne,
    • przeciwdrobnoustrojowe,
    • przeciwnowotworowe,
    • kardioprotekcyjne,
    • neuroprotekcyjne,
    • przeciwcukrzycowe,
    • estrogenowe / antyestrogenowe,
    • przeciwlękowe,
    • przeciwbólowe,
    • przeciwalergiczne.

Badania in vitro i in vivo wykazały prawdopodobne mechanizmy, dzięki którym flawonoidy mogą hamować raka i chronić układ sercowo-naczyniowy. Doniesiono, że spożycie żywności zawierającej kemferol było powiązana ze zmniejszoną śmiertelnością z powodu niedokrwiennej serca oraz zawału mięśnia sercowego. Może pośredniczyć w ochronie mózgu przed wylewami podpajęczynówkowymi.

Ponieważ stres oksydacyjny i zapalenie oraz nerwica mięśnia sercowego są znanymi czynnikami chorób sercowo-naczyniowych, warto pomyśleć, że znane właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne mogą odgrywać kluczową rolę w tym działaniu ochronnym.

Kemferol w celu zapobiegania miażdżycy naczyń może pośredniczyć na przykładzie jego zdolności zapobiegania utlenianiu się lipoprotein o niskiej gęstości. Wykazano również, że związek hamuje enzym konwertujący angiotensynę (który przekształca angiotensynę I w angiotensynę II) i powoduje podwyższenie ciśnienie krwi w celu wywołania działania rozszerzającego naczynia krwionośne. Zaobserwowano również działanie przeciwpłytkowe i przeciwzakrzepowe kemferolu. Jego zdolność do redukcji trójglicerydów we krwi nie tylko korzystnie wpływa na miażdżycę. Zabezpiecza przed odkładaniem się tkanki tłuszczu i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Badanie przedkliniczne wykazały znaczący związek kemferolu w leczeniu organów wewnętrznych: marskość i ostre zapalenie wątroby,  toksyczne zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek i ostra niewydolność nerek.

Reumatyzm, osteoporoza, artretyzm. To choroby, przy których kemferol może być skutecznie wykorzystywany ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne. Długotrwałe stany zapalne towarzyszące przy tych dolegliwościach skutkują autoagresją, która postępując, wyniszcza  organizm.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Kemferol – strażnik zdrowego serca

Flawonoidy są porozrzucane w różnych częściach roślin. Jedne będą występować w liściach, ale próżno nam ich będzie szukać w kwiatach czy łodygach. Jeszcze inne będą się zawierać tylko w pyłku kwiatów męskich, gdy grupa flawonoidów “ograniczona czasowo” będzie dostępna tylko np. tylko w początkowej fazie wzrostu rośliny.

Na nasze szczęście – kemferol w konopiach skupiony jest w żeńskich kwiatach konopi. Na nasze szczęście – to z nich sporządza się skoncentrowane olejki CBD. Badzacze konopi ciągle odkrywają nowe substancje z konopi, które działają wspólnie w olejku – łącząc swoją synergistyczną moc zdrowotną.

kemferol

Na powiększeniu trichomy główkowato-nóżkowate – źródło flawonoidów

Poznany kemferol jest jedną z kilkuset substancji. Jest jednak wyjątkowy na tle innych za swoje cenne właściwości i z całą pewnością możemy go nazwać strażnikiem zdrowego serca.


Źródło:


O autorze:

Dziennikarz portalu MedycznaMarihuana.com Aktywista na rzecz legalizacji medycznej marihuany. W wolnym czasie uwielbia ekstremalne sporty w tym wspinaczkę wysokościową.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności