113

Australia umożliwi uprawę marihuany do celów medycznych i naukowych

Australia umożliwi uprawę marihuany do celów medycznych i naukowych! We wtorek w Australii zostały wprowadzone przez Rząd Federalny, przepisy zezwalające na uprawę konopi do celów medycznych lub naukowych.

Utworzenie krajowego systemu uprawy konopi ma utorować dostęp do medycznej marihuany, pacjentom cierpiącym na bolesne i przewlekłe choroby.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Jak podaje The Independent, ustawa przedstawiona przez Partię Liberalną ma zmienić przepisy dotyczące środków odurzających z 1967 roku i uwolnić marihuanę z jej nielegalnego statusu w celu zbadania jej wpływu na pacjentów uczestniczących w badaniach klinicznych, jak również zapewnić dostęp pacjentów do medycznej marihuany, pod opieką lekarza.

Ustawa została poparta nawet przez opozycyjne partie, więc jest niemal pewne, że zostanie ona wprowadzona w ciągu najbliższego miesiąca.

Minister Zdrowia Susan Ley powiedziała, że istotne było wprowadzenie zmian w kwestii medycznej marihuany, które ułatwiłyby badania nad konopiami.

“Rząd rozumie, że istnieje wielu Australijczyków cierpiących na poważne schorzenia, dla których marihuana może mieć pozytywne zastosowanie, więc chcemy umożliwić im dostęp do najbardziej skutecznych metod leczenia,” powiedziała Susan Ley.

W ubiegłym roku, Victoria stała się pierwszym stanem w Australii, który zalegalizował uprawę konopi do celów leczniczych dla pacjentów cierpiących na różne schorzenia, począwszy od raka do przewlekłego bólu.

Susan Ley powiedziała niedawno, że “stworzenie jednego spójnego systemu uprawy konopi, zamiast ośmiu indywidualnych, nie tylko pomoże przyspieszyć proces legislacyjny, a ostatecznie wprowadzić produkty lecznicze z konopi.”

Nowe prawo w Australii będzie ciekawym przedmiotem obserwacji przez inne kraje, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w pobliżu południowo-wschodniej Azjii obowiązują najbardziej surowe kary za uprawę konopi nawet w celach medycznych. W Singapurze i Chinach obowiązuje nawet kara śmierci.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności