958

Waporyzacja medycznej marihuany i jej zalety [WideoBlog]

Najpopularniejszą metodą konsumpcji marihuany wciąż jest palenie. Waporyzacja pozwala jednak zapobiegać wystąpieniu potencjalnych problemów związanych z tradycyjnym paleniem i wdychaniem szkodliwego dymu, który zawiera substancje smoliste i czynniki rakotwórcze.

„Waporyzacja to jest inaczej podgrzewanie substancji aktywnej (w tym wypadku suszu) do temperatury, która wyzwala substancje aktywne takie jak terpeny, kannabinoidy i jest to w formie oparów. Nie ma produktu ubocznego spalania, ponieważ nie zachodzi proces spalania.” – wyjaśnia Dorota Gudaniec na WideoBlogu Marihuana i Konopie

Według naukowców waporyzacja wydaje się idealną i bezpieczną metodą konsumpcji medycznej marihuany, ponieważ zapobiega uwalnianiu toksyn do układu oddechowego.

Konwekcja czy kondukcja?

Najczęściej używanymi do waporyzacji materiałami są olej CBD, susz, wosk i koncentraty. Niezbędnym do jej przeprowadzenia urządzeniem jest waporyzator, a na rynku dostępnych jest wiele jego modeli w różnych rozmiarach i kolorach. I tak mamy do dyspozycji urządzenia kieszonkowe tzw. „pen” (wielkością i kształtem przypominające e-papierosa), czy też stacjonarne, sporo większe od kieszonkowych, ale idealne do użytku w domowym zaciszu.  W waporyzatorach stosuje się dwie  technologie grzewcze – konwekcję lub kondukcję – ale istnieją także urządzenia hybrydowe, w których  wykorzystuje się połączenie obu metod. Pisaliśmy na ten temat w jednym z artykułów.

Co daje waporyzacja medycznej marihuany?

Nie od dziś wiadomo, że medyczna marihuana, a konkretnie zawarte w niej aktywne związki, czyli kannabinoidy, posiadają szereg właściwości korzystnych dla naszego zdrowia i wspomagających leczenie wielu chorób i dolegliwości. Zatem także z waporyzacji spodziewać się można działania przeciwzapalnego, relaksującego, zmniejszającego intensywność i częstość napadów padaczkowych, czy ulgi w bólu – również neuropatycznego.

 „W momentach, kiedy potrzebujemy natychmiastowej reakcji bo jest to związane z bólem, czy ze spastycznością – nie ma tak naprawdę lepszej formy.” – mówi pani Dorota

Dorota Gudaniec o waporyzacji medycznej marihuany

Waporyzacja krok po kroku

Wdech…który tak naprawdę może być przeprowadzony na dwa sposoby:

 • Do ust, a następnie do płuc
 • Prosto do płuc

Najprawdopodobniej na początek najlepszą opcją będzie ta ostatnia. Do pozostałych dwóch można przejść z czasem, po nabyciu wprawy w użytkowaniu waporyzatora. Podczas waporyzacji może pojawić się uczucie swędzenia lub pieczenia w gardle, które z czasem powinno zniknąć.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


… i wydech

Odczuwany w zupełnie inny sposób niż przy zwykłym paleniu, chociaż również pojawić się może kaszel i uczucie ucisku w gardle. Zrelaksuj się wówczas i spowolnij nieco wydech. Przyjemnym aspektem waporyzacji jest możliwość wydychania przez nos, co wzmacnia aromat.

marihuany waporyzacja

Porady dla początkujących

  1. Staraj się używać waporyzatora w komfortowych warunkach, zwłaszcza, gdy korzystasz z niego po raz pierwszy. Może być to stresujące doświadczenie powodujące np. niepokój i negatywnie wpływający na cały proces i jego efekt.
  2. Nagrzej swój waporyzator do odpowiedniej temperatury. Tylko wtedy uzyskasz najlepsze rezultaty.
  3. Nie przesadzaj z dawkowaniem. Na początek zrób jeden lub dwa wdechy. Jeśli jesteś nowicjuszem najprawdopodobniej nie potrzebujesz więcej by odczuć efekt waporyzacji medycznej marihuany. Jeśli po pół godziny nic nie poczujesz lub efekt jest znikomy, dopiero wtedy wykonaj dodatkowy wdech lub dwa.
  4. Waporyzacja to nie to samo co tradycyjne palenie. Nie bierz zatem szybkich i głębokich wdechów. Powinny one być wolne i płytkie.
  5. Pamiętaj o konserwacji i czyszczeniu swojego waporyzatora, co zapewni jego prawidłowe działanie, doskonałą jakość i efekty użytkowania.

Waporyzatory do suszu, koncentratów oraz wosków.
Waporyzatory CBD THC.


Źródło: marijuanadoctors.com


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności