1551
receptora CB1

Naukowcom udało się określić strukturę receptora CB1!

Naukowcy na całym świecie próbują zgłębić wiedzę dotyczącą wpływu kannabinoidów na organizm człowieka. Odkryty w 1990 układ endokannabinoidowy wciąż stanowi wyzwanie dla nauki. Do tej pory odkryto 2 (choć wielu badaczy podejrzewa istnienie trzeciego) receptory endokannabinoidowe występujące w mózgu człowieka. Nazwano je CB1 i CB2. Wiemy, że kannabinoidy łączą się z tymi receptorami. Najnowsze odkrycie struktury receptora CB1 przez badaczy pozwoli nauce lepiej poznać mechanizm działania tego układu. Odkrycie zostało opublikowane w magazynie Cell (www.cell.com) .

receptora CB1


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Dzięki odkryciu struktury receptora CB1 jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak poszczególne kannabinoidy ,,wpasowują się’’  i łączą z receptorami. Określono, że receptory mają strukturę krystaliczną, a także określono sposób w jaki poszczególne ligandy CBD1 (atomy, cząsteczki lub aniony, które są bezpośrednio przyłączone do atomu centralnego lub kationu centralnego –  to takie substancje jak THC, CBD, CBG, a także syntetyczne kannbinoidy) mogą wiązać się z receptorem.

Poniższa grafika przedstawia sposób w jaki THC łączy się z receptorem.

receptora CB1

www.cannabisreports.com

A oto szczegółowe spojrzenie na sam receptor CB1:

receptora CB1

www.cannabisreports.com

Autorzy badania twierdzą:

“W połączeniu z badaniami czynnościowymi i modelowaniem molekularnym, określona struktura zapewnia wgląd w tryb wiązania z naturalnie występującymi ligandami CB1, takimi jak THC i syntetyczne kannabinoidy. To zwiększa nasze zrozumienie molekularnych podstaw fizjologicznych receptora CB1 i stwarza nowe możliwości przy projektowaniu nowej generacji leków ukierunkowanych na receptor CB1.

Kannabinoidy w nauce

Obecnie nauka zna m.in. 113 kannabinoidy. Część z nich jest produkowana w ludzkim organizmie (np. anandamid), a część (np. THC) jest pochodzenia roślinnego. Receptory kannabinoidowe w ludzkim organizmie pełnią bardzo ważną rolę – są odpowiedzialne m.in. za regulowanie odczuwania bólu, nastrój, apetyt. Badania nad układem endokannabinoidowym mogą dostarczyć wielu cennych dla nauki odkryć.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Zrozumienie układu endokannabinoidowego pozwoli także poznać mechanizmy, które wpływają na to, że wiele syntentycznych kannabinoidów (np. JWH-018) okazuje się mieć bardzo negatywny i niebezpieczny wpływ na ludzki organizm, podczas gdy naturalne kannabinoidy (np. THC, CBD, CBG) zdają się być całkowicie bezpieczne nawet w wysokich dawkach (do dziś nie odnotowano przypadków śmiertelnego przedawkowania któregoś z kannabinoidów).

link do badania: http://www.cell.com/cell/pdf/S0092-8674(16)31385-X.pdf
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności