8268
Nasiona konopi

Nasiona konopi – z czym to się je?

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach o leczniczych właściwościach konopi. Nie tylko olej ale i nasiona konopi są źródłem wielu cennych składników. Warto jednak wiedzieć, że niemałym zainteresowaniem cieszą się nasiona tej rośliny, jako dodatek do potraw. Zawarte w nich składniki pozwalają zachować zdrowie i utrzymać organizm w dobrej kondycji.

Dlaczego warto stosować nasiona konopi?

Obecnie najłatwiej jest kupić nasiona konopi przez Internet, np. na www.royalqueenseeds.pl. Coraz częściej jednak można je dostać także w sklepach ze zdrową żywnością. I nie ma w tym nic dziwnego – nasiona konopi zawierają ważne dla naszego organizmu kwasy omega-6 i omega-3 w idealnych proporcjach 3:1.

Substancje te zmniejszają ryzyko zawału serca, zapobiegają powstawaniu zakrzepów, regulują pracę serca, a także obniżają poziom cholesterolu we krwi i są zalecane nadciśnieniowcom. To jednak nie wszystko – kwasy omega-3 i omega-6 łagodzą stany zapalne stawów, a ich spożywanie dodatkowo poprawia wygląd skóry i wspomaga leczenie dotykających ją chorób. Warto przy tym wspomnieć, że nasiona konopi to źródło witaminy E – silnego przeciwutleniacza. Składniki zawarte w tych nasionach zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dlatego z całą pewnością warto włączyć je do codziennej diety. Szeroki wybór produktów pozyskiwanych z ziaren konopnych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Nasiona konopi

Łuskane nasiona konopi

Z czym jeść?

Nasiona konopi dostępne są w postaci łuskanych, nie łuskanych albo zmielonych ziaren. Nie łuskane mają więcej błonnika i węglowodanów, zaś łuskane charakteryzują się większą zawartością tłuszczów i białka. Niezależnie od wybranej postaci dobrze komponują się z sałatkami, kanapkami, mogą być dodatkiem do domowego pieczywa i musli ale również sprawdzą się jako przekąska. Warto przy tym wspomnieć, że z nasion konopi można zrobić mąkę, dlatego w sklepach ze zdrową żywnością bez większych problemów kupimy np. makaron konopny.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także olej konopny, który ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Pamiętajmy jednak, że w pełni wartościowy jest tylko olej pozyskiwany podczas tłoczenia na zimno, gdyż wysoka temperatura sprawia, że traci on swoje pozytywne działanie. Z tego samego powodu produkt ten należy spożywać na zimno – z pewnością nie nadaje się więc on do smażenia, ale jego orzechowy smak doskonale komponować się będzie z sałatkami. Osoby ceniące naturalne kosmetyki mogą go używać zamiast balsamu do ciała. Olej konopny doskonale nawilża i łagodzi stany zapalne, dlatego zalecany jest alergikom, a także pacjentom cierpiącym na różnego rodzaju problemy ze skórą.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności