337
Jak dawkować medyczną marihuanę

Jak dawkować medyczną marihuanę? – ogólne wskazówki

Jak dawkować medyczną marihuanę? Bez względu na to, jaka forma przyjmowania marihuany zostanie wybrana, pacjent powinien zachować ostrożność, aby przypadkowo nie przedawkować kannabinoidów. W szczególności dla tych, którzy dotąd nie mieli żadnych doświadczeń z marihuaną, uczucie bycia na “haju” może się wydać niepokojące, a nawet przerażające. Inne skutki przedawkowania mogą sprawić, że chory np. upadnie (przez zawroty głowy), zwymiotuje (nudności) albo poczuje się zdezorientowany.

Jak dawkować medyczną marihuanę

Ważne jest, by znaleźć odpowiednią, dostosowaną do swojego organizmu dawkę, aby w pełni móc korzystać z medycznych właściwości marihuany. Najbardziej niechcianym działaniom niepożądanym marihuany łatwo zapobiec, jeśli zastosujemy się do kilku prostych wytycznych:


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

  1. Po pierwsze, należy zaczynać od niskich dawek. Lepiej przyjmować kilka małych dawek w ciągu dnia, dochodząc stopniowo do osiągnięcia najlepszego efektu, niż eksperymentować z jedną większą dawką, która może okazać się zbyt duża.
  2. Po drugie, istotna jest cierpliwość w oczekiwaniu na pojawienie się skutków działania leku. Oczywistym jest, że może być to frustrujące w przypadku ostrych objawów jak silny ból, nudności czy skurcz mięśni, jednak pamiętaj, że marihuana u każdego pacjenta może dawać odmienne skutki. Aby rzeczywiście ocenić jak marihuana wpływa na Twój stan, najlepiej używać takiej samej (niskiej) dawki przez kilka dni i obserwować skutki takiego postępowania.
  3. W końcu możesz zacząć powoli zwiększać dawkę przez okres kilku dni. Warto zaznaczyć raz jeszcze: nie rób tego nagle, nie zwiększaj szybko ilości przyjmowanego leku – powinno to się odbywać powoli, a po każdym zwiększeniu dawek pozwól sobie na obserwację skutków. Po 1-2 tygodniach terapii powinieneś być w stanie określić własną, indywidualnie dostosowaną dawkę, która zapewnia najlepszy efekt leczniczy przy minimalnie odczuwalnych skutkach ubocznych.

Tabela 3-3 ukazuje średni okres, który musi upłynąć do pojawienia się pierwszych efektów, efektu maksymalnego oraz do ustąpienia działania. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz dodatkowej dawki medycznej marihuany, powinieneś poczekać przynajmniej do momentu, w którym maksymalne natężenie jej działania zacznie zanikać: około 15 minut przy przyjmowaniu kannabinoidów drogą wziewną (palenie lub waporyzacja) lub 2 godziny w przypadku kannabinoidów przyjmowanych drogą doustną (napar, ekstrakt lub produkty spożywcze).


Szukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie medycznamarihuana.com, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.
Jak dawkować medyczną marihuanę


Jak dawkować medyczna marihuanę

źródło: bedrocan.nl

Przedruk za zgodą autora: dr Arno Hazekamp, Bedrocan BV, www.bedrocan.com


O autorze:
Dr Arno Hazekamp (1976) jest uznanym na świecie naukowcem zajmującym się marihuaną oraz Dyrektorem ds. Badań i Edukacji w Bedrocan BV – oficjalnego hodowcy medycznej marihuany w Holandii. Po zdobyciu tytułu licencjata z biologii molekularnej otrzymał tytuł magistra nauk biofarmaceutycznych na Uniwersytecie w Leiden. Jego praca doktorska skupiała się na medycznych zastosowaniach konopi, jak i na praktycznych przeszkodach, które uniemożliwiają tym roślinom stanie się częścią medycyny w jej współczesnym ujęciu. Od 2002r. dr Arno Hazekamp zajmuje się holenderskim Narodowym Programem Leczenia Medyczną Marihuaną jako specjalista w zakresie kontroli jakości, sposobów administracji oraz analizy chemicznej. Jest również członkiem zarządu IACM (Międzynarodowe Stowarzyszenie dla Leków Kannabinoidowych), aktywnym wykładowcą na międzynarodowych wydarzeniach oraz propagatorem medycznej marihuany. Jego misją jest stworzenie mostu pomiędzy potrzebami pacjentów a wymaganiami nowoczesnej medycyny za pomocą prowadzenia badań oraz działań edukacyjnych.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności