448 1

Medyczna marihuana receptą na epidemię przedawkowania leków przeciwbólowych

Opioidowe leki przeciwbólowe doprowadziły do rekordowej ilości śmierci w USA spowodowanej ich przedawkowaniem. Łączna liczba przedawkowań leków przekroczyła 47000, z czego dwie trzecie spowodowane były lekami opioidowymi w 2014 roku.

Medyczna marihuana jest skutecznym środkiem przeciwbólowym, dzięki czemu można nią zastąpić wiele opioidowych środków przeciwbólowych, które doprowadziły do obecnej epidemii przedawkowania. Ponieważ marihuana jest mniej uzależniająca od opiatów i nie można doprowadzić do jej przedawkowania, to zastępując nią opioidowe leki przeciwbólowe można zredukować liczbę zgonów spowodowanych przedawkowaniem.

Wykres pokazujący liczbę przedawkowań opioidowych

Aby zrozumieć epidemię przedawkowania opioidów, ważne jest, aby zrozumieć, że u Amerykanów istnieje spory problem bólu. Według raportu z 2011 roku, około 100 milionów Amerykanów cierpi z powodu przewlekłego bólu (np. ból pleców, który doskwiera przez całe życie) lub ostrego bólu (np. w przypadku kontuzji).

Lekarze rozpoczęli przepisywanie opioidowych leków przeciwbólowych w latach dziewięćdziesiątych. Na ogół robili to w dobrych intencjach, ponieważ byli informowani przez firmy farmaceutyczne, że opioidy były bardziej skuteczne i miały mniejsze ryzyko nadużyć w porównaniu do innych dostępnych leków. Tak sądzili, aż do momentu, kiedy problem przedawkowań doprowadził do epidemii.

Medyczna marihuana wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, aby poradzić sobie z problemem bólu, bez ryzyka, które powodują opioidy.

Najlepszym tego przykładem może być raport opublikowany w Journal of American Medical Association, w którym podsumowane zostały wyniki 79 badań, w których brało udział prawie 6500 pacjentów.

“Marihuana może skutecznie zwalczać ból, bez ryzyka jakie powodują opioidy”

W raporcie stwierdzono, że marihuana medyczna jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu i sztywności mięśni u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, redukuje nudności u pacjentów poddawanych chemioterapii i powoduje wzrost masy ciała i apetytu u pacjentów zarażonych HIV. Jej krótkoterminowe działania niepożądane to zawroty głowy, suchość w ustach, nudności, zmęczenie lub senność. Dowody sugerują więc, że marihuana jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu bez skutków ubocznych jakie powodują leki na bazie opiatów.

 


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

1 KOMENTARZ

  1. Avatar
    ewa chomontowska

    proszę o pomoc.CO kupować z eby likwidowało ból przy przerzutach.morfina działa słabo,a krople cbd 4procentowe też mało.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland