512
przedawkowania leków marihuana

Medyczna marihuana receptą na epidemię przedawkowania leków przeciwbólowych

Czy medyczna marihuana może być receptą na epidemię przedawkowania leków? Opioidowe leki przeciwbólowe doprowadziły do rekordowej ilości śmierci w USA spowodowanej ich przedawkowaniem. Łączna liczba przedawkowań leków przekroczyła 47000, z czego dwie trzecie spowodowane były lekami opioidowymi w 2014 roku.

Medyczna marihuana jest skutecznym środkiem przeciwbólowym, dzięki czemu można nią zastąpić wiele opioidowych środków przeciwbólowych, które doprowadziły do obecnej epidemii przedawkowania. Ponieważ marihuana jest mniej uzależniająca od opiatów i nie można doprowadzić do jej przedawkowania, to zastępując nią opioidowe leki przeciwbólowe można zredukować liczbę zgonów spowodowanych przedawkowaniem.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

przedawkowania leków marihuana

Aby zrozumieć epidemię przedawkowania opioidów, ważne jest, aby zrozumieć, że u Amerykanów istnieje spory problem bólu. Według raportu z 2011 roku, około 100 milionów Amerykanów cierpi z powodu przewlekłego bólu (np. ból pleców, który doskwiera przez całe życie) lub ostrego bólu (np. w przypadku kontuzji).

Lekarze rozpoczęli przepisywanie opioidowych leków przeciwbólowych w latach dziewięćdziesiątych. Na ogół robili to w dobrych intencjach, ponieważ byli informowani przez firmy farmaceutyczne, że opioidy były bardziej skuteczne i miały mniejsze ryzyko nadużyć w porównaniu do innych dostępnych leków. Tak sądzili, aż do momentu, kiedy problem przedawkowań doprowadził do epidemii.

Medyczna marihuana wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, aby poradzić sobie z problemem bólu, bez ryzyka, które powodują opioidy.

Najlepszym tego przykładem może być raport opublikowany w Journal of American Medical Association, w którym podsumowane zostały wyniki 79 badań, w których brało udział prawie 6500 pacjentów.

“Marihuana może skutecznie zwalczać ból, bez ryzyka jakie powodują opioidy”

W raporcie stwierdzono, że marihuana medyczna jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu i sztywności mięśni u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, redukuje nudności u pacjentów poddawanych chemioterapii i powoduje wzrost masy ciała i apetytu u pacjentów zarażonych HIV. Jej krótkoterminowe działania niepożądane to zawroty głowy, suchość w ustach, nudności, zmęczenie lub senność. Dowody sugerują więc, że marihuana jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu bez skutków ubocznych jakie powodują leki na bazie opiatów.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności