230
medyczna marihuana

Dlaczego medyczna marihuana wywołuje różne reakcje u użytkowników?- Zróżnicowanie stanów psychoaktywnych

Dlaczego ta sama medyczna marihuana spożywana przez dwie różne osoby zadziała na nie w inny sposób? Na przykład kiedy jedna będzie czuć energię i motywację do działania, a druga odprężenie i pełen relaks. Skąd bierze się ta różnica doznań? Okazuje się, że nie tylko nastawienie i stan emocjonalny ma wpływ na jakość doznań. Oto przegląd kilku badań związanych z różnymi reakcjami psychoaktywnymi na kannabinoidy.

Nie jest to tylko jedno odkrycie naukowe. Badacze znaleźli kilka genów, które różnie reagują na konopie indyjskie. Można więc sobie tylko wyobrazić, jak ekspresja sumy poszczególnych genów wpływa całościowo na odczuwanie stanów psychoaktywnych.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Terpenowe działanie

Te związki aromatyczne prawdopodobnie wpływają na nastroje. Na przykład, limonen (znajdujący się w cytrynach i limonkach) może przyczyniać się do poprawy koncentracji i zmotywowanych stanów, podczas gdy mircen (znajdujący się w mango) może przyczyniać się do powolnego efektu leżenia na kanapie (senność). Profil terpenowy danych szczepów konopi pozwala określić jak te odmiany zadziałają na większość osób… ale nie na wszystkich.

medyczna marihuana

Dlaczego medyczna marihuana daje różne odczucia?

Same terpeny nie wyjaśniają, dlaczego niektórzy z nas doświadczają skupienia z limonenem, podczas gdy inni mogą doświadczać całkowicie przeciwnych efektów. Dlaczego też niektórzy nie czują różnicy między odmianami konopi? To sugeruje, że istnieją inne czynniki wpływające na nasze nastroje i wzloty.

Jedno z badań wykazało, że wiele osób rodzi się ze zmutowanymi receptorami CB, sprzężonymi z białkami G w naszych komórkach, które oddziałują z THC, CBD i endokannabinoidami naszego organizmu, takimi jak anandamid i 2-AG. Do tej pory naukowcy skategoryzowali 15 różnych wersji receptora CB1, najbardziej odpowiedzialnego za odczuwanie “haju”. Te zmutowane receptory wiążą się z THC inaczej niż przeciętne, pierwotne receptory i mogą dawać różne efekty psychoaktywne dla osób przyjmujących tą samą odmianę konopi.

W innym badaniu odkryto, że THC aktywowało dwa osobne regiony mózgu u szczurów. Szczury, które wydawały się odczuwać euforię miały bardziej aktywne przodomózgowia. Tymczasem u szczurów, które zdawały się odczuwać paranoję, aktywowany był móżdżek. To wskazuje, że różnice genetyczne między szczurami miały największy wpływ na to, czy doświadczyły wzlotów „w górę” czy „w dół”.

medyczna marihuana

Kolejne badania wykazały inne zależności między genami, a działaniem konopi. Zmodyfikowane geny mogą wpływać na tendencje do uzależnienia się lub np. gen CHRM3 związany jest z psychozą i może wyjaśniać dlaczego niewielki odsetek ludzi doświadcza halucynacji po przyjęciu THC.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.comSzukasz lekarzy, specjalistów którzy pomogą Ci w Twojej chorobie stosując m.in. terapie konopne? Potrzebujesz recepty na medyczną marihuanę oraz zaświadczenia lekarskiego? Zastanawiasz się czy kwalifikujesz się do terapii konopnej?
Skontaktuj się z nami przez:
– liveczat dostępny na stronie medycznamarihuana.com, Facebook
– tel. + 48 531 155 663
– e-mail. dostępny na stronie KONTAKT
Zapraszamy do skorzystania z konopnych konsultacji lekarskich.dostawa rekreacyjnej marihuany


Wnioski

Oczywiście żadne z powyższych badań nie ujmuje potencjałowi terpenów i ich oddziaływaniu na samopoczucie, ale na podstawie zgromadzonych danych naukowych trzeba jasno powiedzieć – medyczna marihuana na każdego działa inaczej. Wszystko jest zależne w głównej mierze nie od profilu kannabinoidowo-terpenowego danego szczepu, a od uwarunkowań genetycznych każdego człowieka. To wyjaśnia dlaczego osoby przy podobnym nastawieniu i stanie emocjonalnym wypalając wspólnie tego samego skręta, mają różne od siebie stany i doświadczenia psychoaktywne.


Źródła:

Daniel Kabala
O autorze:

Dziennikarz portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Aktywista na rzecz legalizacji medycznej marihuany. W wolnym czasie uwielbia ekstremalne sporty w tym wspinaczkę wysokościową.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności