614
Co-będzie-lepsze-waporyzator-sesyjny-czy-on-demand

Co będzie lepsze: waporyzator sesyjny czy on-demand?

Każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał waporyzatora doskonale wie, jak ogromny jest wybór tych urządzeń. Dzielą się one na różne rodzaje, m.in. według sposobu ogrzewania suszu czy możliwości użytkowania tylko w domu lub poza nim. Jednym z kryteriów, według których można dokonać podziału waporyzatorów, jest styl inhalacji – w tym przypadku vaporizery dzielą się na sesyjne i on-demand. Czym charakteryzują się takie urządzenia i które z nich będzie lepsze dla Ciebie? 

Jak działa waporyzator sesyjny?

Waporyzator sesyjny to urządzenie, w którym całą zawartość komory zaleca się wykorzystać podczas jednej inhalacji. Nie ma tutaj możliwości dzielenia waporyzacji na kilka krótszych sesji – tzn. teoretycznie taka możliwość jest, natomiast negatywnie odbija się to na wydajności, w kolejnych sesjach znacznemu pogorszeniu ulega też smak pary. Waporyzatory sesyjne najczęściej wykorzystują kondukcyjną lub hybrydową metodę ogrzewania suszu. Nie należy więc przerywać inhalacji i powracać do niej później, najlepiej cały wkład wykorzystać naraz.

Ogromną zaletą waporyzatorów sesyjnych jest wygoda stosowania. Z reguły nie ma tutaj konieczności mieszania suszu w czasie inhalacji – wystarczy dokładnie go zmielić, umieścić w komorze i gotowe. Można cieszyć się przyjemną, beztroską inhalacją. To dobre rozwiązanie dla osób, które uwielbiają długie sesje inhalacyjne, podczas których wybierają ulubione zioła do aromaterapii i oddają się relaksowi. Mieszanie w komorze jest więc opcjonalne, może ono nieco poprawić smak i wydajność, nie jest jednak niezbędne. Co istotne, vaporizery sesyjne sprawdzą się też poza domem, z uwagi na brak konieczności mieszania zawartości komory. Nie ukrywajmy, w parku, na wietrze czy w tłumie może to być nieco problematyczne. Waporyzatory sesyjne to też doskonałe rozwiązanie do inhalacji w większym gronie – waporyzator cały czas ogrzewa susz, można swobodnie podawać go sobie z rąk do rąk.

Waporyzator on-demand – czym się charakteryzuje? 

Waporyzatory on-demand działają na zupełnie innej zasadzie niż sesyjne. Najczęściej są to urządzenia konwekcyjne, czyli takie, które ogrzewają susz strumieniem gorącego powietrza w czasie wykonywania wdechu przez ustnik urządzenia. W ten sposób susz nie jest dodatkowo ogrzewany pomiędzy wdechami, co pozwala na oszczędność materiału roślinnego oraz na uchronienie go przed marnowaniem substancji aktywnych. Waporyzatory on-demand stworzone zostały z myślą o osobach, które chcą skorzystać z urządzenia w dowolnym momencie – susz, który został umieszczony w komorze, nie musi zostać wykorzystany od razu. Można sięgać po niego wielokrotnie w ciągu dnia – bez ryzyka, że ulegnie on przegrzaniu. Dzieje się tak, poniewaz susz ogrzewany jest wyłącznie w czasie wykonywania wdechu, a po inhalacji zostaje niemal natychmiast schłodzony, więc nadaje się do ponownego użycia. 

Ghost MV1 - on-demand

Ghost MV1 – on-demand

Ogromną zaletą waporyzatorów on-demand jest to, że są niesamowicie wydajne. Nagrzewają się w kilka sekund i tak samo szybko stygną, co pozwala na ogromną oszczędność materiału roślinnego. Inhalację można przerwać w dowolnym momencie i wrócić do niej później, co jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób, które w ciągu dnia chcą wykonać jedno lub dwa zaciągnięcia i korzystać z urządzenia wielokrotnie. Jeśli celujesz w szybkie inhalacje, koniecznie wybierz waporyzator on-demand. 

A co z wadami? Należy tutaj wspomnieć o konieczności mieszania suszu w komorze – dzięki temu będzie on równomiernie rozgrzany i wykorzystany. Trzeba to robić co kilka wdechów, co z pewnością nie jest bardzo komfortowe, jednak można szybko się do tego przyzwyczaić. Waporyzatory przenośne on-demand charakteryzują się również nienajlepszą żywotnością baterii. Jeśli nie chcesz ryzykować, że w ciągu dnia w urządzeniu rozładuje się bateria, wybierz takie, które możesz podłączyć do powerbanka lub które ma wymienną baterię. Możesz także wybrać model, w którym susz ogrzewany jest spalanym butanem – wtedy w ogólnie nie ma konieczności korzystania z baterii. Urządzenia butanowe jej nie potrzebują, dzięki czemu masz stuprocentową pewność, że zawsze będą gotowe do działania – wystarczy tylko użyć źródła ognia, co niektórym użytkownikom z pewnością daje dodatkową frajdę. Warto też dodać, że waporyzatory on-demand to urządzenia przeznaczone do 1-osobowych inhalacji, nie sprawdzą się one dobrze w grupie z racji na mniejszą żywotność baterii oraz bardziej skomplikowaną technikę inhalacji.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Co będzie lepsze dla Ciebie? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli waporyzujesz głównie sam, lubisz szybkie inhalacje i w ciągu dnia wielokrotnie sięgasz po waporyzator, z pewnością sprawdzi się u Ciebie urządzenie on-demand. Pamiętaj jednak o tym, aby wybrać waporyzator z dobrą baterią lub manualny. Dobrymi opiniami cieszą się waporyzatory, takie jak Firefly 2+ Vaporizer, Sticky Brick Original Vaporizer i oczywiście legendarny VapCap M 2019 Vaporizer. 

VapCap Waporyzator on-demand butanowy

VapCap Waporyzator on-demand, butanowy

Jeżeli natomiast wolisz dłuższe inhalacje, podczas których wykorzystujesz całą zawartość komory, lepszym rozwiązaniem będą waporyzatory sesyjne. Docenisz je przede wszystkim za wygodę użytkowania oraz żywotność baterii. Sprawdzone modele sesyjne to przede wszystkim PAX 3 Vaporizer, Arizer Air 2 Vaporizer czy Mighty Vaporizer. 

„Dokonując wyboru pomiędzy waporyzatorami sesyjnymi i on-demand, należy mieć na uwadze swoje upodobania i przyzwyczajenia. Osoby ceniące sobie szybkie inhalacje, mogą nie być zadowolone z vaporizerów sesyjnych i odwrotnie. To jedno z najważniejszych kryteriów, jakie należy mieć na uwadze podczas poszukiwań najlepszego waporyzatora” – podpowiada Ryszard Fazowski, ekspert sklepu VapeFully.pl.

Oznaczony z: ,
O autorze:

Dziennikarz portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Aktywista na rzecz legalizacji medycznej marihuany. W wolnym czasie uwielbia ekstremalne sporty w tym wspinaczkę wysokościową.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności