8707
vaporizer inhalacji medyczną marihuaną

Jaki vaporizer będzie najlepszy do inhalacji medyczną marihuaną?

Przyglądając się toczącej się w Polsce debacie dotyczącej legalizacji medycznej marihuany często zapominamy, że każdego dnia w naszym kraju tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy osób na własną rękę leczy się zakazaną przez prawo rośliną. Jak wiadomo, najskuteczniejszą i najzdrowszą metodą aplikacji medycznej marihuany jest waporyzacja, czyli odparowanie kannabidoidów z suszu bez doprowadzenia do jego zapłonu. Z poniższego artykułu dowiecie się, który vaporizer spośród dostępnych w Polsce będzie najlepszy do inhalacji medyczną marihuaną.

Lista chorób, w przebiegu których medyczna marihuana przynosi ulgę jest długa – są to między innymi stwardnienie rozsiane, choroby nowotworowe, choroba Parkinsona, jaskra, padaczka lekooporna, jak również na przewlekły ból. Choć waporyzacja jest bez dwóch zdań najlepszą drogą przyjmowania medycznej marihuany, to nie każdy vaporizer (waporyzator – urządzenie służące do odparowania kannabidoidów z suszu) będzie odpowiedni dla pacjentów. Vaporizer przeznaczony do celów medycznych musi być nie tylko solidny i skuteczny w odparowywaniu substancji aktywnych. Musi on także być zbudowany z bezpiecznych dla zdrowia, atestowanych materiałów, posiadać precyzyjną regulację temperatury oraz cechować się ogólną niezawodnością. Spośród urządzeń dostępnych w Polskich sklepach, tym kryteriom najlepiej odpowiadają 3 modele: Aromed, Volcano oraz Mighty Vaporizer.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Aromed vaporizer

vaporizer inhalacji medyczną marihuanąAromed to waporyzator dedykowany do zastosowań stricte medycznych. Jest to waporyzator stacjonarny, czyli przeznaczony do użytku w domu i wymagający stałego dostępu gniazdka elektrycznego. Aromed vaporizer jest w całości wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur i nietoksyczne. Tym, co różni Aromed od innych waporyzatorów, jest bardzo nietypowa metoda ogrzewania suszu – nie jest on ogrzewany ani przez gorącą komorę grzewczą, ani przez powietrze ogrzewane grzałką, jak we wszystkich pozostałych modelach. W przypadku Aromed źródłem ciepła jest wysokiej mocy żarówka halogenowa. Ogrzewa ona powietrze, które z kolei ogrzewa susz tylko wówczas, gdy użytkownik bierze wdech. Dzięki czemu urządzenie jest bardzo wydajne i oszczędne jeśli chodzi o zużycie suszu, zaś żarówka jako źródło ciepła pozwala także na wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń, jakie może uwalniać grzałka czy komora grzewcza. Para produkowana przez Aromed jest bardzo wysokiej jakości, zaś dla większego komfortu inhalacji jest ona dodatkowo filtrowana przez wodę. Filtracja wodna zapewnia, że para zostaje dodatkowo schłodzona i nawilżona, co zapobiega wysuszaniu gardła i podrażnieniom dróg oddechowych, a także czyni całą inhalację o wiele bardziej komfortową. O dużej wartości medycznego zastosowania vaporizera Aromed najlepiej świadczy fakt, że w Europie 6 dużych firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne, po przeprowadzeniu własnych badań, refunduje pacjentom zakup tego urządzenia.

Volcano Digit

vaporizer inhalacji medyczną marihuanąVolcano to legendarny waporyzator stacjonarny produkcji uznanej niemieckiej firmy Storz & Bickel. Występuje w dwóch wersjach: Classic oraz Digit, przy czym do zastosowań medycznych zdecydowanie polecamy tę drugą wersję, ponieważ pozwala ona na precyzyjną regulację temperatury z dokładnością do jednego stopnia. Zasada działania jest następująca: po napełnieniu komory przez susz przepuszczany jest strumień gorącego powietrza, na skutek czego wydzielana jest para składająca się z cząsteczek kannabidoidów oraz wody. Para jest następnie wtłaczana pod ciśnieniem do specjalnego balonu, aż do jego wypełnienia. Volcano Digit doskonale nadaje się do zastosowań medycznych, ponieważ aplikacja nasyconej kannabidoidami pary jest niezwykle łatwa – wystarczy odczepić napełniony parą balon i rozpocząć branie wdechów. Drugą wielką zaletą jest to, że balon pozwala na odmierzenie za każdym razem takiej samej ilości pary, co pozwala na precyzyjne dawkowanie kannabidoidów. Moc pary można z kolei dostosować zwiększając lub zmniejszając temperaturę, co również jest niezwykle proste – służące do tego przyciski są duże i czytelne, więc z obsługą Volcano nie mają problemu również osoby starsze. Volcano jest uznawany za jeden z najlepszy waporyzatorów kiedykolwiek stworzonych – jakość pary oraz wydajność stoją na absolutnie najwyższym poziomie. W USA Volcano jest najczęściej polecanym przez lekarzy urządzeniem do zastosowań medycznych.

Mighty Vaporizer

vaporizer inhalacji medyczną marihuanąMighty to przenośny waporyzator produkcji firmy Storz & Bickel, producenta opisanego powyżej Volcano. O urządzeniu tym mówi się, że to przenośna wersja Volcano i jest w tym sporo prawdy. Mighty dostarcza pary porównywalnej jakościowo z Volcano, jest bardzo wydajny i również umożliwia regulację temperatury z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza. Jest to urządzenie przenośne, zasilane wytrzymałą baterią. Dzięki temu jest to świetne rozwiązanie dla osób bardziej aktywnych i przebywających więcej poza domem – wykonanie inhalacji jest możliwe niemalże wszędzie, ponieważ Mighty nie napełnia parą balonów, zamiast tego dostarczając jej za pośrednictwem składanego ustnika. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej dyskretne – korzystanie z Mighty wygląda, jak gdyby używało się większego od standardowych modeli e-papierosa. Do Mighty Vaporizer dołączona jest też tzw. kapsułka dozująca, pozwalająca na precyzyjne odmierzenie odpowiedniej do inhalacji ilości suszu. Z racji na wykonanie z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, wysoką wydajność i skuteczne wydobywanie kannabidoidów z suszu, Mighty Vaporizer jest jednym z niewielu waporyzatorów przenośnych polecanym do zastosowań medycznych.

Wszystkie opisane powyżej modele doskonale nadają się do zastosowań medycznych i są dostępne w sklepie >>> VapeFully <<<, specjalizującym się w waporyzatorach klasy premium i będącym ich oficjalnym sprzedawcą, dzięki czemu gwarancja producenta będzie honorowana.

vapefully_mm_rabat

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności