8902
Waporyzacja

Żegnaj dymie, witaj paro! Waporyzacja krok po kroku

Waporyzacja bije od kilku lat rekordy popularności na świecie, szczególnie w USA, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Powoli moda na waporyzację zaczyna docierać do Polski, jednak informacje na ten temat w polskim Internecie są często nierzetelne i chaotyczne. O co więc chodzi z tą waporyzacją?

Skoro czytasz ten tekst, to należysz zapewne do szerokiego grona palaczy. A skoro do tego grona należysz, to być może miałeś już okazję zetknąć się z pojęciem waporyzacji.Oznacza ono proces, w którym na skutek działania określonej temperatury (180-220°C), dochodzi do odparowania ulubionych substancji, nie dochodzi jednak do zapłonu suszu, czyli spalania. Umożliwia to więc wykonanie inhalacji oparem zawierającym to, co najlepsze i jednocześnie pozbawionym substancji smolistych, tlenku węgla oraz szeregu toksyn i substancji rakotwórczych wydzielających się podczas spalania.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Korzyści płynące z waporyzacji

Pierwszą i najważniejszą przewagą waporyzacji jest to, że pozwala ona ograniczyć ilość niepożądanych substancji o ponad 99% w porównaniu z tradycyjnym paleniem. W praktyce oznacza to, że konsumując susz poprzez jego waporyzację, czy to rekreacyjnie, czy w celach medycznych, nie obciążamy dodatkowo swojego układu oddechowego. Koniec więc z kaszlem palacza, odkrztuszaniem flegmy, świstami w płucach i innym tego typu „przyjemnościami”. Po przestawieniu się na waporyzację szybko i wyraźnie odczujemy poprawę funkcjonowania dróg oddechowych.

Kolejną sprawą są finanse

Każdy, kto zarabia w Polsce i jednocześnie regularnie pali, przyzna, że wydatki na zioła potrafią być dość bolesną częścią miesięcznego budżetu. Waporyzacja przy pomocy odpowiedniej jakości urządzenia pozwala w znacznym stopniu rozwiązać także ten problem: wydatki na zioła mogą spaść nawet o połowę! Jakim cudem? Odpowiedź jest prosta: dzięki temu, że waporyzacja jest o wiele bardziej wydajna od palenia. Używając tej samej ilości suszu możemy osiągnąć znacznie mocniejsze efekty niż w przypadku palenia, zaś do osiągnięcia takich samych efektów wystarczy znacznie mniejsza ilość ziół. Jest to możliwe dzięki temu, że w trakcie waporyzacji substancje nie ulegają pirolizie, czy rozpadowi pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Podczas palenia znaczna część pożądanych substancji jest po prostu marnowana. Podczas palenia susz marnuje się również wtedy, gdy wypala się samoczynnie w przerwach pomiędzy wdechami. W przypadku waporyzacji nie ma to miejsca, co dodatkowo zwiększa jej oszczędność. Przestawienie się na waporyzację umożliwia więc znaczne zmniejszenie ilości konsumowanych ziół, co szybko odczuje Twój portfel.

Kolejną przewagą waporyzacji nad paleniem są towarzyszące jej doznania

Stan, w jaki wprowadzi nas inhalacja pozbawionym toksyn oparem, jest znacznie przyjemniejszy od zwykłego „upalenia” – jest on o wiele bardziej „czysty” i mniej otumaniający. Dopiero, gdy skorzystasz z waporyzatora, poczujesz też prawdziwy smak swoich ziół. A ten potrafi być obłędny! Jest tak dzięki temu, że podczas waporyzacji przyswajamy odpowiedzialne za smak i aromat terpeny, które podczas palenia ulegają zniszczeniu. Eliminacja dymu oznacza też, że waporyzacja jest znacznie bardziej dyskretną formą konsumpcji. Zapach pary jest w zamkniętym pomieszczeniu wyczuwalny zaledwie przez kilka minut, a na świeżym powietrzu znika od razu. Koniec więc z zapachem dymu wnikającym w ubrania i meble, lub co gorsza dolatującym przez uchylone okno do wścibskich sąsiadów.

Zdrowie, ekonomia, doznania, dyskrecja – wszystko to brzmi pięknie, prawda? Co więc dzieli nas wszystkich od przestawienia się na waporyzację? Właściwie niewiele – wystarczy, odpowiedniej jakości bezpieczny waporyzator (ang. vaporizer), czyli urządzenie umożliwiające szybkie i wygodne odparowanie z suszu wszystkich substancji aktywnych.

Po pierwsze: bezpieczeństwo. Jakich waporyzatorów unikać?

Samodzielny wybór pierwszego vaporizera nie jest łatwym zadaniem, bowiem na rynku dostępnych jest setki urządzeń różniących się między sobą szeregiem cech i co ważniejsze – ceną. Problem w tym, że urządzenia z najniższej półki cenowej nie tylko nie dostarczą wspomnianych powyżej korzyści, ale również mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najtańsze urządzenia, takie jak chociażby popularne w Polsce vaporizery Titan-1 i Titan 2 Hebe, produkowane są z najtańszych dostępnych komponentów, niekoniecznie odpornych na działanie wysokich temperatur towarzyszących waporyzacji. W efekcie oprócz pary możemy wdychać także opary roztopionego plastiku, podzespołów elektronicznych, a nawet silnie trujących metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów! Zdecydowana większość polskich sklepów z vaporizerami niestety nie ma żadnych zahamowań przed sprzedawaniem takich urządzeń. W efekcie, w ich ofercie renomowane vaporizery wymieszane są z urządzeniami, z którymi nie chciałbyś mieć nic wspólnego. To z kolei, z punktu widzenia osoby kupującej pierwszy vaporizer, zmienia zakupy w loterię, w której stawką jest niestety Twoje zdrowie. Pomocne mogą być recenzje vaporizerów, najlepiej jednak wybrać sklep, w którym każdy waporyzator jest bezpieczny i sprawdzony.

Waporyzacja

Zakupy bez przykrych niespodzianek

Sklepy, które z pewnością można polecić to: www.VapeFully.pl oraz www.Get-Vapo.com. To sklepy, które w swojej ofercie posiadają tylko bezpieczne dla zdrowia urządzenia. Na wszystkich pozostałych stronach sprzedawane są obok bezpiecznych vaporizerów również te najtańsze, często niebezpieczne dla zdrowia. To, jaki typ vaporizera wybierzesz (przenośny czy stacjonarny, ogrzewany konwekcyjnie czy kondukcyjnie), zależy już tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb i oczekiwań. W obu sklepach – VapeFully oraz Get-Vapo – obsługa klienta stoi na naprawdę wysokim poziomie, więc jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego dla Ciebie modelu, to najlepiej skontaktuj się ze sklepem. Możesz być pewien, że otrzymasz rzetelną i fachową poradę. Możesz także być pewien, że Twoja gwarancja będzie honorowana – oba sklepy są autoryzowanymi przedstawicielami sprzedawanych urządzeń.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Wszystkie korzyści płynące z waporyzacji są na wyciągnięcie ręki – dzieli Cię od nich jedynie zakup odpowiedniego urządzenia w autoryzowanym sklepie. Inwestycja w waporyzator, oprócz przyjemniejszych doznań, pozwoli Ci zadbać o zdrowie, zachować dyskrecję, a do tego zaoszczędzić naprawdę sporo na ziołach – na tyle dużo, że wydatek na sprzęt zwróci się szybko. A zdrowie i przyjemność zostaną!

Autorem tekstu jest VapoManiak, właściciel niezależnej strony VapoManiak.pl, z której dowiesz się bez ściemy, czym jest waporyzacja i przeczytasz sprawdzone recenzje vaporizerów. 

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności