576
astma

Astma – Medyczna marihuana poprawia stan zdrowia pacjentów chorych na astmę [CZĘŚĆ 1 – historie pacjentów]

Astma dotyka coraz to większą liczbę osób, zwłaszcza dzieci. Niespełna miesiąc temu (w kwietniu) specjaliści z Centrum Medycznego Shaare Zedek w Jerozolimie opublikowali w miesięczniku Medical Association obszerny artykuł. Dokonali w nim przeglądu istniejących wyników badań nad konopiami indyjskimi w odniesieniu do astmy oraz opisali przypadki trzech swoich pacjentów. Ich historie pojawiają się już we wstępie.

Opisani w artykule pacjenci zmagają się z ciężką postacią astmy. Ich leczenie trwało bardzo długo i polegało głównie na regularnym korzystaniu z inhalatorów, które miały zapobiegać napadom oraz w przypadku ich wystąpienia łagodzić je i ostatecznie zakończyć w jak najkrótszym czasie.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


PACJENT 1

To 30 – letni mężczyzna, który od dziecka choruje na ciężką postać astmy. Leczony był dużymi dawkami wziewnych kortykosteroidów. Nie przynosiło to jednak pozytywnych efektów. Ataki astmy wciąż nawracały. Niektóre z nich kończyły się podłączeniem pacjenta do respiratora.

Kiedy mężczyzna po raz pierwszy sięgnął po marihuanę w celach rekreacyjnych zauważył znaczne złagodzenie objawów oddechowych swojej choroby. W związku z tym zdecydował się złożyć w Centrum Medycznym Shaare Zedek wniosek o licencję na medyczną marihuanę.

Rutynowe badanie, które mierzy objętość powietrza wydmuchiwanego z płuc w czasie pierwszej sekundy maksymalnie natężonego wydechu (FEV1), potwierdziło, że pacjent choruje na ciężką niedrożność płuc. Wdychanie Sulbutamolu – leku na astmę, który rozszerza drogi oddechowe i zwiększa pojemność płuc – spowodowało poprawę wydolności płuc o 2%, co wykazało ponowne badanie FEV1.

W dalszym etapie pacjentowi pozwolono waporyzować medyczną marihuanę w dawce 0,1 g, po czym także wykonano badanie FEV1. Tym razem pojemność płuc zwiększyła się o 16%, a zatem 8 razy bardziej niż w przypadku leku Salbutamol.

Pacjent ten zaczął regularnie stosować medyczną marihuanę. Od trzech lat nie miał ataków astmy.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


PACJENT 2

A właściwie pacjentka w wieku 36 lat, u której astmę zdiagnozowano, gdy miała lat 20. Cierpiała na nawracające i zaostrzające się ataki. Jej leczenie polegało na podawaniu kortykosteroidów. Stosowała Flutykazon i Salmeterol dwa razy dziennie. Nigdy nie paliła papierosów. Ze względu na pojawienie się pleśniawek w jamie ustnej pacjentka odmówiła zwiększenia dawki leków. Wystąpiła z wnioskiem o możliwość stosowania medycznej marihuany, który został pozytywnie rozpatrzony.

Obecnie od 2 lat leczona jest medyczną marihuaną, którą waporyzuje 3 – 4 razy w tygodniu. Od momentu rozpoczęcia terapii nie doszło u niej do zaostrzenia objawów choroby. Jednak w przypadku tej pacjentki zmniejszenie dawki Flutykazonu i Salmeterolu objawiało się pojawianiem pewnych problemów oddechowych w nocy, dlatego też nadal dodatkowo przyjmuje je 2 razy dziennie.

PACJENT 3

34 – letni mężczyzna również chorujący na ciężką postać astmy. Co najmniej 3 razy w tygodniu musiał korzystać z inhalatora natychmiast zatrzymującego atak, chociaż leczony był kortykosteroidami. Astma wciąż była uciążliwa.

W wyniku wypadku samochodowego  doznał licznych złamań, przez które zmagał się także z chronicznym bólem. To właśnie w celu ich łagodzenia przepisano mu medyczną marihuanę. Kiedy mężczyzna rozpoczął leczenie zauważył, że znacznie ustąpiły także objawy oddechowe związane z astmą. Od tego czasu inhalator nie jest mu już potrzebny.

Obserwacje, które zaintrygowały specjalistów

W przypadku powyższych trzech pacjentów chorych na astmę medyczna marihuana przyniosła znaczną poprawę stanu ich zdrowia. Wyniki te wywarły na specjalistach z Jerozolimy tak duże wrażenie, że postanowili zagłębić się w literaturę naukową by sprawdzić, czy istnieją badania dotyczące związku konopi indyjskich z astmą, a jeśli tak to na czym ten związek polega.

Jakie badania przeanalizowali i jakie były ich wyniki?
O tym już niebawem w drugiej części artykułu na naszym portalu.

Astma i konopie.


Źródło: xn--4dbcyzi5a.com, ima.org.il

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności