176

II Konferencja Innowacyjne Terapie Konopne – 26 listopada w Warszawie

I edycja Konferencji Innowacyjne Terapie Konopne organizowana w formule on-line gościła na wykładach ponad 400 medyków. Tegoroczna II Konferencja Innowacyjne Terapie Konopne, która odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, będzie miejscem rzetelnej wymiany informacji, miejscem do dyskusji i zadawania pytań ekspertom z kraju i ze świata. Organizatorem wydarzenia jest sieć aptek franczyzowych Dr.Max.


PATRONAT MEDIALNY WYDARZENIA


Medyczna marihuana to temat, który wciąż budzi wiele kontrowersji

Dostęp do terapii konopnej i rzetelnej informacji dla wielu pacjentów w Polsce wciąż jest ograniczony z uwagi na ilość mitów powielanych latami. Podczas wykładów eksperci będą dzielić się wiedzą popartą własnymi doświadczeniami, przedstawione zostaną aspekty prawne związane z przepisywaniem medycznej marihuany oraz nowe możliwości farmakoterapii z wykorzystaniem suszu, dzięki rozwojowi receptury aptecznej.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Na dwóch debatach przewidzianych podczas konferencji omówione zostaną tematy dostępności terapii dla pacjentów, kwestie legislacyjne oraz porównany zostanie polski rynek konopi do rynku światowego.

Zaplanowano również omówienie raportu z corocznego spotkania środowiska medycznego w Kopenhadze – Controversies on Cannabis-Based Medicine.

PROGRAM II KONFERENCJI INNOWACYJNE TERAPIE KONOPNE

Wykładowcy i paneliści, którzy wystąpią podczas Konferencji w Warszawie

MAREK BACHAŃSKI

Pediatra, neurolog dziecięcy od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem dzieci z padaczką lekooporną w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W pełni poświęcony pracy i pacjentom, w 2014 roku został uhonorowany przez Fundację „Zdążyć z Pomocą” medalem „Wyjątkowy Lekarz”. Jako pierwszy i jak dotąd jedyny w Polsce zaczął stosować preparaty z konopi w terapii dzieci z padaczkami opornymi na leki, uzyskując widoczne efekty.

II Konferencja Innowacyjne Terapie Konopne

JACEK CIEŻKOWICZ

Lekarz medycyny, specjalista chirurgii klatki piersiowej z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu, chirurg ogólny I stopnia. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie kliniczne w leczeniu nowotworów płuc.

Od 2018 roku, jako jeden z pierwszych lekarzy na Dolnym Śląsku, rozpoczyna stosowanie konopi w praktyce medycznej. Posiada bardzo duże doświadczenie kliniczne w stosowaniu “Medycyny Opartej o Konopie” u pacjentów onkologicznych i objętych opieką paliatywną. Z uwagi na posiadaną wiedzę i kompetencje każdy chory szukający szansy na poprawę zdrowia w Marihuanie Medycznej znajdzie u niego wsparcie. W 2018 roku odbył podróż naukową do Izraela, odwiedzając kilka ośrodków naukowych i klinicznych zajmujących się terapiami konopnymi.

MATEUSZ GRZECH

Adwokat w Kancelarii Adwokackiej Duraj&Reck od kilkunastu lat wspiera podmioty z branży farmaceutycznej i medycznej. Praktyk mogący poszczycić się bogatym doświadczeniem związanym ze budową i rozwojem sieci aptecznych. Obecnie doradza największej sieci szpitali na rynku prywatnych usług medycznych. Dba o to, aby przedsiębiorcy nie pogubili się na trudnym, regulowanym rynku, gdzie poza przepisami prawa konieczna jest także znajomość praktyki działania organów państwa. Zna problemy przedsiębiorców zarówno z poziomu zarządów, jak i farmaceutów pracujących za pierwszym stołem. Współpracuje z organizacjami reprezentującymi podmioty z branży medycznej. Wykładowca prawa gospodarczego i farmaceutycznego na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


ANITA JEGLIŃSKA

Farmaceutka, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych “Opieka Farmaceutyczna w Geriatrii” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W trakcie specjalizacji z farmacji aptecznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Anita Jeglińska jako jedna z dwóch Polaków jest członkiem International Society of Cannabis Pharmacists (2022). Jest także ekspertem w dziedzinie receptury aptecznej, w tym medycznej marihuany. Prelegent na konferencjach medycznych dla lekarzy, autor webinarów dla lekarzy, farmaceutów i studentów kierunków medycznych. Międzynarodowy konsultant w dziedzinie farmacji.

Od 2017 roku jest członkiem międzynarodowej grupy ekspertów SmartLab pracujących nad tematem innowacji na rynku aptecznym. Zaangażowana jest w temat Opieki Farmaceutycznej, głównie w zakresie wdrażania nowych usług (np. szczepień) w sieci franczyzowej Dr. Max, czy wykorzystania aplikacji mobilnych w opiece nad pacjentem.

ALBERT JEZNACH

Lekarz pierwszego kontaktu oraz medycyny bólu, prowadzący własną praktykę lekarską, pracujący w Instytucie Diagnostyki i Leczenia Bólu w Warszawie oraz Szpitalu Onkologiczno – Kardiologicznym ECZ w Otwocku. Specjalizujący się w terapii marihuaną medyczną, w szczególności: bólu w chorobie nowotworowej, neuralgii, rwie kulszowej, fibromialgii oraz migreny. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz licznych kursów i szkoleń organizowanych przez: Spectrum Academy, STORZ & BICKEL, Techinion Israel Institute of Technology, University of Colorado Boulder, Australian and New Zealand College of Anaesthetists, Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Deutsches Institut für Medizinalcannabis. Prelegent na konferencjach medycznych, prowadzący szkolenia dla lekarzy i farmaceutów z zakresu terapii kannabinoidami.

JACEK ORŁOWSKI

Lekarz, specjalista Położnictwa i Ginekologii. Zawodowo realizuje się jako starszy asystent w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim oraz w ramach własnej specjalistycznej praktyki lekarskiej. Współzałożyciel Cannabis Clinic w Łodzi, fascynat i propagator zastosowania konopi w medycynie.

ITAI ROGEL

Wiceprezes ds. rozwoju biznesu i marketingu, Bazelet Pharma Ltd. Bazelet jest światowym liderem w personalizacji ekstraktów z konopi indyjskich dla różnych wskazań, wykorzystując własne preparaty terpenowe do wzbogacania olejków z konopi indyjskich. Leczenie specyficzne dla płci, oparte na danych klinicznych zgromadzonych na izolowanych terpenach, w połączeniu z wiedzą na temat działania kannabinoidów, zaowocowało preparatami, które mają realny wpływ na zdrowie kobiet.

MAGDALENA ŚWIĄDER

Radczyni prawna, partnerka w specjalistycznej kancelarii MOYERS, która skupia się na branży Life Sciences i produktach regulowanych. Doradza prawnie podmiotom zagranicznym i krajowym, które chcą wejść na rynek „medycznej marihuany” w Polsce. Pracuje zarówno dla firm rejestrujących surowce, wytwórców i dystrybutorów. Wspomaga również apteki. Zna z praktyki bariery, z którymi mierzą się przedsiębiorcy w kontaktach z urzędami. Wie, jakie „pułapki” czyhają na nich przy opracowywaniu modeli dystrybucji (z perspektywy podejścia organów, kosztochłonności i czasochłonności). Pomaga przy negocjacji umów na wytwarzanie i dystrybucję, składaniu wniosków do urzędów, uruchamianiu hurtowni/wytwórni, które wymagają specjalnych zezwoleń. Uczestniczy w posiedzeniach komisji sejmowych, które zajmują się tematem konopi.

II Konferencja Innowacyjne Terapie Konopne

KATARZYNA KĘCIK – OLĘDZKA

Farmaceutka, doradca ds. farmaceutycznych w Kancelarii MOYERS. Przed dołączeniem do MOYERS pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym, gdzie początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania. Przez 3 lata działalności jako inspektor przeprowadziła ponad 100 inspekcji GMP u wytwórców o różnych profilach działalności. Następnie objęła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru w GIF, gdzie wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zanim rozpoczęła pracę w GIF była zatrudniona przez kilka lat w Dziale Kontroli Jakości w jednej z największych firma farmaceutycznych w Polsce. Jest certyfikowanym audytorem ISO 9001 i ISO 17025 oraz absolwentką Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie metrologii chemicznej.

JAROSŁAW FEDOROWSKI

Prezes Polskiej Federacji Szpitali, Gubernator (PL) i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, Wiceprzewodniczący Korporacji “Zdrowe Zdrowie” Pracodawców RP Prezes Polskiej Federacji Szpitali. Gubernator i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali. Wiceprzewodniczący platformy Zdrowe Zdrowie Pracodawców RP. Specjalista chorób wewnętrznych, kardiologii oraz organizacji kompleksowej ochrony zdrowia. Po studiach na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej pracował w Wojewódzkim Ośrodku Kardiologii w Zabrzu oraz Katedrze Mikrobiologii w Katowicach. Po nostryfikacji dyplomu lekarza w USA ukończył szkolenie specjalizacyjne w szpitalach uniwersyteckich w Nowym Jorku i Savannah. Przez wiele lat pracował w USA jako samodzielny lekarz specjalista, szef departamentu medycyny i członek zarządu szpitala klinicznego oraz nauczyciel akademicki. Pracował także jako specjalista konsult ant w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Konsultant Sieci Medycznej University of Vermont z siedzibą w Burlington.

KRZYSZTOF GÓRA

Farmaceuta, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. Jedyny Polak posiadający Certificate of Competency in Clinical Cannabinoid Pharmacy wydawany przez International Society of Cannabis Pharmacists oraz pierwszy reprezentant Polski w tym międzynarodowym towarzystwie naukowym. Dyrektor ds. relacji ze środowiskiem medycznym w firmie IMP&C – wyłącznym dystrybutorze produktów na bazie konopi wiodących światowych marek: izraelskiej Bazelet oraz irlandzkiej Satipharm. Autor publikacji m. in. w Farmacji Polskiej, Rynku Zdrowia czy Menadżerze Zdrowia. Ekspert Fundacji Republikańskiej ds. ochrony zdrowia. Członek Rady Naukowej Fundacji Santa Herba.

DOROTA GUDANIEC

Mama Maxa, pierwszego w Polsce małego pacjenta legalnie leczonego medyczną marihuaną, od którego zaczęła się historia Max Hemp oraz legalizacji marihuany do celów medycznych. Terapeutka z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Wizjonerka, członek zarządu i założycielka fundacji Krok Po Kroku.

HELENA ZAKLICZYŃSKA

Dr n. med. Helena Zakliczyńska, lekarz, absolwentka ŚUM oraz Instytutu Zdrowia Publicznego CM UJ, specjalista chorób wewnętrznych, seksuologii i medycyny sportowej. Jest psychoterapeutą w trakcie szkolenia i przygotowania do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, jest asystentką psychodramy Europejskiego Instytutu Psychodramy. 25 letnie doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej w różnych obszarach medycyny. Stosuje holistyczne podejście do pacjenta, uwzględniające na równi wymiar psychiczny jaki i fizyczny osoby. Od 3 lat zajmuje się na co dzień terapią z wykorzystaniem medycznej marihuany w różnych jednostkach chorobowych. Od lutego br. prowadzi katowicki oddział Cannabis Clinic z Łodzi. Obecnie jest lekarzem Klubu Sportowego GKS Katowice oraz Polskiego Związku Biathlonu. W przeszłości, jako Szef Sztabu Medycznego Klubu Sportowego Piast Gliwice miała szanse uczestniczyć w zdobyciu przez drużynę Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Jest licencjonowanym lekarzem PZPN. Finalizuje studia w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku grafika warsztatowa.

TOMASZ KACZMAREK

Pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego sieci franczyzowej aptek Dr.Max od 2019r. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze zarządzania na polskim rynku aptecznym. Z siecią aptek Dr.Max jest związany od 2013 r. Odpowiada m.in. za innowacje i wdrożenia, od lat mocno wspiera także rozwój medycznej marihuany w całej sieci franczyzowej aptek Dr.Max.

KRZYSZTOF SZPONDER

Pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego sieci franczyzowej aptek Dr.Max od 2019r., wcześniej przez 26 lat pracował w branży FMCG, ostatnie 8 lat w Kaufland Polska na stanowisku Wiceprezesa Zarządu ds zakupów. Doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym i komercyjnym zdobywał także w grupie Metro i Ahold. W sieci franczyzowej aptek Dr.Max od początku stawia na rozwój i innowacje, także w obszarze zdrowotnym. Zmieniła się funkcja i rola apteki w systemie. Bo apteka jest punktem niewykorzystanym w opiece zdrowotnej. Ale my widzimy jej potencjał i ten potencjał chcemy wykorzystywać – mówi.


InterContinental Warszawa
ul. Emilii Plater 49
00-125 Warszawa

_____

>>> REJESTRACJA <<<

SPECJALNY 15% RABAT
DLA CZYTELNIKÓW MedycznaMarihuana.com

Kod rabatowy KONOPIE15
należy wpisać w formularzu rejestracyjnym.

_____

Więcej informacji znajdziesz na stronie konferencji

drmax-konferencje.pl/

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności