296

Gdzie kupić medyczną marihuanę? Jak ją stosować?

Od kilku lat możemy kupić medyczną marihuanę w aptekach za okazaniem odpowiedniej recepty. Taką receptę może wystawić każdy lekarz posiadający uprawnienia do wystawiania recept RPW, czyli recept na leki narkotyczne. Można ją stosować jako susz, kapsułki, spray doustny oraz olejki.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Od 17 stycznia 2019 r. apteki mają zielone światło na realizację recept na susz i inne produkty zawierające THC. Leki te są trudno dostępne, medyczną marihuanę kupić można jedynie w  3% polskich aptek. Spowodowane jest to z jednej strony dużym zapotrzebowaniem, a z drugiej niską podażą importowanego medykamentu oraz licznymi kontrowersjami zbudowanymi w ciągu lat w związku z rekreacyjnym używaniem THC. Medyczna marihuanę kupić można w cenie już od 45 zł za gram, jednak cena ostateczna zależy od marży narzuconej przez aptekę. Leki zawierające THC nie są refundowane.

gdzie kupić medyczną marihuanę

Chcę kupić medyczną marihuanę. Gdzie dostanę receptę?

Aby otrzymać receptę na susz i preparaty zawierające  THC najlepiej umówić się na konsultację w klinice specjalizującej się w tej dziedzinie. Całe szczęście mamy ich w Polsce coraz więcej. Jedną z nich jest Releaf – Klinika Leczenia Marihuaną. Przychodnia ta osiąga bardzo wysokie wskaźniki zadowolenia osób, które korzystają z jej usług. Doświadczeni i wyspecjalizowani lekarze pomagają dobrać kurację i przeprowadzić przez nią pacjenta biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje, dolegliwości oraz historię przyjmowanych leków i przebytych chorób. Dzięki konsultacji możliwe będzie uzyskanie spersonalizowanej recepty, która pozwoli kupić medyczną marihuanę w aptece. Układ endokannabinoidowy, aktywowany przez zawarte w konopiach CBD i THC, został odkryty dopiero w latach 90tych i większość lekarzy pierwszego kontaktu nie dysponuje wiedzą na temat jego działania oraz znajomością najnowszych badań i leczniczych właściwości obecnych w kwiatach konopi naturalnych związków chemicznych. 

Jak stosować medyczną marihuanę?

Medyczną marihuanę kupić można w kilku formach: jako susz, olejek, wyciąg jednoskładnikowy, wyciąg pełny (zawierający również inne substancje występujące w konopiach), kapsułki oraz spray doustny. Taka sama sytuacja dotyczy nie działających psychoaktywnie produktów zawierających CBD, które w terapii konopnej często stosowane są równolegle z lekami zawierającymi medyczną marihuanę, wspomagając ich działanie oraz redukując skutki uboczne. Co ważne, ze względu na psychotropowe działanie THC i związaną z tym możliwość wystąpienia zaburzeń percepcji, motoryki i otępienia, po zastosowaniu leku nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych. Wedle istniejącego prawa, może to grozić utratą prawa jazdy. 

W przypadku suszu konopnego najlepszym sposobem stosowania jest waporyzacja, czyli odparowywanie go w temperaturze 180-210 °C. Dzięki temu unika się ciężkiego dla płuc dymu pochodzącego ze spalania wydobywając jednocześnie z kwiatu pełnię substancji leczniczych. Urządzenia służące odparowywaniu suszu nazywamy waporyzatorami. Medyczną marihuanę można także mieszać z tytoniem, co może być atrakcyjną formą dla palaczy papierosów. Olejki i wyciągi THC stosuje się zakraplając niewielkie kropelki cieczy pod język z wkraplacza, stanowiącego integralną część każdego takiego produktu.

Udało się kupić medyczną marihuanę. Jak ją dawkować?

Gdy już uda się zdobyć receptę i kupić medyczną marihuanę w aptece nadejdzie czas na regularne jej stosowanie. Rzecz jasna należy to robić wedle zaleceń lekarza posiadającego wiedzę i doświadczenie w zakresie terapii konopnych. Medyczna marihuana wchodzić może w interakcje z innymi lekami, takimi jak leki obniżające ciśnienie, opioidowe leki przeciwbólowe, benzodiazepiny i leki przeciwskurczowe. Lekarze Releaf – Klinika Leczenia Marihuaną pomagają pacjentom bezpiecznie dobrać dawkowanie i uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych oraz interakcji zarówno wstrzymujących jak i potęgujących działanie innych środków medycznych. Celem kliniki jest stworzenie pacjentom warunków do bezpiecznego i efektywnego korzystania z dobrodziejstw tego naturalnego leku.

Kuracje zazwyczaj zaczyna się od bardzo niewielkich ilości substancji aktywnych. Celem takiego postępowania jest przyzwyczajenie pacjenta do fizycznych i poznawczych efektów stosowania THC. Przykładową dawką początkową w przypadku suszu jest od 0,05 do 0,1 grama w waporyzacji. Dawkę tę można stopniowo zwiększać aż do 3g dziennie. 


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Medyczna marihuana – naturalny lek.

Konopie stosowane są w medycynie już od tysięcy lat. Dzięki najnowszym badaniom medycznym na nowo odkrywamy potencjał leczniczy zawartych w nich substancji. Dzięki lekarzom takim jak specjaliści Releaf – Klinika Leczenia Marihuaną, wiedza o możliwych benefitach tego typu kuracji dla pacjentów cierpiących na całą gamę chorób i schorzeń jest coraz bardziej dostępna a jej zastosowania dopasowane są do indywidualnych przypadków. Klinika oferuje możliwość wygodnych konsultacji online lub teleporad, dzięki którym można uzyskać receptę bez wychodzenia z domu. Możliwość stosowania medycznej marihuany w celach medycznych pomogła już milionom osób na całym świecie odzyskać zdrowie i zmniejszyć dolegliwości towarzyszące stosowaniu innych leków. Jeśli rozważasz rozpoczęcie kuracji medyczną marihuaną, skonsultuj się z doświadczonymi specjalistami.

Jarosław Pypno
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności