996

Zbyt sucha marihuana? Przywróć ją do życia!

Jeżeli nie jesteś nowicjuszem, prawdopodobnie trafiła Ci się kiedyś zbyt sucha marihuana. Jeśli pąki są za suche można przywrócić im wilgotność i jest to dość prosty proces pod warunkiem, że zna się kilka przydatnych sztuczek.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Odpowiednio wysuszony pączek jest kruchy i wydaje charakterystyczny ‘trzask’, gdy się go przełamuje. Jeśli jednak jest przesuszony zmienia się w proszek. Jeśli zdarzyło Ci się palić zbyt suchą marihuanę zapewne już wiesz, że taki susz działa drażniąco na płuca, powoduje ból gardła, szybko się spala i nie daje przyzwoitego haju. Dzieje się tak, ponieważ temperatura spalania jest zbyt wysoka i w procesie tym traci się więcej THC. Może się to zdarzyć nawet w przypadku zioła z najwyższej półki.

Podstawy procesu ‘nawadniania’ marihuany

Generalnie cały proces przywracania do życia przesuszonej marihuany sprowadza się do prostej procedury. Trzeba stworzyć zamknięte środowisko, w którym po umieszczeniu przesuszonych pąków dojdzie do wymiany wilgoci. Mówiąc prościej, przesuszona marihuana musi z czegoś zasysać wilgoć. Aby zrobić to równomiernie, potrzebuje zwiększonej wilgotności względnej. Proste moczenie nie załatwi sprawy, a jedynie całkowicie przemoczy susz.

Zamykając w hermetycznym słoiku coś, co zawiera dużo wody stworzysz mikroklimat, który stopniowo będzie nawilżał umieszczone w nim elementy.

Zwróć jednak uwagę, aby ‘nawilżacz’ nie dotykał pąków bezpośrednio bo to najszybsza droga do powstania pleśni. Co jakiś czas sprawdzaj zioło. Nigdy nie zostawiaj go bez kontroli na kilka dni. W przypadku większych ilości suszu warto co jakiś czas potrząsać słoikiem, co wyrówna poziom wilgotności w pojemniku.

Kiedy już uznasz, że marihuana jest dobrze ‘nawodniona’ zrób test przełamując pączek. Jeśli się nie złamie prawdopodobnie nawadniałeś ją za długo i teraz potrzebuje czasu by nieco przeschnąć.

Domowe remedium na zbyt suchą marihuanę

Jak wspomniano wcześniej wszystko, co ma wysoką zawartość wody, może doskonale nawodnić zioło. Są to zazwyczaj rzeczy, które masz w domu: owoce i warzywa, ręczniki papierowe, czy waciki.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Skórka z cytrusów

To prawdopodobnie najstarsza ze sztuczek. Po prostu weź kilka kawałków skórki pomarańczy lub cytryny i umieść je w hermetycznym słoiku z suchym zielem. Słoik musi być wystarczająco duży ponieważ skórki nie mogą dotykać pąków.  Upewnij się również, że na skórce nie pozostały resztki owoców bo może to doprowadzić do powstania pleśni.

Ile potrwa nawadnianie? Trudno powiedzieć. Od kilku do nawet 24 godzin dlatego musisz regularnie sprawdzać, czy pąki odzyskały swoje właściwości. Wiedz też, że pomarańcza i cytryna nadadzą cytrusowy smak, a zatem palenie takiego zioła zapewni niezwykłe doznania smakowe.

Arbuz

Zasada działania tego owocu jest dokładnie taka sama jak ma to miejsce w przypadku skórki z cytrusów. Jedynie końcowy efekt będzie inny. Jeśli jesteś fanem arbuzów nawodnienie twojego zioła w ten sposób będzie dobrym wyborem.

Banan

Już na wstępie warto podkreślić, że skórka banana zawiera więcej wilgoci niż można by przypuszczać dlatego należy częściej sprawdzać stan pąków. Początkowo odstaw słoik na godzinę, ale później zaglądaj do niego co kwadrans.

Sucha marihuana bardzo szybko odzyska właściwości, dzięki sałacie

Składając się w 90% z wody jest jedną z najlepszych opcji by przywrócić zioło do życia. Chociaż mówi się, że sałata lodowa jest najlepsza ze wszystkich, to w rzeczywistości każda inna się nada. Weź liść sałaty i włóż go do pojemnika z pąkami. Odczekaj trochę czasu, a następnie regularnie sprawdzaj jak postępuje proces.

zbyt sucha marihuana

Ręcznik papierowy i woda destylowana

To prawdopodobnie najczystsza z metod jaką możesz zastosować. Nie należy używać wody z kranu bo z dużym prawdopodobieństwem zepsuje smak zioła. Najlepszym rozwiązaniem jest zwilżenie (nie moczenie) ręcznika papierowego wodą destylowaną, ponieważ została ona chemicznie oczyszczona ze wszystkich zanieczyszczeń.

Mokry papier można umieścić w pojemniku na kilka sposobów: zawinąć go w folię aluminiową i zrobić dziury, aby wilgoć mogła się wydostać, przykleić do wieczka lub po prostu umieścić obok pąków, ale tak żeby ręcznik ich nie dotykał. Ta metoda jest dobra dla osób, które nie lubią zmieniać smaku marihuany.

Zbyt sucha marihuana? Odświeży ją… świeża marihuana!

Jeśli nie masz pod ręką bananów, a ręcznik papierowy jest na wykończeniu zerwij świeży pączek konopi. Roślina może być naprawdę skutecznym ‘środkiem nawilżającym’. Całą swoją wilgotność, smak i zapach przeniesie na towarzysza znajdującego się obok niej w słoiku.

Dbaj o swoje zdrowie. Wybierz waporyzację zamiast palenia!

Podczas waporyzacji nie dochodzi do spalenia materiału roślinnego, dzięki czemu ryzyko uwolnienia substancji rakotwórczych jest dużo mniejsze. To także łatwiejszy i dyskretniejszy sposób przyjmowania zarówno THC jak i CBD.

Obecnie możesz wybierać spośród dziesiątek designerskich wzorów i stylów urządzeń, byś mógł liczyć spersonalizowane wrażenia. Wybieraj wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, które gwarantują, że proces waporyzacji będzie bezpieczny, skuteczny i przyjemny. W sklepie BioHemp znajdziesz wyłącznie bezpieczne i  certyfikowane waporyzatory, a więc takie, które podczas podgrzewania nie uwalniają toksycznych substancji.


Źródło: greencamp.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności