1610 0

“Żal mi patrzeć na to, co dzieje się z odebranym mi dzieckiem.” – Założyciel HemPoland potajemnie odwołany z funkcji prezesa

HemPoland jest pierwszą prywatną polską firmą, która otrzymała licencję pozwalającą na prowadzenie upraw i przetwórstwo konopi włóknistych. Najbardziej znanym produktem spółki są olejki CannabiGold. Na czele zespołu HemPoland, złożonego z kilkudziesięciu osób, jeszcze do niedawna stał Maciej Kowalski, który pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Posadę tę stracił, ale nie został o tym fakcie poinformowany.

Ogrom włożonej pracy i szanse rozwoju

Oświadczenie wydane przez Macieja Kowalskiego pełne jest żalu i rozgoryczenia. Nic dziwnego. Przez cztery lata własnymi rękami, od podstaw budował spółkę HemPoland, dbając nie tylko o dobre imię firmy, ale także o jak najlepsze warunki pracy dla zatrudnionych w niej osób.

„Założyłem HemPoland nie tylko z miłości do konopi i głębokiej wiary, że uda mi się dołożyć cegiełkę do budowy nowej gałęzi przemysłu. Zamarzyło mi się stworzyć środowisko, w którym pracodawca i pracownik nie czują się “przeciwnikami”, a pracują wspólnie dla wspólnego dobra. Starałem się dobrze traktować ludzi, z którymi pracowałem i możliwie dobrze ich wynagradzać.” – wspomina Maciej Kowalski

Stracił wszystko…

Cztery lata po założeniu HemPoland do Macieja Kowalskiego zwrócili się przedstawiciele The Green Organic Dutchman z ofertą wykupu jego spółki. Pan Maciej w przedstawionej propozycji i zagranicznym kapitale widział potencjał i szansę rozwoju swojej firmy. W sierpniu 2018 roku podjął decyzję i sprzedał The Green Organic Dutchman 100 proc. udziałów. Na piśmie zagwarantowano mu jednak pełnienie funkcji prezesa w HemPoland do końca 2021 roku. Niestety, warunków umowy nie dotrzymano.

O utracie posady Maciej Kowalski dowiedział się zupełnie przypadkowo…dwa tygodnie później!

„Zawiodłem…”

Podczas swojej prezesury pan Maciej zatrudnił około 100 pracowników. Wielu z nich porzuciło swoje wcześniejsze posady, aby związać się ze spółką HemPoland. Swego czasu próbowali odwieść prezesa od ryzykownej według nich decyzji, ale Maciej Kowalski ze spokojem prosił o zaufanie. Dziś czuje, że zawiódł swoich pracowników i z trudem mógłby spojrzeć im w oczy. Na domiar złego docierają do niego niepokojące sygnały o zawiązaniu się zawiązków zawodowych, przeszukiwaniu pracowników i cofnięciu im podwyżek.

Do chwili obecnej przedstawiciele The Green Organic Dutchman nie odnieśli się w żaden sposób do całej sytuacji i podjętych decyzji.

„Wybaczcie drogie koleżanki i koledzy, że nie jestem wam w stanie wyjaśnić, co się stało – niestety sam tego nie rozumiem… (…) Przepraszam tych z was, którzy myśleli, że mają we mnie przyjaciela, na którego mogą liczyć…” – oznajmia Maciej Kowalski, po czym apeluje – „Proszę nie łączyć mnie z działalnością firmy HemPoland, marką CannabiGold czy czymkolwiek, co związane jest z holdingiem The Green Organic Dutchman.”

Z tytułu niedotrzymania warunków umowy Maciej Kowalski będzie dochodził swoich praw i walczył o odszkodowanie w sądzie.

Źródło: hempoland.eumaciejkowalski.natemat.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland