2338

[WYWIAD] Zdumiewające efekty terapii marihuaną w rozmowie o legalizacji medycznej marihuany w Polsce

Historia Łukasza

Przedstawiamy wywiad z Łukaszem i jego zdumiewające efekty terapii medyczną marihuaną. Łukasza poznaliśmy w Warszawie w Sejmie podczas pierwszego czytania projektu zmian do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących medycznej marihuany. 9 lat temu, a dokładnie 17 lutego 2007, Łukasz spadł z dużej wysokości. Wypadł z okna z wysokości 6 piętra. Jego rdzeń kręgowy został przerwany. Od tego czasu porusza się na wózku – jest sparaliżowany od pasa w dół. Nie przeszkadza mu to jednak aktywnie działać – na co dzień jest liderem grupy ONiSPRAWNI, zajmuje się aktywizacją społeczną i zawodową oraz rehabilitacją różnych środowisk, w tym niepełnosprawnych oraz wykluczonych. Do leczenia konopiami podchodził sceptycznie, jednak postanowił spróbować, czy w jego przypadku stosowanie kannabinoidów okaże się skuteczne.

efekty terapii marihuaną

Zdumiewające efekty terapii marihuaną

Rezultaty przekroczyły jego oczekiwania. Czucie ciepła w nogach, poprawa termoregulacji organizmu, zmniejszona spastyczność – to główne efekty stosowania marihuany, które wymienia Łukasz. Jak prezentuje podczas wywiadu jest teraz w stanie do pewnego stopnia podnieść się i utrzymać ciało w stabilnej pozycji. Jednak największym zaskoczeniem był dla niego powrót sprawności seksualnej – zarówno erekcji, jak i ejakulacji.

,,Po 9 latach znów mogę poczuć się mężczyzną.’’ – komentuje Łukasz

Okazało się, że marihuana, a właściwie masło z konopi indyjskich, stanowi idealne uzupełnienie jego dotychczasowej terapii. Dostrzega to nie tylko pacjent, lecz także jego lekarz oraz fizjoterapeuci, którzy są zaskoczeni efektami. Jak podkreśla Łukasz, najlepsze efekty uzyskuje, gdy łączy THC, CBD oraz SSRI (fluoksetyna, lek antydepresyjny). Wówczas jego samopoczucie jest najlepsze, a neuroprotekcyjne działanie poszczególnych substancji zwiększa się w wyniku efektu synergii. Taką terapię stosuje od 6 miesięcy i nadal testuje różne warianty proporcji poszczególnych składników.

Według prawa jest przestępcą

Według polskiego prawa Łukasz jest przestępcą. Nielegalnie zdobywa produkty z zawartością THC, które, choć przynoszą mu realną pomoc, są niedozwolone. Tą kwestię ma uregulować projekt zmian do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który został złożony w lutym tego roku przez klub poselski Kukiz’15. W rozmowie z Łukaszem wziął także udział Jakub Gajewski (Wolne Konopie), który od lat działa na rzecz legalizacji marihuany w Polsce i zna szczegóły projektu. Wspólnie dyskutowaliśmy nad rozwiązaniami zaproponowanymi w ustawie i staraliśmy się rozwiać pojawiające się wątpliwości.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności