4211

Jak wybrać najlepszy waporyzator do medycznej marihuany?

Waporyzacja bez dwóch zdań wydaje się być najlepszą metodą przyswajania medycznej marihuany. Aby jednak była ona skuteczna i efektywna, a jednocześnie zdrowa i bezpieczna, konieczny jest zakup odpowiedniego waporyzatora. W kilku krokach podpowiadamy, jak wybrać najlepszy model.

Poszukiwania najlepszego dla naszych potrzeb waporyzatora warto zacząć od wyboru odpowiedniego sklepu. W Polsce działa sporo sklepów oferujących waporyzatory, jednak w zdecydowanej większości z nich obok sprawdzonych i bezpiecznych modeli znaleźć można niebezpieczne dla zdrowia chińskie urządzenia, wyprodukowane przy użyciu najtańszych komponentów, nieodpornych na działanie wysokich temperatur. Dla osób wybierających pierwszy waporyzator jest to prawdziwa pułapka – bardzo łatwo jest nabyć model, który może być szkodliwy dla zdrowia z racji na materiały użyte do jego produkcji. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu „niespodzianek” jest wybór sklepu, który w swojej ofercie ma jedynie sprawdzone i bezpieczne dla pacjenta modele waporyzatorów. Przykładem takiego sklepu jest VapeFully, oferujący jedynie w pełni bezpieczne i sprawdzone vaporizery klasy premium. Ze zdrowiem nie ma żartów – jeśli coś ma leczyć, to nie może jednocześnie szkodzić!

Stacjonarny czy przenośny – jaki waporyzator będzie lepszy?

Podstawowy podział waporyzatorów dzieli je na urządzenia stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze wymagają stałego źródła zasilania (gniazdka elektrycznego), stąd przeznaczone są do użytku jedynie w domu. Te drugie są zaś zasilane przy pomocy akumulatorów wielokrotnego ładowania, co pozwala na zabranie ich właściwie w dowolne miejsce. Warto więc w pierwszej kolejności zastanowić się nad potrzebami pacjenta – czy przebywa on jedynie w domu lub do łagodzenia objawów jego schorzenia wystarczą mu inhalacje jedynie w trakcie przebywania w domu? A może charakter schorzenia wymaga od pacjenta częstych inhalacji, również poza domem? W tym pierwszym przypadku najlepszym wyborem będzie waporyzator stacjonarny, który zazwyczaj cechuje się większą mocą i wydajnością niż jego przenośny odpowiednik. W drugim zaś przypadku lepszym rozwiązaniem będzie jeden z przenośnych modeli, spośród których te z najwyższej półki będą niemal dorównywać modelom stacjonarnym.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Arizer-Extreme-Q-Vaporizer

Waporyzator stacjonarny – jaki model będzie najlepszy?

Stacjonarne waporyzatory różnią się pomiędzy sobą szeregiem cech, takich jak jakość produkowanej pary, wydajność oraz metoda dostarczania pary. Zakładając, że interesują nas jedynie wysokowydajne urządzenia dostarczające pary o najwyższej jakości, najistotniejszą różnicą pomiędzy różnymi modelami będzie to, jaką metodą dostarczają one użytkownikowi produkowaną przez siebie parę. Możemy więc wyróżnić modele dostarczające parę za pośrednictwem balonu, ustnika lub obu tych metod. To pierwsze rozwiązanie jest bardzo wygodne – pozwala na bardzo łatwą aplikację pary zgromadzonej w odczepianym balonie, co jest szczególnie istotne w przypadku osób starszych oraz ciężko lub obłożnie chorych. Najlepszym do zastosowań medycznych waporyzatorem tego typu jest Volcano Vaporizer. Modele dostarczające pary za pomocą ustnika również są bardzo wygodne w użytkowaniu, ale wymagają od użytkownika bycia w pobliżu urządzenia w celu wykonania inhalacji. Certyfikowanym urządzeniem tego typu jest Aromed Vaporizer, dodatkowo filtrujący parę przez wodę, co czyni inhalację bardziej komfortową. Istnieją również modele uniwersalne, łączące obie te metody dostarczania pary, jak na przykład Arizer Extreme Q 6.0. Nie jest to jednak rozwiązanie równie dobre do zastosowań medycznych jak waporyzatory Volcano czy Aromed.

Waporyzator przenośny – jaki model nadaje się do zastosowań medycznych?

Choć waporyzatory przenośne kojarzą się raczej z rekreacyjnym stosowaniem marihuany, to można wśród nich znaleźć modele wręcz idealne dla użytkowników medycznych. Istotna jest tutaj wysoka wydajność (skuteczne wydobywanie kannabidoidów z suszu), duża moc oraz łatwość obsługi i samej inhalacji. Przykładem takich urządzeń są Crafty Vaporizer oraz Mighty Vaporizer. Są to urządzenia niemieckiej firmy Storz & Bickel, czyli producenta wspomnianego powyżej Volcano Vaporizer. Różnią się one od siebie rozmiarem oraz pojemnością baterii, natomiast dostarczają dokładnie takiej samej pary. Mighty jest też nieco łatwiejszy w obsłudze, ponieważ regulacja temperatury jest możliwa z poziomu urządzenia, zaś w przypadku Crafty temperatura jest regulowana przy pomocy aplikacji mobilnej. Zapewne właśnie z tego względu to Mighty jest urządzeniem polecanym pacjentom medycznej marihuany w krajach takich jak Kanada czy Izrael. Inne modele oczywiście również mogą skutecznie dostarczyć kannabidoidów, mając jednak na względzie typowe potrzeby pacjenta medycznej marihuany, to właśnie Crafty oraz Mighty wydają się być najlepszym rozwiązaniem spośród modeli przenośnych.

volcano

Czy warto zainwestować w waporyzator?

Zdecydowanie tak. Wszystkie wyniki badań jednoznacznie wskazują na waporyzację jako najlepszą metodę aplikacji medycznej marihuany. Wysokiej jakości vaporizer pomoże skutecznie dostarczyć kannabidoidów, jednocześnie nie dostarczając toksycznych i rakotwórczych związków towarzyszących tradycyjnemu spalaniu. Jest to również rozwiązanie w wielu przypadkach lepsze lepsze od oleju RSO, który najczęściej nie jest w odpowiedni sposób oczyszczony z rozpuszczalników, jest drogi niewspółmiernie do kosztów jego produkcji, zaś jego produkcja w nielegalnych warunkach nie jest w żaden sposób kontrolowana, co bardzo często skutkuje niską jakością finalnego produktu. W przypadku osób cierpiących na schorzenia, w których ulgę może przynieść medyczna marihuana, to właśnie waporyzacja jest najbezpieczniejszą, najmniej szkodliwą i najbardziej wydajną ekonomicznie metodą przyjmowania medycznej marihuany.


Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

Avatar
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności