455 0

Właściwości i zastosowanie czopków doodbytniczych z Medycznej Marihuany

Pomijając kwestię zakłopotania i wstydu, który potrafią wywołać, czopki stają się na całym świecie coraz bardziej popularną metodą aplikacji leków. Nabyć je można oczywiście w aptece, ale niektóre z nich – zwłaszcza te na bazie konopi – z łatwością można wykonać w domowym zaciszu.

Czym są i jak działają czopki?

Słowo „czopek” najczęściej używane jest w odniesieniu do leków aplikowanych doodbytniczo. Brzmieć to może nieprzyjemnie, ale czopki często są jedynym ratunkiem dla osób, które mają trudności z przyjmowaniem leków w inny sposób przez np. problemy z trawieniem.

Po aplikacji czopka lek, który jest w nim zawarty przedostaje się do organizmu przez tkanki chłonne wyściełające odbyt i dolny odcinek przewodu pokarmowego. W tym obszarze niektóre leki, takie jak np. czopki konopne działają również lokalnie. Dotyczy to także czopków dopochwowych, które zawierają antybiotyk lub lek przeciwgrzybiczy.

Produkcja własnych czopków konopnych wbrew pozorom nie jest trudna. Kluczowe jest dobranie odpowiednich proporcji składników oraz oczywiście dawki kannabinoidów. O tym, co jest potrzebne i jak krok po kroku samodzielnie wykonać konopne czopki można przeczytać w tym artykule.

Czopki konopne najczęściej wytwarzane są przy użyciu ekstraktów lub izolatów konopi o wysokiej mocy. Substancja łączona jest z tzw. nośnikiem.

„Bardzo często stosujemy do tego m.in. masło kakaowe, które stanowi naturalny nośnik dla substancji czynnej.” – wyjaśnia Dorota Gudaniec na WideoBlogu Marihuana i Konopie

Nośnikiem może być także olej kokosowy. Dokładne połączenie substancji czynnej z nośnikiem pozwala w łatwy sposób utworzyć czopek swoim kształtem przypominający zaokrągloną pigułkę, którą ostatecznie wprowadza się do odbytu lub pochwy.

Niektórzy producenci czopków wykorzystują różne inne typy tłuszczów i emulgatorów, dzięki czemu czopki mają lepszą konsystencję i są łatwiejsze do wprowadzenia.

Dorota Gudaniec o konopnych czopkach i ich prawidłowej aplikacji

Z czego wynika skuteczność czopków?

Skuteczne działanie czopków doodbytniczych ściśle wiąże się z układem endokannabinoidowym i jego receptorami. Występują one w całym ciele, także w komórkach nerwowych przewodu pokarmowego, w komórkach błony śluzowej jelit oraz ich układzie odpornościowym. Po zaaplikowaniu czopka należy powstrzymać się od wypróżniania przez co najmniej 20 minut, aby mieć pewność, że został on całkowicie wchłonięty. Efekt zastosowania odczuwalny jest po około 10 – 15 minutach.

Źródło: green-flower.com


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland