2457

Waporyzacja ziół – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Obecnie waporyzacja ziół cieszy się niemałą popularnością. Dzięki niej uzyskujemy substancje aktywne dobre dla naszego ciała oraz przyjemny smak i zapach mgiełki. Ponadto jest to zdrowszy proces wydobycia z ziół wszelkich wartości, niż komercyjne palenie. Jaka temperatura waporyzacji jest odpowiednia? Jakie zioła do waporyzacji użyć? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań odnośnie do waporyzacji produktów. Tutaj znajdziesz wszystko na temat tego procesu.

Co to jest waporyzacja ziół?

Waporyzacja ziół, to nic innego jak odparowanie z nich substancji czynnych. Proces ten jest wykonywany poprzez waporyzator, który podgrzewa susz do wysokiej temperatury. Doprowadza do tego, że z ziół uwalniają się substancje aktywne w postaci mgiełki, którą wdychamy. Co ważniejsze, temperatura jest tak dostosowana, że nie dopuszcza do zapalenia się suszu. Jest to innowacyjny sposób na pozyskanie właściwości z ziół, gdyż wcześniej je po prostu palono. Jak możemy się domyślić, towarzyszyła temu obecność dymu i wielu nieprzyjaznych dla organizmu substancji.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Temperatura waporyzacji sprawia, że zielone wcześniej produkty, stają się brązowe, wyschnięte oraz są mniejszej objętości. Jest to naturalne, więc nie przejmuj się, gdy zobaczysz jaki wygląd przybrał susz po przeprowadzeniu waporyzacji.

Rodzaje waporyzatorów

Jak możemy się domyślić, rodzajów waporyzatorów jest sporo. Wszystko zależy od kategorii, na którą chcemy je podzielić. Oto najpopularniejsze z nich:

 • elektroniczne,
 • gazowe,
 • konwencjonalne,
 • hybrydowe,
 • sesyjne,
 • stacjonarne,
 • przenośne,
 • on-demand.

Wybierając waporyzator musisz przemyśleć, w jaki sposób chcesz go używać i tak dobrać właściwości urządzenia, aby dobrze spełniało Twoje oczekiwania.

Dlaczego warto waporyzować zioła?

Waporyzacja ziół jest o wiele bardziej komfortowa niż tradycyjne palenie suszu. Podczas tego procesu nie wytwarza się dymu, możemy więc zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu w domu i przesiąkniętych nieprzyjemną wonią ubraniach. Ponadto, nie musimy martwić się o rozsypujący się popiół czy możliwość poparzenia. Dodatkowo, osoby przebywające w pobliżu nie muszą wdychać substancji wytwarzanych podczas palenia ziół. Ten sposób inhalacji z pewnością jest bardziej przyjazny dla otoczenia.

Korzyści z waporyzacji ziół

Korzyści płynących z waporyzacji ziół jest mnóstwo. Jest to naturalny sposób na dostarczenie organizmowi wielu drogocennych minerałów, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wszelkich toksycznych enzymów, które wytwarzają się podczas palenia. Główne zalety waporyzacji to:

 • Podczas waporyzacji nie wydzielają się żadne substancje toksyczne dla zdrowia. Można powiedzieć, że jest to  dla naszego organizmu forma inhalacji.
 • Wykorzystujesz w 100% wszystkie drogocenne substancje aktywne zawarte w ziołach. Podczas palenia, zioła tracą większość swoich właściwości. Co więcej, waporyzacja jest bardziej ekonomiczna, gdyż produkuje substancje aktywne w tej samej ilości, jednak przy mniejszym zużyciu suszu. A więc, można powiedzieć, że waporyzator pozwala Ci oszczędzać.
 • Szybki sposób waporyzacji. Wystarczy załadować i włączyć urządzenie.
 • Odpowiednia temperatura waporyzacji pozwala Ci na wybór właściwości, jakie chcesz pozyskać z zioła.

Zioła do waporyzacji

Zioła używane do waporyzacji

W zależności od tego, jakie zioła do waporyzacji wybierzemy, uzyskamy inne substancje aktywne i właściwości. Ponadto, istotna jest także temperatura waporyzacji. Oto przykładowe zioła do waporyzacji oraz ich zalety:


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


 • Melisa – idealna na uspokojenie i wyciszenie organizmu. Dzięki niej, zatrzymasz się na chwilę i ukoisz nerwy.
 • Chmiel – proces waporyzacji chmielem świetnie wpływa na samopoczucie i redukuje poziom stresu.
 • Szałwia lekarska – podczas waporyzacji uzyskamy produkty mające silne właściwości bakteriobójcze. Dodatkowo, perfekcyjnie radzi sobie z przeziębieniem.
 • Lawenda – jest bardzo relaksująca. Dodatkowo lawenda posiada właściwości, dzięki którym łagodzi bóle głowy, brzucha czy menstruacyjne.
 • Rumianek – ten rodzaj zioła dobrze Cię wyciszy i zrelaksuje.
 • Kozłek lekarski – podobnie jak melisa i rumianek, posiada substancje, dzięki którym kompleksowo relaksuje i uspokaja.

Jak widzimy, zioła mają wiele rodzajów zastosowania. Pomagają nam zarówno w dolegliwościach psychicznych, jak i fizycznych. Warto więc docenić zalety waporyzacji. Ponadto, należy pamiętać, że temperatura waporyzacji poszczególnych roślin jest inna.

Yerba Mate

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zioła do waporyzacji jest Yerba Mate. Podczas waporyzacji wytwarzane są substancje, które pobudzają nasze ciało i umysł. Lepiej jest nam się skupić. Jesteśmy pełni energii, a co więcej, nasze nastawienie do otoczenia staje się pozytywne. Posiada wiele pożądanych przez nasz organizm witamin i minerałów. Skutecznie stawia nas na nogi i poprawia samopoczucie. Dodatkowo Yerba Mate posiada wiele produktów, które pomagają w leczeniu cholesterolu, nadwagi, depresji, artretyzmu i nadciśnienia. To tylko kilka z chorób, na które jest świetnym lekarstwem. Ich lista jest o wiele dłuższa. Temperatura waporyzacji Yerby wynosi 190o . Trzeba jednak pamiętać, że jak ze wszystkim i Yerba Mate nie można “przedawkować”.

Suszona Yerba Mate

Jak smakuje Yerba Mate?

Smak Yerba Mate odkrywamy z każdym kolejnym razem kiedy z nią obcujemy. Początkowo może się wydawać niesmaczna, jednak z czasem staje się niezastąpiona.

W Yerba Mate znajdziemy przede wszystkim nutki hibiskusa, jabłka, orzecha, kwiatów czy nawet grzybów. Dzięki temu produkty z drzewa Yerba Mate cieszą się zainteresowaniem i uznaniem wielu osób.

Zioła Yerba Mate można kupić między innymi w sklepie “Dobre ziele”, który od lat cieszy się nieskazitelną opinią i zaufaniem swoich klientów. Sklep sprzedaje produkty najlepszej jakości oraz posiada kompleksowy wybór.

Podsumowanie

Waporyzacja ziół jest obecnie bardzo cenionym procesem. Posiada tyle zalet i korzyści dla organizmu, że gdy już raz się jej skosztuje, nie sposób przestać. Możliwość podgrzewania do różnej temperatury, czystość i wygoda są niezastąpione. Każdy powinien chociaż raz spróbować tego sposobu inhalacji.

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności