1586
Waporyzacja marihuany

Waporyzacja marihuany skutecznie redukuje bóle neuropatyczne

Waporyzacja marihuany okazuje się skuteczna w redukowaniu bólów neuropatycznych – twierdzą wyniki opublikowanych w The Journal of Pain badań klinicznych przeprowadzonych wśród pacjentów z uszkodzeniami rdzenia kręgowego.

Czym są bóle neuropatyczne?

Bóle neuropatyczne są niezwykle trudne w leczeniu. Ich przyczyną są uszkodzenia nerwu lub osłonki nerwu, a także uciśnięcia lub patologiczne zmiany w neuronach. Bóle neuropatyczne mogą towarzyszyć takim chorobom jak nowotwory, czy cukrzyca (neuropatia cukrzycowa), a także mogą by wynikiem przebytych operacji lub urazów ciała. Konwencjonalne leki przeciwbólowe (opiaty, leki przeciwzapalne) wykazują niską skuteczność w leczeniu bólu o takim podłożu. Lekarze i pacjenci nadal poszukują skutecznego remedium. Czy może być nim marihuana?

Obiecujące wyniki badań

Zespół naukowców z University of California oraz Sacramento VA Medical Center ocenił efekty waporyzowania marihuany na próbie 42 pacjentów cierpiących na bóle neuropatyczne. Byli to pacjenci, w przypadku których konwencjonalne leczenie okazało się nieskuteczne. Uczestnicy badania podzieleni byli na grupy, które przyjmowały odmienne dawki THC – wśród nich byli także pacjenci otrzymujący placebo. Badani inhalowali 4 dawki marihuany zawierające 6,7% THC, 2,9% THC lub 0% THC, a następnie powtarzali czynność po 3 godzinach.

Badanie wykazało, że waporyzacja marihuany zarówno o wysokim jak i średnim stężeniu THC przyniosła efekt określony przez pacjentów jako ,,wyraźne działanie przeciwbólowe’’.

Naukowcy dodają ,,Obecne badania potwierdzają wyniki wcześniej przeprowadzanych testów – dowodzą, że marihuana to skuteczny lek przeciwbólowy w przypadku przewlekłego bólu spowodowanego uszkodzeniami ciała lub chorobami układu nerwowego’’.

Również w magazynie British Journal of Clinical Pharmacology zostały opublikowane wyniki badań, z których wynika, że ,,kannabinoidy są skuteczne i efektywne w leczeniu neuropatii.’’

Waporyzacja marihuany

O ile przeciwbólowe działanie marihuany jest znane medycynie już od lat (więcej o przeciwbólowym działaniu marihuany TU) to waporyzacja jest nowym sposobem na używanie suszu. Dzięki waporyzacji, czyli podgrzewaniu do wysokiej temperatury i wdychaniu pary wodnej, nie dostarczamy do płuc substancji smolistych, które są zawarte w dymie, a THC i kannabinoidy przyswajają się tak jak w przypadku palenia. Jest to polecana metoda wszystkim, którzy źle tolerują dym, jednak zależy im na natychmiastowym efekcie i możliwości odmierzenia precyzyjnej dawki suszu.

źródło: http://www.thedailychronic.net/

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności