567
waporyzacja-i-terpeny

Waporyzacja i terpeny – to coś więcej niż aromat

Uwielbiasz piękny zapach kwiatów i orzeźwiający aromat owoców? Jest on dla Ciebie czymś w pełni naturalnym? Być może nie zastanawiałeś się dotychczas nad tym, co sprawia, że niektóre rośliny wydzielają tak bogatą woń. Jednym z czynników, który na to wpływa, są terpeny. To one odpowiadają za wyjątkowe zapachy cytrusów, kwiatów, a nawet konopi. Dodatkowo mają szereg ciekawych właściwości. Wejdź do świata terpenów i przekonaj się, jak wielkie bogactwo w nim drzemie. Przy okazji dowiesz się, jak maksymalnie wykorzystać to, co najlepsze w terpenach.

Czym są terpeny?

Terpeny to bardzo aromatyczne związki chemiczne. Ich szkielet powstaje w wyniku połączenia pięciowęglowych jednostek izoprenowych. Liczba atomów węgla w cząsteczce terpenów zawsze jest podzielna przez pięć. Sama nazwa „terpeny” pochodzi od terpentyny, która jest głównym składnikiem żywicy drzew iglastych. Jeśli widziałeś kiedyś nacięte drzewo, z pewnością wiesz, jak gęsta żywica pojawia się wtedy na jego powierzchni. Ma ona bardzo przyjemny zapach. Odpowiada za niego właśnie terpentyna – jest bardzo bogata w różne węglowodory i kwasy żywiczne, które nazywane są właśnie terpenami. 


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Czym-sa-terpeny

Drzewa iglaste to jednak nie jedyne miejsce, w którym można znaleźć terpeny. Występują one między innymi w kwiatach, owocach cytrusowych, mięcie, drzewach balsamicznych, wielu różnych ziołach, a także w konopiach. To właśnie one sprawiają, że rośliny mają tak wyjątkowy zapach. Następnym razem, kiedy poczujesz woń cytrusów czy świeżej lawendy, będziesz już wiedział, że to zasługa terpenów. 

Terpeny w konopiach – warto je poznać

Konopie posiadają wiele interesujących cech. Między innymi charakteryzują się bardzo wysoką zawartością terpenów – wpływają one nie tylko na ich delikatny, naturalny zapach, ale też sprawiają, że roślina ta zyskuje wiele pozytywnych właściwości. Jakie terpeny występują w konopiach? 

  • limonen – występuje przede wszystkim w owocach cytrusowych, nadając im specyficzny, orzeźwiający aromat. Limonen zwiększa poziom serotoniny i dopaminy, dzięki czemu poprawia nastrój i dodaje energii. Może również wykazywać działanie przeciwlękowe,
  • linalol – występuje między innymi w lawendzie czy w konopiach. Działa uspokajająco i obniża poziom stresu, przez co wpływa pozytywnie na ogólną kondycję organizmu. Linalol podnosi poziom serotoniny, przeciwdziałając obniżeniu nastroju. Dodatkowo działa kojąco na skórę, dlatego często jest składnikiem różnego rodzaju kosmetyków łagodzących,
  • eukaliptol – ma działanie uspokajające i charakteryzuje się bardzo przyjemnym, miętowym zapachem. Przynosi również orzeźwienie i dodaje energii, 
  • mircen – występuje w różnych odmianach konopi, ma silne działanie uspokajające,i relaksujące. Co ważne, sprzyja wchłanianiu kannabinoidów, zawartych w konopiach, przez co potęguje i wydłuża ich działanie,
  • pinen –  występuje w różnych odmianach konopi, wzmaga działanie i wchłanianie kannabinoidów. Ma silne działanie przeciwzapalne, 
  • humulen – działa antybakteryjnie i antyzapalnie. Może również hamować nadmierny apetyt, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich łasuchów,
  • kariofilen – pozytywnie wpływa na układ trawienny, wspiera naturalną odporność organizmu, wykazuje działanie przeciwzapalne.

Terpeny-w-konopiach-warto-je-poznac

Bardzo istotne jest to, że terpeny doskonale działają z kannabinoidami zawartymi w konopiach, potęgując ich działanie. Substancje te działają na zasadzie synergii, dzięki czemu organizm otrzymuje naprawdę solidne wsparcie. Przykładem może być CBD, które w towarzystwie terpenów doskonale wpływa na samopoczucie czy ogólną kondycję psychiczną i fizyczną. Wysoka zawartość terpenów w konopiach siewnych to dowód na to, że natura naprawdę wie, co robi – i warto jak najlepiej to wykorzystać!

Waporyzacja – najlepszy sposób na wykorzystanie bogactwa terpenów

No właśnie, skoro o wykorzystywaniu właściwości tych roślin i zawartych w nich terpenów mowa – jak zrobić to najbardziej efektywnie? Odpowiedź brzmi: waporyzować, waporyzować i jeszcze raz waporyzować! Dlaczego? Waporyzacja ziół to najlepszy istniejący sposób na wykorzystanie ich pozytywnych właściwości. W czasie inhalacji powstaje bogata w składniki aktywne para, która jest bardzo przyjazna dla organizmu, w szczególności dla układu oddechowego – a przy tym zawiera solidną dawkę cennych dla zdrowia substancji. Waporyzacja jest również całkowicie bezpieczna dla zdrowia (w odróżnieniu od szkodliwego palenia), a inhalacja może być doskonałym sposobem na wieczorny relaks. 

Waporyzacja-najlepszy-sposob-na-wykorzystanie-bogactwa-terpenow


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


„Waporyzacja stanowi najlepszy sposób na wykorzystanie tego, co w ziołach najlepsze. Można inhalować zarówno znane i cenione zioła do aromaterapii, takie jak melisa czy szałwia, jak i te bardziej egzotyczne, które zaskakują swoich zapachem. No właśnie – często to właśnie zapach sprawia, że zioła są tak wyjątkowe. Sekret kryje się w terpenach, które – oprócz wspaniałego aromatu – mają również wiele właściwości. Zachęcam do czerpania z nich całymi garściami – aby jednak było to efektywne, warto zdecydować się właśnie na waporyzację. Podczas inhalacji dostarczamy organizmowi ogromną dawkę składników aktywnych, co pozwala na maksymalne wykorzystanie właściwości terpenów. To doskonałe połączenie tego, co zdrowie i tego, co przyjemne” – zachęca Ryszard Fazowski, ekspert sklepu VapeFully.pl. 

O autorze:

Dziennikarz portalu www.medycznamarihuana.com, www.marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Aktywista na rzecz legalizacji medycznej marihuany. W wolnym czasie uwielbia ekstremalne sporty w tym wspinaczkę wysokościową.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności