159
limit THC w USA podniesiono do 1%

USA: Limit THC w konopiach podniesiony do 1%

W USA norma THC w roślinach konopi wynosi 0,3%, jednak do tej pory producenci konopi nie ponosili odpowiedzialności jeżeli poziom ten – z przyczyn niezależnych od nich – został przekroczony do 0,5% THC. Zgodnie z nowo wydanymi przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych przepisami dotyczącymi poziomu THC margines błędu został zwiększony do 1%.

„AMS podnosi poziom niedbałego naruszenia do progu 1,0 procent. AMS przyznaje, że niższy próg THC spowoduje większą liczbę niedbałych naruszeń. AMS rozumie również, że czynniki będące poza kontrolą rolników mogą powodować wzrost całkowitego poziomu THC, takie jak genetyka nasion, pogoda i klimat, i mogą przyczynić się do przekroczenia w plonach progu niedbałego naruszenia.”

1% zamiast 0,5% THC w USA, na tym jednak nie koniec

Do tej pory producenci konopi mieli 15 dni, by pobrać próbki swoich upraw w celu uniknięcia zaległości w testowaniu. Od teraz mają mieć na to 30 dni kalendarzowych. Nowe przepisy federalne zwiększają także możliwości pozbycia się przez producenta roślin, które niezgodne są z przepisami. Chodzi o brak konieczności korzystania z usługi Drug Enforcement Administration lub działania pod nadzorem organów ścigania.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

THC w USA

Część zasad pozostanie bez zmian

Od laboratoriów testujących i analizujących konopie rejestracja w DEA nadal będzie wymagana. Z kolei osoby skazane za przestępstwa związane z substancjami kontrolowanymi będą wykluczone z przemysłu na okres 10 lat.


Potrzebujesz badań analitycznych konopi lub produktów powstałych z ich przetwórstwa? Zleć je w BioHemp!

badania konopie DNATo gwarancja, że badania wykonane zostaną w profesjonalnym laboratorium wyspecjalizowanym tylko i wyłącznie w analizie konopi i produktów pochodnych. Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją autentycznych wyników, które są poufne, ponieważ nie są przekazywane osobom trzecim.

DOSTĘPNE PAKIETY BADAŃ ZNAJDZIESZ TUTAJ


Jeśli chodzi o państwa, które nie zadeklarują chęci opracowania własnych planów dotyczących konopi – będą one mogły skorzystać z tych wytycznych, które wydane zostały przez USDA. Jednak niesie to za sobą dodatkowe zobowiązanie wobec producentów konopi z tych stanów. Będą zobowiązani do uzyskania od agencji licencji na podstawie złożonego wniosku.

Z założenia nowe zasady dotyczące THC mają wejść w Stanach Zjednoczonych w życie 22 marca br. Zasady te zostały jednak opracowane jeszcze za rządów Donalda Trumpa. W związku z tym najprawdopodobniej zostaną one „zamrożone” przez administrację Jon Bidena. W przypadku zmian prezydenta jest to raczej standardowa procedura.


Źródło: ganjapreneur.com

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności