105

USA – Legalizacja medycznej marihuany nie prowadzi do wzrostu jej użycia przez nastolatków

Obawa, że w USA legalizacja medycznej marihuany może prowadzić do wzrostu użycia konopi indyjskich przez nastolatków w wyniku łatwiejszego do niej dostępu to argument często przytaczany przez przeciwników jej legalizacji. W Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatnim czasie dokonało się najwięcej na świecie zmian w regulacjach prawnych, postanowiono zbadać statystyki, aby przekonać się czy rzeczywiście jest się czego obawiać.

Dane dostarczone przez Centers for Disease Control and Prevention’s 2015 opublikowane w Youth Risk Behavior Survey wykazują, że odsetek licealistów, którzy zdeklarowali, że kiedykolwiek w życiu próbowali marihuany spadł z 45% w 1995 do poniżej 39% w 2015. W tym samym okresie także odsetek nastolatków, którzy regularnie korzystają z marihuany (minimum raz w ciągu 30 dni poprzedzających badanie) zmalał z 25% (1995) do niecałych 22% (2016).


TERAPEUTYCZNE KONUSLTACJE KONOPNE
dostępne pod nr tel.+ 48 531 155 663

Na przełomie tych lat 24 stany wprowadziły zmiany w prawie, które umożliwiły pacjentom legalne korzystanie z medycznej marihuany przepisywanej na receptę przez lekarza. W USA legalizacja medycznej marihuany w kolejnych 4 stanach jest już kwestią czasu, obecnie zezwoliły na komercyjną produkcję i rekreacyjne stosowanie marihuany przez dorosłych.

USA Legalizacja medycznej marihuany

Przytoczone statystki są dowodem na to, co zostało wykazane także w wielu innych analizach – zmiany prawne dopuszczające użycie marihuany nie powodują wzrostu jej użycia wśród nieletnich.

Potwierdzają to nie tylko statystki, lecz także niezależne opinie. Dr. Stephanie Zaza, dyrektor CDC’s Division of Adolescent and School Health komentuje, że mimo, iż użycie marihuany wśród nastolatków nie wzrosło, marihuana pozostaje najbardziej popularną (zaraz po alkoholu) używką wśród studentów szkół średnich.

,,Zawsze cieszymy się widząc, że ta liczba spada jednak dopóki nadal jest to popularne zjawisko nie możemy mówić o pełnej satysfakcji’’ – dodaje.

USA Legalizacja medycznej marihuany

źródło: http://www.thedailychronic.net/

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności