1220
uprawy medycznej marihuany w Polsce Jarosław Sachajko

Uprawy medycznej marihuany w Polsce i 0,3% THC w konopiach siewnych? Rząd wstępnie jest na TAK!

W rozmowie z jednym z portali o tematyce konopnej Jarosław Sachajko (poseł Kukiz’15) oznajmił, że rząd wstępnie wyraził zgodę na uprawy medycznej marihuany w Polsce, a także na zwiększenie limitu THC w konopiach siewnych z obowiązujących obecnie 0,2% do 0,3%. Spotkanie odbyło się w piątek, 16 kwietnia. Wzięli w nim udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Zdrowia.

Poseł dodał, że istnieją spore szanse na powodzenie dalszych rozmów, pomimo wcześniejszych obaw Ministra Zdrowia. Dotyczyły one głównie tego, czy aby produkcja medycznej marihuany na terenie kraju nie posłuży innym celom. Jarosław Sachajko zaproponował, aby uprawy medycznej marihuany prowadzone były przez rządowe instytuty. Argument ten przekonał Wiceministra Zdrowia, który wstępnie wyraził zgodę na takie rozwiązanie.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Za kilka dni ma odbyć się kolejne spotkanie, na którym omawiane będą zasady wprowadzenia powyższych zmian. Wszystko po to, aby m.in. poprzez lokalne uprawy zwiększyć dostępność medycznej marihuany w Polsce, ułatwić uprawę konopi siewnych, a także sprawić, aby rolnicy nie stawali się przestępcami za przekroczenie limitu THC już o 0,01%.

uprawy medycznej marihuany w Polsce Jarosław Sachajko

20 kwietnia – Światowy Dzień Marihuany

W tym roku święto to będzie w Polsce wyjątkowe. Tego dnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany złoży w Sejmie przygotowywany od kilku miesięcy projekt Pakietu Ustaw Konopnych. Ma on uregulować trzy ważne kwestie dotyczące dekryminalizacji marihuany, umożliwienia na terenie Polski upraw marihuany do celów medycznych, a także uprawy konopi siewnych na potrzeby przemysłu.


Przeczytaj także:


Źródło: pap.pl, weednews.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności