540

Uprawiał marihuanę – sprawa umorzona. Przełomowy wyrok!

We wtorek, 25 stycznia, Sąd Okręgowy w Krośnie ogłosił wyrok w sprawie pana Ryszarda, który na własną rękę uprawiał marihuanę do celów leczniczych. Wcześniejsze rozprawy dotyczące 69-letniego jaślanina spotkały się z krytyką ze strony społeczeństwa. Odbyły się nawet manifestacje. Ostatecznie jednak pan Ryszard nie trafi do więzienia.

Pan Ryszard uprawiał marihuanę przez kilkadziesiąt lat

Mężczyzna sam przyznaje, że uprawiał wiele odmian marihuany, a nasiona przywoził z zagranicy. Kiedy po latach wrócił do Polski kontynuował hodowlę roślin. Pan Ryszard uważa, że gdyby nie leczył się marihuaną na własną rękę to pewnie by już nie żył, ponieważ choruje przewlekle. Od lat cierpi z powodu zwyrodnienia kręgosłupa. Ma także niewydolność oddechową, która jest skutkiem przebytej gruźlicy.

Ceny medycznej marihuany w Polsce odbierają szansę leczenia wielu pacjentom

Obecnie w Polsce dopuszczonych do obrotu jest kilka odmian medycznej marihuany. W styczniu do listy tej dołączył Cannabis Flos 8% THC 8% CBD od firmy Aurora. Niestety, medyczna marihuana niezmiennie kosztuje około 65 zł za gram. Miesięczny koszt samej terapii obciąża mocno budżet domowy pacjentów, a wielu z nich nie mogąc pozwolić sobie na taki wydatek po prostu rezygnuje z leczenia.

Pamiętać należy, że sama wizyta u specjalisty, który wypisze na medyczną marihuanę receptę, to koszt około 200 zł. Przypomnijmy także, że od początku legalizacji medycznej marihuany w Polsce, a zatem od ponad 4 lat nieustannie występują problemy z jej dostępnością w aptekach.

Pan Ryszard otwarcie przyznaje, że korzystałby z legalnych źródeł medycznej marihuany, ale zwyczajnie go na to nie stać.

„Jest to bardzo drogie. Nie stać mnie na to. W aptece 1 gram marihuany kosztuje 60 złotych, a ja taką dawkę muszę przyjmować codziennie.” – mówi Pan Ryszard

Pana Ryszarda wspierali manifestanci

Przy okazji kolejnych rozpraw przed Sądem Okręgowym w Krośnie panu Ryszardowi towarzyszyły osoby manifestujące. Organizatorem był m.in. sekretarz Biura Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy w Sejmie – Łukasz Rydzik, który uważa za niedopuszczalne karanie kogokolwiek za leczenie.

“Uprawiał roślinę na własne potrzeby, nie handlował nią. To skandal, że grozi mu taki wyrok.” – mówił Łukasz Rydzik stając w obronie pana Ryszarda


W Polsce legalna jest wyłącznie marihuana do użytku medycznego

Jeżeli potrzebna Ci jest recepta na medyczną marihuanę, pomoc w prowadzeniu terapii konopnej, porada specjalisty, zaświadczenie, czy lek recepturowy zapraszamy na Lekarskie Konsultacje Konopne.


25 stycznia Sąd Okręgowy w Krośnie ogłosił wyrok w sprawie pana Ryszarda

Pan Ryszard został oskarżony o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zdaniem prokuratury z uprawianej marihuany wytwarzał znaczną ilość środków odurzających. Za ten czyn groziło mu nawet 15 lat więzienia.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Ostatecznie jednak Sąd zakwalifikował sprawę Pana Ryszarda jako występek o niskiej szkodliwości czynu. Postępowanie zostało warunkowo umorzone na okres 2 lat. Można zatem uznać, że jest to wyrok przełomowy.

Do sprawy odniosła się Beata Maciejewska – posłanka Lewicy i Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności