116

Uprawa grzybów psylocybinowych przez kanadyjski uniwersytet

Dr Max Jones i dr Gale Bozzo, dwaj profesorowie w Ontario Agricultural College (Departament Rolnictwa Roślin), otrzymali 25 października licencję ”Health Canada”, co oznacza, że w kanadyjskim uniwersytecie będzie możliwa uprawa grzybów psylocybinowych.

Istnieje ponad 200 gatunków grzybów, które mogą wytwarzać psylocybinę

Nowa licencja to nowe możliwości. Grzyby psylocybinowe są blisko spokrewnione, ale jednocześnie różnią się od siebie. Dr Jones uważa, że jeśli 200 gatunków grzybów produkuje związek wpływający na ludzki mózg to prawdopodobnie wytwarzają też inne interesujące związki.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ licencja pozwoli nam zbadać te grzyby psychodeliczne, aby lepiej zrozumieć ich biologię i genetykę, zbadać, jakie inne funkcjonalne związki mogą zawierać, i dostarczyć dobrze scharakteryzowany i spójny chemicznie materiał do oceny przedklinicznej i potencjalnie klinicznej — powiedział dr Max Jones

Uprawa grzybów psylocybinowych

Uprawa grzybów psylocybinowych przez kanadyjski uniwersytet to szansa na nowe badania

Terapia psylocybiną stała się popularną metodą leczenia stanów takich jak depresja, uzależnienie, zaburzenia obsesyjno – kompulsywne i zespół stresu pourazowego.

„Wielu już pracuje z psylocybiną, ale jesteśmy zainteresowani potencjalną biologiczną aktywnością niektórych innych związków zawartych w grzybach i czy mają one jakąkolwiek wartość terapeutyczną same lub w połączeniu z psylocybiną– twierdzi dr Melissa Perreault, profesor na Wydziale Nauk Biomedycznych Ontario Veterinary College – „Jeśli istnieje jakakolwiek potencjalna wartość terapeutyczna w tych związkach, wprowadzilibyśmy je do niektórych modeli, z którymi pracuję, takich jak te używane do badania określonych aspektów depresji lub autyzmu, w celu zbadania ich efektów terapeutycznych.”

Podsumowując, dr Jones powiedział, że wierzy, iż zwiększony dostęp do grzybów pozwoli na przeprowadzenie większej liczby badań. Jego zdaniem głównym celem jest stworzenie podaży grzybów do wykorzystania w badaniach przedklinicznych i być może klinicznych, w których genetyka i metodologie uprawy zostaną w pełni ujawnione naukowcom i opinii publicznej.


Źródło: hightimes.com

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności