1090

Tomasz Kalita (SLD) spotkał się z Andrzejem Dudą – ,,Prezydent chce pomóc”

Dyskusji o medycznej marihuanie ciąg dalszy. W Sejmie trwają prace podkomisji, która zajmuje się dopracowaniem projektu o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii złożonego przez Kukiz’15. Sprawie przyglądają się z uwagą ogólnopolskie media, które poinformowały o spotkaniu  gdzie Tomasz Kalita rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą. Spotkanie miało miejsce w pałacu prezydenckim.

Chorujący na wielopostaciowego glejaka mózgu były rzecznik SLD Tomasz Kalita wraz ze swoją małżonką spotkał się wczoraj z parą prezydencką. Prezydent Andrzej Duda wysłuchał Kality, który walczy o prawa pacjentów, gdyż sam jest jednym z nich. O leczniczych właściwościach marihuany Kalita dowiedział się w momencie, gdy zachorował – okazało się, że nielegalny olej RSO może być sposobem na pokonanie glejaka. Według Kality prezydent jest przekonany o tym, że zmiany w polskim prawodawstwie, które umożliwiłby legalny dostęp do marihuany w celach medycznych należy wprowadzi jak najszybciej. 


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Po rozmowie z prezydentem Kalita, w wywiadzie dla TVN, powiedział:

,,Cieszę się bardzo, bo rozmawialiśmy o onkologii w Polsce, o legalizacji tak zwanego oleju z kannabinoidów i prezydent jest zainteresowany tym, żeby pomóc chorym. Przygląda się tej inicjatywie, która toczy się w Sejmie i jest zainteresowany, tak samo jak jak, żeby to wszystko odbyło się pod auspicjami Rządu, bo niedopuszczalna jest sytuacja, w której mamy duży czarny rynek, gdzie państwo czegoś nie reguluje, a mogłoby to regulować i samo czerpać z tego korzyści. Prezydent również tak na to spogląda. Cieszę się bardzo, bo było to bardzo wartościowe spotkanie i cieszę się, że prezydent chce pomóc, że rozumie ból i cierpienie wielu chorych, którzy cierpią w tym systemie onkologicznym.”

Liczymy na to, że słowa prezydenta nie są jedynie polityczną zagrywką, a prezydent szczerze chce i, co najważniejsze, realnie zamierza pomóc.

Tomasz Kalita

Źródło: 
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-andrzej-duda-spotkal-sie-z-tomaszem-kalita,687616.html

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności