6022

THC w marihuanie może leczyć objawy choroby Parkinsona

Marihuana może spowolnić objawy choroby parkinsona

Choroba Parkinsona jest zaburzeniem neurodegradacyjnym, które charakteryzuje się między innymi upośledzeniem funkcji motorycznych i spowolnieniem procesów psychicznych, jak również wieloma innymi objawami. Zaburzenia motoryczne, takie jak sztywność i drżenie, są powodowane przez śmierć komórek w mózgu, które odpowiadają za produkcję dopaminy.

Chociaż niewiele wiadomo o przyczynach choroby Parkinsona, to powiązane one zostały z nadmiernym poziomem żelaza i zakłóceniem aktywności mitochondriów, a co za tym idzie, transport elektronów zostają zakłócona i komórka nie otrzymuje dostatecznej ilości energii, czego efektem jest umieranie niektórych komórek w mózgu, co zaburza komunikację między neuronami. Naukowcy zasugerowali, że kannabidiol (CBD) może pomóc zapobiec degradacji mózgu wywołanej przez mitochondria.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Tetrahydrokannabinol (THC) wykazał podobny efekt neuroprotekcyjny w modelach choroby parkinsona, według zespołu badawczego z Plymouth University Peninsula Schools of Medicine and Dentistry. W związku z tym postanowili zbadać mechanizm stojący za sukcesem leczenia kannabinoidami.

Choroba Parkinsona: THC może pomóc w walce z degradacją mózgu

Zespół naukowców pod kierownictwem dr Camille Carrol, opublikował badania w Journal of Neurology, Neurosygery and Psychiatry, w którym badali wpływ THC w leczeniu choroby Parkinsona. W tym celu, najpierw wystawiono komórki do MMP+, pozytywnie naładowaną toksyczną cząsteczkę, która powoduje śmierć komórek neuronalnych w chorobie Parkinsona.

W tym momencie, naukowcy rozpoczęli leczenie przy pomocy THC lub leku na cukrzycę o nazwie Pioglitazon, który również okazał się mieć działanie neuroprotekcyjne. W przeszłości oba związki okazały się zmniejszać stan zapalny w chorobie parkinsona.

Według badań, każdy ze związków zmniejszył efekt polegający na aktywacji receptora PPARy, jak również odwróciły one negatywne efekty MPP+, który obniża poziom PGC1α – białka związanego z replikacją mitochondriów.

Innym ustaleniem naukowców jest to, że MPP+ zmniejsza ilość białka niezbędnego do replikacji mitochondrialnego DNA (mtDNA). W tym przypadku tylko THC odwróciło efekty MPP+. THC zwiększyło też ilość samego mtDNA.

Mitochondria generują duże energii chemicznej komórek i są często określane jako “komórkowe elektrownie”, co powinno pomóc w wyjaśnieniu jak śmierć mitochondriów może doprowadzić mózg do degradacji.

Mimo to, wyniki te sugerują, że THC może pomóc w leczeniu choroby Parkinsona, w więcej niż jeden sposób. Kolejne badania powinny zostać wykonane zanim leczenie kannabinoidami stanie się powszechnie przyjęte. Badania sugerują jednak, że kannabinoidy mogą zmniejszać stan zapalny i redukować degradację mózgu, co sugeruje korzyści dla pacjentów z chorobą Parkinsona.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


 

 

 

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności