415

THC może pomóc w złagodzeniu objawów depresji

Zespół naukowców z Holandii opublikował badania w czasopiśmie European Neuropsycholohy, w którym skupili się na wpływie tetrahydrokannabinolu (THC) na ludzkie procesy emocjonalne. Jak się okazuje THC może pomóc w złagodzeniu objawów depresji i leczeniu jej objawów.

W celu oceny tego procesu, naukowcy wykorzystali funkcjonalne obrazowanie metodą rezonansu (fMRI), aby ocenić aktywność mózgu jedenastu pacjentów. Badanym pokazywano wiele twarzy wyrażających różne emocje i zapytali, czy osoba jest szczęśliwa lub wystraszona. To zadanie było wykorzystane do oceny, czy THC miał wpływ na to, jak badani postrzegali emocje innych. To co odkryli było co najmniej interesujące.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

W porównaniu do grupy, która otrzymywała placebo, pacjenci, którzy dostali THC mniej dokładnie definiowali negatywne uczucia, ale dokładnie potrafili określić pozytywne emocje. fMRI wyjaśniło dlaczego tak było; THC ograniczyło aktywność mózgu w reakcji na negatywne bodźce, ale nie na pozytywne.

Negatywne nastawienie i leczenie depresji

Według badania, “Wyniki te wskazują, że podawanie THC zmniejsza negatywne nastawienie w przetwarzaniu emocji.” Bardzo chcielibyśmy się z nimi zgodzić, ale uważamy, że badania powinny być przeprowadzone na większej grupie pacjentów, ponieważ jedenastu badanych to zbyt mało, aby badania zostały uznane za dowód.

Negatywne nastawienie odnosi się do zjawiska, w których przykuwa się większą uwagę do negatywnych doświadczeń niż pozytywnych. Na przykład, bardzo często ludzie boją się wszystkich psów po tym, jak zostali zaatakowani przez jednego. Ten strach pozostaje osadzony w ich podświadomości pomimo setek pozytywnych doświadczeń, które mieli z psami. To sugeruje, że negatywne emocje mogą być silniejsze i mają większy wpływ na długoterminową psychikę niż pozytywne emocje.

Kiedy negatywne nastawienie jest przekładane na codzienne interakcje, jest to związane z depresją. Pacjenci z depresją często mają negatywne nastawienie i to powoduje, że dostrzegają neutralne bodźce w sposób bardziej negatywny niż inni. Jeśli THC ma wpływ na redukowanie negatywnych emocji, to może okazać się użyteczne w leczeniu depresji.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności