637

Szpital wojewódzki w Lublinie zaczął leczyć medyczną marihuaną

Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie zaczął leczyć medyczną marihuaną. Za dwa tygodnie pacjenci dostaną pierwszą dawkę leku.

Szpital wojewódzki w Lublinie zdecydował się aby w badaniu wzięli udział chorzy z zespołem Lennoxa-Gastaut, u których pomimo stosowania leków przeciwpadaczkowych napady nadal występują. Zakwalifikowało się do niego dziewięciu pacjentów.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Pacjentami są osoby w wieku 18-40 lat. Część z nich to pacjenci doktora Jacka Gawłowicza, a pozostała część zgłosiła się sama po tym, jak o badaniach dowiedziała się z internetu. Aktualnie pacjenci przechodzą wstępne badania, które mają na celu wykluczenie pacjentów z dodatkowymi schorzeniami, a za około dwa tygodnie pacjenci dostaną pierwszą dawkę leku.

Po rozpoczęciu leczenia, chorzy będą musieli zostać w szpitalu na obserwację przez 6 godzin, a następnie przychodzić na comiesięczne wizyty kontrolne. Część pacjentów przez pierwsze trzy miesiące będzie dostawać placebo, aby porównać reakcję organizmu z tymi, którzy używali medycznej marihuany.

Kolejny etap badania będzie trwał co najmniej rok i w tym czasie wszyscy chorzy będą przyjmować lek w konkretnej dawce, którą będzie można modyfikować,” tłumaczy dr Gawłowicz.

leczyć medyczną marihuaną

Szacuje się, że w Polsce jest około stu tysięcy pacjentów cierpiących na padaczkę lekooporną, dla których medyczna marihuana i zawarte w niej kananbinoidy są najskuteczniejszym lekarstwem. Jak podkreśla dr Gawłowicz pracujący w szpitalu wojewódzkim w Lublinie, ostatnie badania na temat wpływu kananbiniodów na padaczkę napawają optymizmem i tak wyraźnego przełomu w leczeniu padaczki nie było od ponad 100 lat. Szesnastu (84%) z 19 rodziców dzieci chorych na padaczkę lekooporną, odnotowało zmniejszenie częstości napadów swojego dziecka podczas korzystania z CBD. Dwóch (11%) z nich odnotowało całkowity zanik napadów, osiem (42%) odnotowało zmniejszenie liczby napadów o ponad 80%, a sześć (32%) odnotowało redukcję o 25-60%.

Źródło: DziennikWschodni.pl
Fot. Fot. Maciej Kaczanowski


KIEDY NASTĄPI LEGALIZACJA MEDYCZNEJ MARIHUANY W POLSCE


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności