147

Starość nie musi być uciążliwa. Powiedz STOP niedołężności, dzięki kannabinoidom!

Badania dotyczące seniorów i leków na receptę wskazują, że osoby starsze, które codziennie spożywają konopie indyjskie mogą być sprawniejsze fizycznie od rówieśników, którzy zmagają się z niedołężnością. Osoby te rzadko kiedy opuszczają swój dom ze względu na problemy z poruszaniem się i ryzykiem związanym z upadkiem. Cierpią z powodu bólu związanego z różnymi schorzeniami  i bardzo często są niedożywione.

Jedno z najnowszych badań, opublikowane w 2019 roku w Journal of American Geriatric Society dowiodło, że jednym z głównych czynników prowadzących do niedołężności jest przyjmowanie leków na ból i sen – co czyni wielu seniorów. Kiedy leki te przyjmowane są razem ryzyko niedołężności znacznie wzrasta.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Zastąpienie jednego lub kilku leków naturalnymi związkami, takimi jak np. kannabinoidy, które zapewniają takie same przeciwbólowe i nasenne właściwości, może mieć ogromny wpływ na zdrowie i komfort życia seniorów.

Przyjrzyjmy się dokładniej temu badaniu

Wzięło w nim udział ponad 7 tys. seniorów w wieku od 65 do 104 lat. Samo badanie trwało 8 lat. Autorzy dowiedli, że każda osoba zażywająca leki farmaceutyczne na ból i bezsenność wykazała o 95% zwiększone ryzyko wystąpienia niedołężności w stosunku do innych seniorów, którzy tego typu leków nie stosowali.  Ci, którzy brali jedynie leki przeciwbólowe wykazali zwiększone ryzyko o 58%, a stosujący jedynie preparaty nasenne 35%.

Ogólnodostępne statystyki z zakresu geriatrii są niepokojące. Osłabieniu fizycznemu osób starszych często towarzyszą problemy emocjonalne i psychiczne. To w dużej mierze zamienia „złotą jesień” w samotność…

Starość – nie radość?

Niedołężność to tylko jeden z niechcianych „towarzyszy” starości, chociaż wielu seniorów wiedzie szczęśliwe i aktywne życie. Pozostali niestety często cierpią z powodu niedożywienia, mają problemy z poruszaniem się, przykuci są do łóżka i mają odleżyny. Co więcej, towarzyszy im ogólne osłabienie, utrata masy ciała, demencja, zwiększone ryzyko upadku, a co za tym idzie – złamania np. biodra. To skutecznie zniechęca do wychodzenia na zewnątrz.


Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych kosmetyków z konopi oraz zdrowej żywności i soków koniecznie odwiedź stronę BjoCoCo.com


Na szczęście powyższe ryzyko można łagodzić za pomocą CBD i innych kannabinoidów. Medyczna marihuana jest niezwykle skuteczna w problemach z odżywianiem i związaną z nimi utratą masy ciała. Kannabinoidy wzmagają apetyt, działając jednocześnie na zmysł węchu i pobudzając chęć jedzenia. Prawidłowe odżywianie u osób starszych jest niezwykle istotne, gdyż zapewnia im energię do codziennego funkcjonowania. Medyczna marihuana wspiera także pamięć, a tym samym funkcjonowanie osób cierpiących na demencję i np. chorobę Alzheimera.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com/sklep


Naturalna alternatywa…

Nikt z nas nie chce, aby nasi krewni czy znajomi w sile wieku cierpieli z powodu niedołężności. Okrada ona seniorów z niezależności, godności, poczucia własnej wartości i radości dnia codziennego, której wciąż mogą doznawać. Wiele środków farmakologicznych na receptę, które przepisywane są osobom starszym na ból, czy bezsenność niosą za sobą wiele skutków ubocznych. Opioidy wielu osobom rujnują życie. Prowadzą do uzależnienia, a nawet przedawkowania, które w wielu przypadkach niestety – kończy się śmiercią.


Bibliografia:


Źródło: rxleaf.com

Avatar
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności