958

Stało się. Pierwszy konopny Social Club w Polsce otwarty!

O Medican Campus – znanej w całej Europie organizacji – pisaliśmy już kilkukrotnie. Aktualne okoliczności są absolutnie wyjątkowe. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że założony w 2017 roku przez Marzenę Łasińską Medican Campus Poland, z dniem 27 lipca 2019 roku stworzył pierwszy w Polsce Social Club.

Edukacja i współpraca kluczem do sukcesu

Warto w tym miejscu przypomnieć czym zajmuje się Medican Campus i jakie cele przyświecają temu instytutowi. Wszystko zaczęło się na skutek działań Rinusa Beintemy, który w 2011 roku, w Holandii założył Fundację Suver Nuver. Niedługo po tym pod jej patronatem powstały Social Cluby, które zrzeszają pacjentów, specjalistów, wolontariuszy i aktywistów konopnych.

Polski odpowiednik tej inicjatywy, Medican Campus Poland powstał przede wszystkim po to, aby dostarczać informacji o możliwych zastosowaniach medycznej marihuany. Jego celem jest edukacja nie tylko pacjentów, ale również pracowników służby zdrowia. Działalność Medican Capmus Poland jest prowadzona w ścisłej współpracy z holenderską Fundacją Suver Nuver oraz tamtejszym Medican Campus. To między innymi nieocenione źródło doświadczeń ponieważ organizacje te zrzeszają około 17 000 pacjentów oraz czerpią wiedzę ze szpitali, uniwersytetów i laboratoriów. Medican Campus jest organizacją non profit.

Koszalin – pierwsze polskie miasto z Social Clubem

W ostatnich latach zauważalny był wzrost liczby polskich obywateli, którzy chętnie odwiedzali holenderskie Social Cluby. Rozwój istniejącego od 2017 roku Medical Campus Poland doprowadził do tego, że 27 lipca 2019 roku nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce Social Clubu. Co więcej, działa on pod patronatem Prezydenta Koszalina! Biorąc pod uwagę zamieszanie, jakie pojawia się wokół produktów konopnych to niezwykle pozytywne zjawisko.

Otwarcie takiej placówki w Polsce niewątpliwie odegra istotną rolę w ochronie zdrowia wielu potrzebujących tego pacjentów. W obliczu częstego braku wiedzy nie tylko społeczeństwa, ale także lekarzy, Social Club należy uznać za kamień milowy w zwiększaniu świadomości Polaków na temat konopi.

W styczniu 2019 roku pisaliśmy w artykule na łamach portalu medycznamarihuana.com, że wiele osób chciałoby porozmawiać z wolontariuszami Medican Campus twarzą w twarz. Wówczas takie możliwości były ograniczone ze względu na brak funduszy, które pokryłyby koszty utrzymania stacjonarnych punktów. Marzena Łasińska mówiła podczas udzielonego dla nas wywiadu:

Telefonów wiele nie mam. Myślę, że ludzie czują jakiś dyskomfort dzwoniąc. Nie bardzo wiedzą jakie zadać pytania i jakich mogą się spodziewać odpowiedzi. Nie wiedzą także do końca z kim przez telefon mają do czynienia. Będąc osobiście na targach Cannabizz 2018, rozmowa jest bardziej rzeczowa, konkretna. Pacjenci mają bezpośredni kontakt, widzą z kim rozmawiają, widzą mowę ciała i wyczuwają intencje, co wpływa na większe zainteresowanie z ich strony.

Kilka miesięcy po tej rozmowie ten problem został rozwiązany. Social Club w Koszalinie stał się faktem. Jeżeli inne cele będą realizowane równie konsekwentnie, możemy się spodziewać kolejnych takich punktów w różnych miejscach Polski, czego życzymy pacjentom i sobie.

Czego mogę oczekiwać od Social Clubu?

Jak wcześniej wspominaliśmy, te punkty mają przede wszystkim misję edukacyjną. Oznacza to, że umawiając się na spotkanie możesz liczyć na wyczerpujące i rzetelne informacje o medycznym zastosowaniu konopi. Oczywiście zupełnie za darmo! Zgłaszać mogą się nie tylko pacjenci ale również lekarze, którzy mogą zapoznać się na przykład z dokumentacją medyczną konkretnych przypadków. Docelowo będą się tu odbywać szkolenia, nie tylko dla osób prywatnych, ale również organizacji rządowych i pozarządowych.

Medican Campus Poland

medicanW Social Clubie będą także prowadzone spotkania, na których będzie można wymieniać się doświadczeniami, obserwacjami i własnymi odczuciami w stosunku do terapii medyczną marihuaną. Wszystko to w miłej, przytulnej i domowej atmosferze. Ponadto w punkcie stacjonarnym prowadzona jest sprzedaż produktów konopnych. Została ona zatwierdzona przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Koszalinie. W ofercie znajdują się olejki oraz kryształy CBD. Osobom nadal nie przekonanym do zakupu olejku CBD, Medican Campus przygotował próbki o pojemności 3 ml. Można je nabyć, podobnie jak inne produkty, w Social Clubie lub za pośrednictwem strony internetowej medicancampus.org, a także przez e-mail: zamowienia@medicancampus.orgEkstrakty Medican Campus są bezpieczne dla dzieci, zwierząt, w ogóle nie zawierają THC i zostały sporządzone w trosce o najwyższą jakość, która od zawsze jest priorytetem Rinusa Beintemy i całej organizacji.

Pierwszy polski Social Club jest zlokalizowany przy Placu Gwiaździstym 7/1 w Koszalinie. Po poradę lub na zakupy możecie wybrać się tam od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Przyjdź i przekonaj się do medycznych korzyści, które możesz uzyskać dzięki naturalnym właściwościom Cannabis.

Oznaczony z:
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności