3588

Sok z konopi? Na zdrowie! Benefity picia soku z surowych konopi

Lista prozdrowotnego wykorzystania konopi zdaje się nie mieć końca. Z roślin pozyskujemy susz, ekstrakty, olej, czy nasiona, które stosować można na wiele sposobów. Surowy sok konopi to mało jeszcze znana w Polsce metoda stosowania tej niezwykłej rośliny. Trend ten został rozpropagowany w Stanach przez dr. Williama Courtneya – specjalisty od diety konopnej.

william

Sok z konopi i zalety jego picia

Jak się okazuje spożywanie surowych części konopi samodzielnie lub pod postacią soków ma bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka. W surowych konopiach znajduje się bogactwo kwasów kannabinoidowych (THCA, CBDA). To najlepsze rozwiązanie szczególnie dla tych, którym zależy na dostarczeniu dobrze wchłanialnej dawki kannabinoidów. Pijąc sok z konopi lub jedząc konopie w pełni korzystamy z ich dobroczynnego, leczniczego działania – jednocześnie podana doustnie w surowej postaci ma bardzo słabe właściwości psychoaktywne. 

Jak spożywać surowe konopie?

Sok z konopi

Jadalne są wszystkie części rośliny. Liście możemy dodać do sałatki, pozostałe części rośliny świetnie sprawdzą się jako dodatek do warzywnych i owocowych koktajli. Śmiało możemy eksperymentować w kuchni i dodawać części surowych konopi do różnych dań, jednak najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na spożycie surowej konopi jest zrobienie soku. W tym celu możemy skorzystać np. z sokowirówki [tutorial – LINK].

Ważne! Jeśli chcemy uniknąć psychoaktywnego działania konopi musimy pamiętać, aby nie podgrzewać przygotowanej potrawy/soku oraz nie mieszać z tłuszczem, gdyż podnoszenie temperatury doprowadza do przekształcenia postaci kwasowej THCA do psychoaktywnego THC, a obecność tłuszczy sprawia, że THC ma się w czym rozpuścić. Możemy oczywiście wykorzystać do produkcji soku konopie siewne Cannabis sativa L., które nie zawierają wysokiego stężenia THC i są legalne w Polsce. Poddawania obróbce termicznej sprawia także, że część kannabinoidów traci swoje właściwości, zatem najzdrowszy sok to ten prosto z sokowirówki.

W przypadku jakich schorzeń warto sięgnąć po surowy sok konopny?

Dostarczanie kannabinoidów do organizmu może pomóc w walce z takimi dolegliwościami jak między innymi:

  • przewlekłe stany zapalne,
  • nudności,
  • stany lękowe,
  • depresja,
  • nowotwory, 
  • padaczka.

Przekonała się o tym m.in. Kristen Peskuski, która dzięki regularnemu piciu soków z konopi wyleczyła szereg zdiagnozowanych u niech schorzeń takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty czy endometrioza.

william


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Zapraszamy do obejrzenia 15 minutowego materiału, który przedstawia przypadek Kirsten!

Więcej o właściwościach CBD – kliknij TU.

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności