592
Legalizacja w Polsce

Legalizacja medycznej marihuany! Senat za!

Legalizacja medycznej marihuany w Polsce. W dniu 29.06.2017 odbyło się posiedzenie Senatu, na którym przyjęto niemal jednogłośnie ustawę o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przepisy mają na celu ułatwienie dostępu do tzw. medycznej marihuany. Już tylko podpis Prezydenta dzieli nas od tak długo oczekiwanej legalizacji.

To wielki zwrot w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii

Na czwartkowym posiedzeniu Senatu wprowadzono istotną poprawkę do ustawy. Poprawka zakłada, że recepty na tego rodzaju środki nie będzie mógł wystawić weterynarz.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

legalizacji medycznej marihuany

„Zgodnie z nowelą ziele konopi innych niż włókniste, wyciągi, nalewki farmaceutyczne, wszystkie inne wyciągi z konopi oraz żywica konopi innych niż włókniste będą mogły stanowić surowiec farmaceutyczny przeznaczony do sporządzania tzw. leków recepturowych. Warunkiem dopuszczenia tego surowca do obrotu będzie uzyskanie pozwolenia wydanego przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych”  – poinformowano w komunikacie Senatu.

Legalizacja medycznej marihuany. Senat jednogłośnie za

Ustawa została poparta przez 80 senatorów, jedna osoba się wstrzymała od głosu, nikt nie był przeciw. 

Nowe przepisy zakładają, że na podstawie recepty od lekarza preparaty z konopi będą mogły być wytwarzane w aptekach. Surowiec do ich powstawania ma być sprowadzany z zagranicy – z Izraela, który jest liderem w produkcji medycznej marihuany. Już niewiele dzieli nas od legalizacji medycznej marihuany!


Przeczytaj także o: Prawo w zakresie medycznej marihuany w Polscemmpoziom

O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności