371 1

Rola kannabinoidów w walce z nowotworami skóry

W ostatnich latach odnotowano znaczący wzrost zachorowań na nowotwory skóry i jak się okazuje ma to także ścisły związek z prowadzonym stylem życia. Naukowcy od dawna poszukują leku, który rzeczywiście może wyleczyć raka i jak na razie medyczna marihuana uznawana jest przez nich za skuteczne i najbardziej naturalne narzędzie do walki z nim.

Na nowotwory skóry każdego roku zachorowuje na niego około 3 milionów ludzi na całym świecie. Leczenie jest niezwykle trudne i kosztowne, a od pacjenta wymaga dużo cierpliwości, zaangażowania i silnej woli. Nadszedł czas by zacząć korzystać z alternatywnych metod leczenia. Medyczna marihuana jest naturalną i o wiele bardziej bezpieczną opcją. Nie tylko redukuje skutki uboczne powodowane powszechnie stosowaną chemio i radioterapią (w tym nudności i ból), ale także hamuje postęp choroby.

Nowotwór skóry – definicja i objawy

Istnieje wiele typów nowotworu skóry, a najczęstszy to płaskonabłonkowy, podstawnokomórkowy i czerniak. Ich nazewnictwo nie jest przypadkowe – ściśle związane jest z rodzajem komórek, na które wpływają. Spośród tych wszystkich typów czerniak jest postacią najbardziej agresywną i śmiercionośną. Jego główną przyczyną są promienie ultrafioletowe. To właśnie z ich powodu DNA w komórkach zaczyna mutować, a gdy już do tego dojdzie stają się nowotworowe.

Na nowotwór skóry może zachorować praktycznie każdy, ale u osób o jasnej karnacji ryzyko jest znacznie większe. Dzieje się tak z powodu znacznie mniejszej zawartości melaniny w skórze, co powoduje brak wystarczającej ochrony przed szkodliwymi promieniami UV.

Istota stosowania kannabinoidów

Nadal sporo osób nie wie, że na całym ciele w każdej z warstw skóry znajdują się receptory kannabinoidowe. Istnieją dwa typy tych receptorów: CB1 oraz CB2. Należą one do układu endokannabinoidowego, który kontroluje każdą  funkcję organizmu. Na receptory CB1 i CB2 oddziałują kannabinoidy zawarte w medycznej marihuanie, a najbardziej znane z nich to oczywiście CBD i THC. Kannabinoidy mają wysoką zdolność niszczenia komórek nowotworowych.

Na chwilę obecną naukowcy swoje badania nad skutecznością kannabinoidów w leczeniu nowotworów skóry skupiają głównie na CBD, CBG oraz CBDV. Uzyskane dotychczas wyniki jasno wskazują, że kannabinoidy te są niezwykle skuteczne w hamowaniu aktywności DNA, co istotne jest w zwalczaniu m.in. czerniaka. Analizy trwają, ale już wiadomo, że zdecydowanie warto wypróbować naturalną terapię medyczną marihuaną, która nie tylko złagodzi negatywne skutki chemio i radioterapii, ale także może zapobiegać nawrotom choroby.

baner_bionateo_mm

Źródło: rxleaf.com


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Sandra Jurkiewicz
O autorze:

1 KOMENTARZ

  1. Avatar
    Jack

    Witam,
    Moim zdaniem nie jest to trafnie sformuowane “Nadszedł czas by zacząć korzystać z alternatywnych metod leczenia”. Kojarzy się to z homeopatią a nie z “naturalną metodą leczenia” a ściśle rzecz biorąc to jest to “wspomaganie” w leczeniu raka skóry.
    Pzdr. Jack

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland