318
Lecznicza marihuana mało popularna w Czechach

Robert Biedroń chce spójnej polityki ws. medycznej marihuany i CBD

Europoseł Robert Biedroń za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że chce, aby kraje należące do Unii Europejskiej wypracowały jednolite stanowisko odnośnie medycznej marihuany.

“Nie denerwuje Was, że w każdym kraju unijnym są inne prawa dotyczące posiadania marihuany?” – pyta Robert Biedroń i deklaruje – „Zaczynam małymi krokami, ale skutecznymi krokami – od marihuany medycznej i CBD.”

Interpelacja poselska do Komisji Europejskiej

Robert Biedroń opublikował treść interpelacji w mediach społecznościowych. Porusza w niej kwestie związane z medyczną marihuaną w odniesieniu do polityki unijnej. Głównie chodzi o brak spójności. Zdaniem Europosła należy dokonać harmonizacji unijnej polityki wobec tzw. marihuany leczniczej i związków konopnych.


BEZPŁATNE WPROWADZENIE DO TERAPII KONOPIAMI
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

„Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie zaleciła, aby związek konopny kannabidol (CBD) nie był klasyfikowany jako substancja kontrolowana, w tej chwili nie ma horyzontalnych przepisów dotyczących medycznego lub rekreacyjnego stosowania marihuany.” – podkreśla Robert Biedroń

Wskazuje, że umowa o wolnym handlu umożliwia wprowadzanie ograniczeń, które uzasadnić można w kontekście wymogów zdrowotnych popartych badaniami naukowymi, czyli np. w przypadku CBD. Robert Biedroń podkreśla także, że ułatwianie obywatelom Unii do lepszej i bezpieczniejszej opieki zdrowotnej jest jednym z głównych założeń Programu w dziedzinie zdrowia.

W ramach interpelacji Robert Biedroń zadaje Komisji Europejskiej trzy pytania

  1. Na jakim etapie prac jest tworzenie propozycji legislacyjnej?
  2. Czy Komisja ma zamiar utrzymać ograniczenia na produkty CBD, ta kontekście doniesień WHO?
  3. Czy roczne programy pracy przyjmowane w ramach obecnego Programu UE w dziedzinie zdrowia uwzględniają kwestię wyrównywania poziomu w dostępie do medycznej marihuany?”


Źródło: wprost.pl

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności