1113

Rick Simpson Oil panaceum? Dorota Gudaniec wyjaśnia czym jest RSO i jak z niego korzystać [WideoBlog]

Jednym z głównych produktów, który skupia na sobie uwagę przemysłu konopnego jest olej z konopi indyjskich tak zwany Rick Simpson Oil czyli – RSO. Od dziesięcioleci prowadzi się o nim gorące dyskusje  i intensywne badania, a wszystko wskazuje na to, że olej RSO leczy raka i pomaga w przypadku wielu różnych schorzeń. Podczas gdy w Polsce olej RSO jest wciąż nielegalny, na całym świecie lekarze i specjaliści zachęcają pacjentów – w tym nowotworowych – do jego zakupu i stosowania. Wiele z tych osób otwarcie mówi o wysokiej skuteczności RSO.

Geneza powstania RSO

Rick Simpson OilRSO, będący skrótem zwrotu Rick Simpson Oil, jak łatwo można się domyśleć – nazwę zawdzięcza jego twórcy. U Ricka Simpsona w 2003 roku zdiagnozowano raka skóry, który zaatakował jego ciało w trzech miejscach. Gdy tradycyjne – w tym chirurgiczne – metody leczenia – nie przynosiły efektów. Rick postanowił na własną rękę poszukać dla siebie lekarstwa. Ze względu na różne problemy zdrowotne mężczyzna już wcześniej korzystał z dobrodziejstw oleju powstałego w wyniku ekstrakcji konopi. Usłyszana przed laty audycja radiowa dotycząca leczenia nowotworów u myszy za jego pomocą tylko utwierdziła Ricka w przekonaniu, że olej może pomóc także jemu. Rick nasączył olejem bandaże i owinął nimi obszary zaatakowane przez nowotwór. Zdjął je dopiero po 4 dniach. Po nowotworze nie było śladu. Lekarz prowadzący terapię Ricka Simpsona był bardzo sceptyczny i nie wierzył w jego słowa.  Również organizacje działające na rzecz walki z nowotworami odsyłały go z kwitkiem. Mężczyzna jednak nie zniechęcił się. W przydomowym ogródku założył uprawę konopi i samodzielnie rozpoczął produkcję oleju RSO, który podarowywał każdej osobie, która go potrzebowała. Do chwili obecnej Rick Simpson wyleczył ponad 5000 osób.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Czym dokładnie jest RSO?

Jak wyjaśnia Dorota Gudaniec na WideoBlogu Marihuana i Konopie:

„Dla wielu ludzi jest to często ostatnia deska ratunku. Ratunek przed bólem, cierpieniem, niektórzy myślą, że nawet przed  śmiercią. Nie do końca jest to prawdą, ale faktem jest, że wielu osobom przynosi to bardzo duże korzyści.”

Olej RSO jest skoncentrowaną formą oleju z konopi o wielu właściwościach medycznych. Nie należy jednak mylić go z olejem CBD, ponieważ pochodzi on z zupełnie innej odmiany konopi. Zawiera wysoką ilość THC, a mniejszą CBD. Skoncentrowana forma THC i innych kannabinoidów w oleju RSO jest często stosowana do leczeniu różnych schorzeń, w tym:

 • NOWOTWORY
  Czego najlepszym przykładem jest historia opisana wyżej. Kannabinoidy takie jak THC i CBD obecne w oleju RSO mogą zablokować rozprzestrzenianie się komórek rakowych. Następuje swego rodzaju blokada ścieżki komórek, co w następstwie prowadzi do ich śmierci.
 • LĘKI
  Olej RSO zawiera dużą ilość THC, który odpowiada za uwalnianie hormonów szczęścia. Te z kolei pomagają zmniejszyć stres i mają działanie uspokajające. Dzięki temu lęki znikają.
 • ZABURZENIA SNU
  Kannabinoidy zawarte w oleju są w stanie całkowicie rozluźnić ciało i umysł. Następująca przy tym redukcja częstości akcji serca pozwala szybko zasnąć i przespać w spokoju całą noc.
 • BÓL
  Przeciwzapalne właściwości kannabinoidów mogą pomóc w zmniejszaniu bólu wynikającego z różnych chorób, w tym nowotworów.
 • ZABURZENIA PRACY SERCA
  Kolejny ważny powód, dla którego warto sięgnąć po olej RSO to regulacja pracy serca i przywracanie mu prawidłowego rytmu. Co więcej – właściwości przeciwutleniające kannabinoidów zawartych w oleju pomogą pozbyć się złego cholesterolu.

Nie daj się oszukać i dokonuj świadomych wyborów

Pomimo zapowiedzi wielkich zmian i obietnic ułatwienia pacjentom dostępu do medycznej marihuany – ubiegłoroczna nowelizacja Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  nie przyniosła w zasadzie nic.

„1 listopada weszła w życie ustawa, która teoretycznie pozwala ludziom leczyć się konopiami indyjskimi, czyli THC.”  – mówi Dorota Gudaniec

Jednak do dnia dzisiejszego wszelkie produkty o zawartości THC wyższej niż 0,2% (w tym także olej RSO) są w Polsce nielegalne. Przestępstwem jest także przywiezienie do Polski oleju RSO  na własną rękę. Nic zatem dziwnego, że pacjenci desperacko poszukujący ratunku dla siebie lub bliskich, ryzykując własną wolność, dokonują zakupu na czarnym rynku.

„Pamiętaj o tym, ze czarny rynek, dzieli się na dwie części. Znajdziesz tam uczciwych, rzetelnych, na prawdę fantastycznych ludzi, którzy narażając swoją wolność dostarczają wysokiej klasy produkt.” przestrzega Dorota Gudaniec

Po czym dodaje:

„Znajdziesz też ludzi, którzy wykorzystają cię bez żadnych skrupułów.”

Niestety tak często wygląda rzeczywistość. Wielu sprzedawców żeruje na ludzkim nieszczęściu i naiwności oferując produkty podrobione i niepełnowartościowe.

Dorota Gudaniec wyjaśnia na co zwracać szczególną uwagę

baner_bionateo_mm


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Źródło: menofhope.ca

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności