75
Kolumbia i medyczna marihuana

Rewolucyjny system będzie identyfikował konopie na podstawie DNA

Izraelska firma Tikun Olam opracowała rewolucyjny system, dzięki któremu konopie indyjskie będzie można identyfikować w oparciu o sekwencję DNA roślin. Technologia ta nosi nazwę „Cannabis Genetic Fingerprinting”, czyli w skrócie CGF.

Świat konopi to obecnie tysiące różnych szczepów. Do dziś ich identyfikacja opierała się głównie na ocenie ich wyglądu zewnętrznego. Mowa tu o cechach takich jak wysokość rośliny, odcień koloru liścia, średnica łodygi, które bywają zmienne w zależności od kilku czynników niezwiązanych z samą rośliną np. kąta padania światła, używanych do uprawy nawozów, czy temperatury. Łatwo zatem o pomyłkę w identyfikacji, co niejednokrotnie wykorzystują nieuczciwi producenci i sprzedawcy.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

„Tworzymy historię.” twierdzi genetyk Assaf Shalmon

W rzeczywistości każda roślina (bez GMO) posiada swój genetyczny i całkowicie naturalny „kod”, który towarzyszy jej przez cały cykl życia, a w niektórych przypadkach także w produkcie końcowym.

„Jedynym i wyłącznym parametrem, który całkowicie i niezależnie charakteryzuje każdą odmianę konopi, określa jej cechy i właściwości terapeutyczne, a także odróżnia ją od wszystkich innych odmian konopi na świecie, jest jej unikalna sekwencja genetyczna.” – wyjaśnia Shalmon

Oczekiwania wobec nowoczesnej technologii opracowanej przez Tikun Olam są spore. Ma ona ona odegrać istotną rolę w branży konopnej i ustanowić standardy w zakresie identyfikacji szczepów, ich stabilności genetycznej oraz jednorodności, co zmniejszyłoby odchylenia w zawartości składników aktywnych. Wszystko to ma na celu zapewnienie konsumenta, że odmiana, którą nabywają jest dokładnie tą, której potrzebuje i za każdym razem uzyska ten sam efekt stosowania. Ponadto taka identyfikacja pozwoli na weryfikację praw do określonej odmiany, co ma związek z prawami majątkowymi, patentami itp.

„Po raz pierwszy możemy stworzyć stały ‘biometryczny dowód tożsamości’ dla każdej odmiany konopi.” – wyjaśnia Assaf Shalmon

identyfikacja konopi za pomocą DNA

Szybka i prosta procedura zidentyfikuje konopie za pomocą ich DNA

Każda chęć uzyskania charakterystyki odmiany będzie wymagała od usługobiorcy pobrania próbki liścia z rośliny, a następnie przesłania go do badania. W przypadkach, gdy próbka pochodzić będzie spoza granic Izraela, usługobiorca będzie musiał najpierw zadbać o ustalenie DNA  z próbki liścia korzystając z usług laboratoryjnych , a następnie przesłać je do Izraela.

System CGF znajduje się obecnie w fazie komercjalizacji, która ma zapewnić efektywną kosztowo, szybką platformę techniczną i umożliwić stałe wykorzystanie komercyjne systemu na dużą skalę. Firma Tikun Olam przewiduje, że w jej imieniu korzystanie z systemu będzie oferować odrębna jednostka i to nie tylko w Izraelu, ale także na całym świecie.


Potrzebujesz badań analitycznych konopi lub produktów powstałych z ich przetwórstwa? Zleć je w BioHemp!

badania konopie DNATo gwarancja, że wykonane zostaną w profesjonalnym laboratorium wyspecjalizowanym tylko i wyłącznie w analizie konopi i produktów pochodnych. Wieloletnie doświadczenie jest gwarancją autentycznych wyników, które są poufne, ponieważ nie są przekazywane osobom trzecim.

DOSTĘPNE PAKIETY BADAŃ ZNAJDZIESZ TUTAJ


Źródło: prnewswire.com


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 714 179

Płatności