190

Remisja raka piersi z przerzutami – konopie i psylocybina

Niewielki zespół naukowców z Wielkiej Brytanii i USA odkrył, że pacjentka chora na nowotwór mogła doprowadzić do remisji raka, przyjmując olej z konopi indyjskich i psylocybiną jako wsparcie konwencjonalnego leczenia, czyli chemioterapii. W artykule opublikowanym w czasopiśmie Drug Science, Policy and Law, naukowcy przeanalizowali, czy remisja raka piersi to zasługa konopi i psylocybiny.

W 2018 roku u 49-letniej kobiety zdiagnozowano raka piersi w IV stopniu zaawansowania

Nowotwór miał przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby i części kości. Rokowania nie były dobre. Pacjentka natychmiast została poddana chemioterapii. Równocześnie we własnym zakresie przyjmowała olej z konopi indyjskich, jak i psilocybinę otrzymaną od wykwalifikowanego terapeuty. Kilka miesięcy później pacjentka ponownie przeszła badania.

W 2019 roku została stwierdzona remisja raka piersi

Dokładnie  w styczniu 2019 roku lekarze stwierdzili, że wszystkie guzy zniknęły. W tym momencie chemioterapia została przerwana. Kobieta kontynuowała przyjmowanie oleju z konopi i psylocybiny, mając nadzieję na uniknięcie nawrotu guzów.

remisja raka piersi z przerzutami u 49-letniej pacjentki

Kliniczne skany FDG-PET zmian w guzie i przerzutach przed i po pierwszej fazie leczenia w celu wykazania zmian w wynikach klinicznych.

Na ponowne badania pacjentka wróciła we wrześniu tego roku. Nie stwierdzono nowych guzów. W tym momencie zdecydowała się zmniejszyć ilość przyjmowanego oleju z konopi indyjskich o około połowę i całkowicie zaprzestać przyjmowania psylocybiny.

Nawrót choroby

Testy przeprowadzone w czerwcu 2020 roku wykazały, że rak powrócił. Pacjentka ponownie została poddana chemioterapii, a także wróciła do stosowania oleju z konopi indyjskich i psylocybiny. Do października 2021 r. guzy zostały „ustabilizowane”.

I na tym kończą się szczegóły. Nie wiadomo, czy pacjentka po raz kolejny pozbyła się guzów, czy też jej stan się pogorszył. Autorzy artykułu podkreślają, że było to tylko jedno studium przypadku, a zatem nie można jednoznacznie stwierdzić, że olej konopny i psylocybina są skuteczne w leczeniu raka.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Wyniki wskazują, że zdecydowanie należy przeprowadzić więcej badań, aby dowiedzieć się, czy takie połączenie może być przydatne w leczeniu niektórych pacjentów, a jeśli tak jest to jaka jest ich skuteczność.


Bibliografia:


Źródło: medicalxpress.com, 

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym www.medycznamarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności