162

Mama walczy o legalizację medycznej marihuany, aby uratować życie córki

Mama Remie Miette Ellett nie spodziewała się, że jej córka przeżyje. Lekarze nie dawali jej żadnych szans. Nazwała ją “Remie Miette”, co oznacza “słodkie lekarstwo”, żeby mogła miło wspominać chwile spędzone z córką, kiedy ta odejdzie. Remie nie umarła, ale zdiagnozowano u niej kilka czynników zagrażających życiu.

Kiedy mama Remie była w 20 tygodniu ciąży, USG potwierdziło, że dziecko może mieć rozszczepienie wargi i podniebienia, wodogłowie, końsko-szpotawe stopy, rozszerzone nerki i brak żołądka. Lekarz powiedział, że dziecko może tego nie przeżyć, lub umrze po porodzie. Końsko-szpotawe stopy i wodogłowie zostało wykluczone i ostatecznie ukazał się też żołądek.

babyremi-1

Sarah Ellet, mama Remie, a także jej trójka rodzeństwa choruje na FAP czyli rodzinna polipowatość gruczolakowata, która jest chorobą dziedziczoną genetycznie, polegająca na powstawaniu licznych polipów gruczolakowatych w jelicie grubym. U Sary usunięto je chirurgicznie, kiedy miała 40 lat, ale nadal jest chora.

Cudowne lekarstwo – medyczna marihuana

źródło: http://awareofangels.org/remie-undiagnosed-2/

źródło: http://awareofangels.org/remie-undiagnosed-2/

Sara intensywnie prześledziła wyniki badań i w końcu postanowiła spróbować terapii olejem z konopi, w celu leczenia córki. Wyniki były zadziwiająco szybkie i wykraczały poza jej najśmielsze marzenia. W zeszłym roku wyjechała do stanu Oregon na Oregon Medical Marijuana Program, który jest jedynym programem pozwalającym pacjentom spoza stanu Oregon używanie marihuany w celach leczniczych w tym stanie.

Od 1 stycznia 2016 roku, program został jednak wycofany. Dopóki stan Utah nie zmieni przepisów dotyczących medycznej marihuany, Sarah mówi, że jej rodzina będzie zmuszona do przeprowadzki. W ubiegłym roku, senator Ralph Okerlund głosował przeciwko projektowi ustawy.

Pomimo niezwykłego postępu, Sara przestała podawać córce olej z konopi, bo nie chciała łamać prawa obowiązującego w Utah.

Obecnie, kiedy Remie ma 4 lata, może chodzić, jeść i pić bez użycia rury bezpośrednio podłączonej do jej żołądka, i regularnie przybiera na wadzie. Sarah Ellett jest szczęśliwa, że może widzieć wyniki leku, który pomógł jej córce, ale nadal jest przerażona. Tak przerażona, że musiała przestać podawać córce lekarstwo, ze względu na skutki uboczne.

 

Lek, który pomógł Remie to marihuana, a jedynym skutkiem ubocznym jest to, że rodzina mieszka w stanie Utah, gdzie stosowanie medycznej marihuany jest zakazane.

“Wiedziałam, że nie możemy przestać używać marihuany, widzieliśmy zbyt duży postęp i wiedziałam, że będzie to dla niej złe, jeśli przestaniemy podawać jej olej. Wiedziałam też, że muszę coś zrobić ze stanem prawnym.”

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie pacjentów na całą roślinę medycznej marihuany, senator Utah – Mark Madsen zaproponował ustawę, która pozwoliłaby na produkcję, dystrybucję i posiadanie medycznej marihuany w Utah. Projekt został jednak odrzucony przez głosowanie w senacie, pomimo przytłaczającego poparcia opinii publicznej. Ustawa będzie jednak jeszcze raz rozpatrywana 25 stycznia 2016 roku.

Leczenie Remie

remi-now

Zanim Remie zaczęła być leczona olejem z konopi. Codzienność wyglądała następująco:

Pierwsze leki otrzymywała w godzinach porannych – dawkę hydrokortyzonu do kontrolowania jej stężenia glukozy we krwi i poziomu stresu, a następnie leki na czynność tarczycy i utrzymanie wody i sodu w organizmie. Na noc otrzymywała zastrzyk hormonu wzrostu, aby pomóc w utrzymaniu hormonów i przyspieszeniu rozwoju. Jej rozwój fizyczny został spowolniony przez wiele chorób – ma przewlekłą niedowagę i jest mała jak na swój wiek. Jej mięśnie są słabe i do niedawna nie była w stanie chodzić o własnych siłach. Kiedy Remie przyjmowała olej z konopi, zaczęła stopniowo przybierać na wadze, jednak po zaprzestaniu terapii, zaczęła ponownie ją tracić.

Podczas gdy leki są pomocne, mają one wiele efektów ubocznych. Zastrzyk hormonu wzrostu jest bolesny, a jego długotrwałe skutki są nadal w dużej mierze nieznane, choć niektóre potwierdzone efekty to zwiększone ryzyko cukrzycy, obrzęk stawów, ból i zaburzone reakcje systemu immunologicznego.

Jej mama mówi, że olej z konopi jest zbawienny – Remie chce się bawić, ma apetyt, jest aktywna i szczęśliwa. Mimo, że Sarah nie wierzy, że konopiami można zastąpić wszystkie leki, to potwierdza, że olej z konopi pomógł zredukować ich liczbę i polepszył jakość życia jej córki.

“Leczenie nie zawsze musi być skomplikowane,” mówi Sara. “Może być nawet przyjemne i bez negatywnych skutków ubocznych.”

Leczenie w stanie Oregon

źródło: http://awareofangels.org/remie-undiagnosed-2/

źródło: http://awareofangels.org/remie-undiagnosed-2/

Ellet i jej dzieci odwiedzili stan Oregon, aby Remie mogła legalnie używać medycznej marihuany i konsultować się z lekarzem i innymi pacjentami używających konopi indyjskich.

“Kiedy po raz pierwszy spróbowaliśmy leczenia konopiami, Remie mogła stać i zrobić tylko kilka kroków. Teraz sama się podnosi i chce spacerować. Ona praktycznie biega po korytarzach!.” powiedziała Sarah Ellen.

Remie miała trudności z połykaniem i opiera się chirurgicznie wszczepionej sondzie w brzuchu, która używana jest do żywienia. Sarah Ellet mówi, że teraz Remie żuje, połyka i zakochała się w jedzeniu. Przed rozpoczęciem leczenia konopiami, trzeba było ją bacznie obserwować, aby nie udusiła się jedzeniem, próbując połknąć je w całości.

“Były czasy, kiedy karmienie było koszmarem. Za sprawą marihuany, Remie zaczęła jeść i połykać jedzenie jak szalona! Jest w stanie nawet bezpiecznie pić wodę przez usta, a nawet wzięła lekcje pływania.”

Co najważniejsze, marihuana pomogła w zarządzaniu bólem Remi. W szpitalu odkryto, że jej ciało nie może skutecznie metabolizować morfiny lub innych środków przeciwbólowych, czego efektem było kilkukrotne zatrzymanie oddechu.

Dalszy ciąg walki o medyczną marihuanę

photo

Jeśli Sarah Ellett będzie używała oleju z konopi w stanie Utah, będzie ryzykować więzieniem i zabraniem jej dziecka. Twierdzi ona, ze jeśli została by aresztowana, Remie umarłaby. Kiedy leki nie są podawane prawidłowo, życie dziewczynki jest zagrożone.

“Nawet specjaliści, którzy dobrze ją znają, nie wiedzą dokładnie jak sobie radzić w jej przypadku.”

Ellett mówi, że jeśli ustawa o medycznym zastosowaniu marihuany nie zostanie przegłosowana, będzie ona musiała sprzedać swój dom i przenieść się do stanu, gdzie jest to legalne.

“Będziemy musieli sprzedać dom. Postaramy się związać koniec z końcem, ale nie wiem czy się uda.”

“Chcę, aby senator Okerlund wiedział, że dzięki olejowi z konopi, zdrowie mojej córki znacznie się polepszyło. Ona nie będzie dużym obciążeniem dla społeczeństwa. Mam nadzieję, że wyjdzie spoza ram swoich spostrzeżeń na temat konopi i spojrzy na tą sprawę z innej strony – przyjdzie i spotka się z moją córką.”

Takich spraw jak ta jest naprawdę dużo, nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Praktycznie w każdym kraju, gdzie używanie marihuany do celów medycznych jest zabronione, znajdują się pacjenci, którzy mogliby skorzystać z medycznych właściwości bezpiecznych i naturalnych konopi indyjskich.

źródło: alternet.org


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Redakcja portalu
O autorze:

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com tel. kom. +48 531 714 179

Płatności