265

“Konopie w Teorii i Praktyce” – Relacja z Międzynarodowej Konferencji

W dniach 20-21 maja we Wrocławiu odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja “Konopie w Teorii i Praktyce” poświęcona szeroko pojętemu zastosowaniu konopi w medycynie. Konopie w teorii i praktyce to trzecie wydarzenie tego typu powstałe z inicjatywy Fundacji Krok Po Kroku i Koalicji Medycznej Marihuany. To bez wątpienia jeden z największych i najważniejszych eventów w Polsce poświęconych konopiom w ostatnim czasie.
Do Wrocławia przybyli aktywiści, politycy, autorzy książek, a także lekarze i pacjenci z całego świata, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami.

2

O skali wydarzenia mówiła bogata lista prelegentów. Wśród doświadczonych polskich teoretyków i praktyków pojawiły się osoby takie jak dr. Marek Bachański – neurolog i pediatra, który jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce podjął się leczenia dzieci za pomocą medycznej marihuany, Bogdan Jot – autor książek ,,Marihuana leczy’’ i ,,Odkłamywanie marihuany’’ , Jerzy Zięba – naturoterapeuta, autor książki ,,Ukryte terapie’’, Dorota i Marek Gudaniec – aktywiści, rodzice chorującego na lekooporną padaczkę Maxa, czy Hubert Bartol – aktywista, którego syn został skutecznie wyleczony z glejaka mózgu dzięki terapii medyczną marihuaną, a także wielu innych.

Na wydarzenie przybyli także goście spoza naszego kraju. Kanadyjscy aktywiści Marc i Jodie Emery, Arlene Williams z USA – 80 letnia pacjentka i aktywistka znana jako Ganja Granny, czy naturoterapeutka i pacjentka z Czech Gabriela Tuatti to jedne z osób, które odwiedziły Wrocław, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dwudniowe wydarzenie przepełnione było merytorycznymi wykładami specjalistów, a także poruszającymi serce historiami pacjentów. Duża część spotkania poświęcona była panelom dyskusyjnym, w których udział brali zaangażowani uczestnicy konferencji. Na sali nie brakowało emocji i mocnych słów trafiających w sedno najważniejszej dla wszystkich sprawy – braku legalnego dostępu do najskuteczniejszych, a niekiedy jedynych możliwych metod leczenia przy pomocy medycznej marihuany w Polsce.

Konopie w Teorii i Praktyce

Wydarzenia tego typu pokazują jak wiele osób w Polsce cierpi z powodu braku możliwości legalnego stosowania marihuany. Coraz więcej polaków nie boi się otwarcie mówić na ten temat i walczyć o swoje prawa. Pacjenci biorą sprawy w swoje ręce i wprost pytają polityków – Jak długo mamy jeszcze czekać? Historia 4 letniej Oli Janowicz pokazuje, że nie mamy na to czasu. Ciągnące się miesiącami procedury związane z importem docelowym leków na bazie marihuany doprowadziły do kolejnej tragedii. Zaledwie 2 tygodnie przed konferencją czteroletnia Ola zmarła. Tej sytuacji można było uniknąć. Niedostateczny poziom wiedzy na temat medycznego wykorzystania konopi wśród wielu polskich lekarzy, a także, a może przede wszystkim, wśród pacjentów, nadal stanowi barierę, którą wydarzenia takie jak wrocławska konferencja systematycznie przebijają. Edukacja to jednak nie wszystko. Pacjenci potrzebują przede wszystkim zainteresowania ze strony polityków i zmian w prawie już dziś.

Zapraszamy do śledzenia aktualności publikowanych na portalu medycznamarihuana.com.
W ciągu najbliższych dni zostanie uruchomiona telewizja internetowa Medyczna Marihuana TV, na łamach której rozpoczniemy sukcesywną publikację video nagrań z udziałem prelegentów tegorocznej konferencji.

Konopie w Teorii i Praktyce


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności