10697

Przewlekła obturacyjna choroba płuc vs Medyczna marihuana i olej RSO

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) plasuje się na trzecim miejscu wśród najbardziej śmiertelnych chorób w USA, zaraz za chorobami serca i nowotworami. POChP powoduje ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe i wynika ze zniszczenia miąższu płucnego.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc

Najczęstszą przyczyną przewlekłej obturacyjnej choroby płuc jest palenie papierosów (nawet biernie), zanieczyszczenia powietrza, narażenie zawodowe i czynniki genetyczne, które mają istotny wpływ na rozwój POChP. Najczęściej spotykany jest wrodzony niedobór α1-antytrypsyny.

Farmaceutyki przepisywane w celu leczenia objawów często mają wiele skutków ubocznych, które powodują wiele problemów, więc może już czas, aby rzucić światło na rozwiązania alternatywne – marihuanę.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc vs medyczna marihuana

Wielu pacjentów cierpiących na POChP jest tak zmęczonych i zirytowanych brakiem sukcesu medycyny konwencjonalnej, że szukają alternatywnych metod leczenia – medycznej marihuany. Używają jej, aby złagodzić objawy choroby bez odczuwania nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Chociaż palenia marihuany należy unikać z oczywistych powodów, to wiele osób z POChP twierdzi, że waporyzacja pomaga im radzić sobie z objawami bez podrażniania płuc dymem.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc

Jeszcze lepsze wyniki uzyskiwano poprzez przyjmowanie oleju z konopi, skoncentrowanego i bardzo silnego ekstraktu z konopi – oleju RSO (Rick Simpson Oil) Rick’a Simpson’a, który zapoczątkował ten model ekstrakcji w Kanadzie i Europie Wschodniej. Wielu zwolenników marihuany medycznej, zwłaszcza w krajach przyjaznym leczniczym konopiom, dowiedziało się jak wytwarzać ten olej i dostarcza go do potrzebujących.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


Najbardziej znane medyczne właściwości marihuany związane są z rakiem, chorobą Crohna, padaczką oraz jaskrą, jednak nawet pacjenci ze stwardnieniem rozsianym i chorobą Parkinsona doświadczają pozytywnych wyników używając kannabinoidów. Pacjenci z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) mogą również efektywnie wykorzystać tą roślinę.

Historia wyleczenia POChP olejem RSO

W wieku 36 lat, Jeff Waters dowiedział się, że choruje na POChP. Osiem lat później wylądował na ostrym dyżurze, walcząc z zapaleniem oskrzeli. Lekarze odkryli, że jego miąższ płucny jest na tyle zniszczony, że stan jego choroby określili jako drugie stadium.

jeff-farmaceutykiPodczas przepisywania kilku farmaceutyków, lekarz powiedział mu, że jego stan może się pogarszać i, że nawet może umrzeć.

Nie umarł, ale jego stan się pogarszał. Jeff nie był w stanie nawet wejść po schodach i stan jego choroby był już w 3 stadium, co potwierdzała butla z tlenem podawanym przez maskę twarzową. Prysznic i golenie się było prawie niemożliwe.

Reakcja alergiczna na leki farmaceutyczne sprawiła, że jego życie przez miesiąc było podtrzymywane na intensywnej terapii, z ciężkim zapaleniem płuc (zapalenie płuc może być wyrokiem śmierci dla chorych na POChP, zwłaszcza w późniejszych etapach).

jefffightfor-lifePodczas tego pobytu Jeff zaraził się MRSA (gronkowiec złocisty odporny na metycylinę) i zdecydowano się na śpiączkę farmakologiczną, podczas której balansował na cienkiej lini pomiędzy życiem a śmiercią.

Łaska Boża, szczęście lub oba na raz, umożliwiły wypisanie Jeffa ze szpitala. Kiedy wrócił do domu, postanowił znaleźć skuteczny sposób na pokonanie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Wiedział z autopsji, że leki farmaceutyczne mogą pomagać w leczeniu objawów, ale skutki uboczne pogarszały jego sytuację i z ich powodu wpadał w depresje.

Podczas wielu godzin spędzonych przed ekranem monitora, Jeff odkrył wiele historii leczenia choroby, które zakończyły się sukcesem. Zdziwiło go, że wielu “terminalnie chorych pacjentów” używało konopi jako jedną z niekonwencjonalnych metod leczenia.

“Zdecydowanie, farmacja nie czerpie już korzyści z tego, że używam oleju z konopi. Skutki uboczne jakie zauważyłem po lekach farmakologicznych to pogorszenie wzroku, problemy z zębami, podatność na zapalenie płuc i zakarzenia”, stwierdził Jeff.

Jeff dołączył do grupy wsparcia, która poprzez poprzez portale społecznościowe takie jak Facebook i inne, informowała o możliwości alternatywnego leczenia. W tym czasie odkrył uzdrawiającą moc oleju z konopi. Rozmawiał on z ludźmi, którzy wyleczyli swoje “nieuleczalne” choroby (rak, padaczka, choroba Crohna i inne). Wszyscy jako lekarstwa używali oleju RSO.
JeffZachęcony, Jeff postanowił, że dostanie w swoje ręce olej z konopi, aby zobaczyć, czy zadziała również na niego. O dziwo, po 2 miesiącach używania oleju, Jeff nie musiał już korzystać z tlenu, odstawił wszystkie leki farmakologiczne i mógł przejść nawet 3-7 kilometrów dziennie. Jeff w tym okresie mówił: “Moje płuca czują się świetnie i oddycham fantastycznie. Odzyskałem moje życie!”. Jego ciśnienie krwi normalizuje się, śpi dobrze i najważniejsze – odstawił wszystkie leki farmakologiczne.

Jeff stwierdził: “większość z objawów mojej choroby nie jest już na porządku dziennym! Konopie naturalnie rozszerzają oskrzela, więc wyniki są natychmiastowe. Łatwiej mi się oddycha i nie czuję bólu płuc.”

I dodaje: “Teraz moje inhalatory i nebulizatory zbierają kurz, sprzedałem koncentrator tlenu, chodzę codziennie i od czasu do czasu pobiegam.”

Dowód na medyczne właściwości marihuany odkryty na pacjencie, nie w laboratorium badawczym

Nie można powiedzieć, że jego przypadek opiera się na testach medycznych, że rzeczywiście wyleczył go lub odwrócił zmiany spowodowane POChp. Można jednak powiedzieć, że jego życie całkowicie się odwróciło, ponieważ rozpoczął terapię olejem RSO, zmienił dietę, rozpoczął ćwiczenia i porzucił wszystkie leki farmaceutyczne. Na pewno natomiast, objawy POChP i związane z nimi cierpienie nie są już w centrum uwagi życia Jeffa.

Funkcjonalnie, Jeff żyje jednak na poziomie osoby bez POChP, i jak sam powtarza z uśmiechem na twarzy – “Nie jestem już uzależniony od leków farmaceutycznych i tlenu!”

Protokół leczenia POChP olejem RSO

feco-full-extract-cannabis-oilJeff używał oleju znanego jako FECO (Full Extract Cannabis Oil), do produkcji którego użyto odmian marihuany OG Ananas Kush, AK47 i Blue Dream.

Każda odmiana marihuany ma unikalny profil czynników składowych, takich jak terpeny, ilość THC, CBD itd. Zostało udokumentowane, że konkretne szczepy konopi leczą konkretne przypadki chorób. Olej, który wykorzystywał Jeff zawierał 67% tetrahydrokannabinolu (THC) i 0,5% kannabidiolu (CBD).

Podczas poszukiwania leku, osoby nie znające terminologii związanej z konopiami mogą łatwo się pomylić czytając informacje znalezione w internecie. Na przykład, olej z nasion konopi, choć bardzo pożywny, zdrowy i można go kupić w sklepie z artykułami ze zdrową żywnością może być pomylony z olejem RSO o bardzo wysokiej zawartości THC, który skutecznie leczy poważne choroby. Olej z nasion konopi to nie olej RSO/FECO.

Dawkowanie

Osobom bez tolerancji na THC, Jeff zaleca spożywanie oleju wielkości ziarnka ryżu, czyli pełną główkę strzykawki dziennie.

Następnie nieco zwiększać dawkę co cztery dni lub tak, jak pozwala tolerancja, dopóki nie dojdzie się do dawki, po której nie będzie się czuło komfortowo.

Jeff podsumowuje: “Mój protokół jest prosty. Łykam kilka małych dawek FECO dziennie, wraz ze zdrową dietą, bez toksycznego i przetworzonego jedzenia, plus codzienne ćwiczenia fizyczne. Protokół ten prowadzi do uzdrowienia. Jednym z najbardziej korzystnych ćwiczeń jest po prostu chodzenie!”

Niektórzy chorzy na POChP mają doskonałe wyniki w kombinacji kilku sposobów podawania konopi, która obejmuje jedzenie oleju, waporyzacja lub czopki z olejem, które sprawiają, że haj odczuwalny po ich aplikacji nie jest aż tak wysoki. Ponieważ każdy człowiek inaczej reaguje, aby znaleźć idealny protokół należy dojść do niego metodą prób i błędów. Należy pamiętać, że wartościowe i zdrowe jedzenie, jak również ćwiczenia fizyczne są kluczem do uzdrowienia.

Zdrowie emocjonalne jest również kluczem do pełnego wyzdrowienia. W tradycyjnej medycynie chińskiej emocje odgrywają dużą rolę w leczeniu chorób i uzdrowieniu.

Podsumowanie

Przewlekła obturacyjna choroba płuc sprawiła, że Jeff był niezdolny do pracy i został mu wystawiony rachunek na ponad 300.000$ za hospitalizację w 2013 roku. W tym celu chorzy, którym pomógł przesyłają mu darowizny i dzielą się swoimi historiami, aby pomóc innym.

Olej z konopi (RSO) w przypadku Jeff’a okazał się być niezwykle skuteczną metodą leczenia, w którą wierzy z całego serca. Uważa on, że leki na bazie marihuany powinny być legalne i dostępne dla każdego, kto może z niej skorzystać. Mówi też, że pacjenci “powinni mieć prawo do uprawy własnych roślin w celach leczniczych”.

O oleju RSO poinformował go zmarły już Ronnie Smith o pseudonimie “Roland A Duby”, który wyleczył z raka ponad 300 osób za pomocą oleju z konopi.

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności