472
medycznym zastosowaniu konopi

Prof Yehuda Baruch z Izraela opowiada o medycznym zastosowaniu konopi [WIDEO]

XVIII Targi Konopne Cannafest, które odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Pradze, obfitowały w szereg ciekawych wykładów, dotyczących konopi i skupiły wokół siebie znawców tematu z różnych stron świata. Jednym z prelegentów był profesor Yehuda Baruch z Izraela,  na co dzień pracujący na Wydziale Zarządzania i Badań Naukowych w Southampton Business School. Prof. Yehuda Baruch jest znanym i cenionym lekarzem, który od wielu lat interesuje się i opowiada o medycznym zastosowaniu konopi. Już kilkukrotnie był gościem czeskich targów konopnych.

Profesor Yehuda Baruch o swojej pracy

Zarówno na swoim wykładzie, jak i w udzielonym dla naszego portalu wywiadzie, profesor Yehuda Baruch wspominał o swojej pracy nad zastosowaniem konopi w celach medycznych. Jak podkreślał, preparaty konopne mogą mieć wszechstronne zastosowanie. Obecnie wśród podstawowych schorzeń, którymi zajmuje się prof. Baruch, są stwardnienie rozsiane, zespół stresu pourazowego, choroby centralnego układu nerwowego oraz rozmaite choroby skórne.

medycznym zastosowaniu konopi

Pozytywne rezultaty badań

Konopie wykorzystywane są w wielu chorobach i schorzeniach, a ich główną zaletą jest bezpieczeństwo, czego niestety nie można powiedzieć o wielu innych, stosowanych powszechnie środkach leczniczych. Jak podkreśla prof. Baruch, u wszystkich spośród jego ponad stu pacjentów, cierpiących na zespół stresu pourazowego, zauważono poprawę. Wielu dzięki terapii konopnej mogło wrócić do pracy lub na uczelnie. Wśród pozytywnych skutków stosowania konopi profesor Yahuda Baruch wymienia między innymi zmniejszenie agresji, stresu oraz wyeliminowanie problemów związanych z bezsennością.

Konopie w walce z bólem

Profesor Yahuda Baruch przyznaje, że konopie uzyskują najlepsze rezultaty jako środek przeciwbólowy. Dotyczy to zarówno pacjentów cierpiących na rozmaite nowotwory, jak również inne choroby, związane z chronicznym bólem. Jak podkreśla, aż 90% pacjentów, stosujących terapie konopne, zarówno w Izraelu, jak i na całym świecie, decyduje się na nie właśnie ze względu ich wysoką skuteczność w walce z bólem.

THC i CBD w medycznym zastosowaniu konopi

Do podstawowych składników czynnych w konopiach należą kannabinoidy THC oraz CBD. Dzięki temu, że prawo izraelskie umożliwia użycie marihuany w celach medycznych, profesor Yehuda Baruch stosuje w swojej terapii zarówno rośliny z gatunku cannabis indica, cannabis sativa jak i ich przebadane hybrydy. Konopie mogą być więc stosowane w różnych schorzeniach, w zależności od proporcji THC i CBD. Profesor Baruch podkreśla, że rezultaty działania preparatów zawierających oba kannabinoidy są wyraźnie lepsze niż tych, które zawierają tylko jeden za nich.

Polskie prawo wciąż jeszcze w niewystarczającym stopniu daje pacjentom możliwość pełnego skorzystania z wyjątkowych właściwości konopi, jednak biorąc pod uwagę coraz większą świadomość Europy w kwestiach zastosowania marihuany w celach medycznych, profesor Baruch ma nadzieję, że także w Polsce, w przeciągu roku lub dwóch, sytuacja prawna ulegnie znacznej poprawie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z którego dowiecie się więcej na temat pracy profesora oraz zastosowania medycznej marihuany.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


baner_bionateo_mm

O autorze:

Redaktor naczelny portalu www.medycznamarihuana.com, marihuana.info.pl oraz www.konopie.info.pl Twórca marki BioHemp.pl oraz wieloletni aktywista na rzecz popularyzacji i dostępności do medycznej marihuany.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności